Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bölge adına üzücü bir deprem oldu büyük geçmiş olsun, umarım hava ısınır var olan karlar durur 🙏🏼 enkaz altında kalan canlarımız İçin bu gerekli, ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar,depremi yaşayanlara ise büyük geçmişler olsun diliyorum 🙏🏼

• Deprem bölgelerinde zor durumda kalan arkadaşlar AFAD uygulamasını yüklesinler, konum paylaşsınlar.

Bu kış kıyamette sokakta durulmasın.

En yakın cami, okul, spor salonuna sığınabilirsiniz.

Herkese çok geçmiş olsun.

Hepimizin başı sağ olsun.

• elazığ istasyon civarındaki evlerden sadece birisi, allah bilir daha kaç tane ev bu şekilde

elazığ depreminde 50 senelik binaları kim hasarsız diye gösterip yıkmadıysa hepinizin allah belasını versin

• Bu arada halen evinde bulunan ve Wifi'si çalışan varsa şifreyi kapatsın arkadaşlar çevrenizde enkaz altında olanlar varsa onlar da kullansın İnternet erişimi için.

• Allah yardımcınız olsun bölge halkı. İnşaAllah en az zayiatla atlatılır bu süreç. Dualarımız sizlerle. Allah vefat eden vatandaşlarımıza rahmet yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar ihsan etsin. Enkaz altındaki vatandaşlarımızın en yakın zamanda kurtulması dileğiyle.

• Bölge yağış durumu nasıl hocalarım, havalar ısınır mı lütfen güzel bir bilgi verin havaların çok acil şekilde ısınmasına ihtiyacımız var buzmavisi  FreezingRain

Bu soruya ben cevap vereyim. Maalesef ısınma gözükmüyor. Yağışın iki güne kesilip ayaz yapma ihtimali yüksek. Tekrardan çok geçmiş olsun. Sizlerden gelecek güzel haberleri bekliyoruz.

• 99 depremini yaşayan bir Sakarya li olarak sizi çok iyi anlıyorum.Allah deprem felaketi yaşayan bütün vatandaşlarımıza sabırlar versin.Olen vatandaşlarımıza rahmet eylesin inşallah.

• Bu soruya ben cevap vereyim. Maalesef ısınma gözükmüyor. Yağışın iki güne kesilip ayaz yapma ihtimali yüksek. Tekrardan çok geçmiş olsun. Sizlerden gelecek güzel haberleri bekliyoruz.

Acil ısınmaya çok ihtiyacı var bölgenin,umarım beklentiler dışında ani değişimler yaşanır ve hava ısınır enkaz altında kalanlar İçin hayati önem taşımakta :(

• mutteahitlerin 5 kurusun peşine düşmesi yüzünden insanlar canından oluyor. Ülkemiz güzel olsa da insanları gerçekten iyi değil. Her sey müslüman olmakla bitmiyor müslüman olarak yaşayan,hak yemeyen kaç kişi var. Ülke bastakinden en alta kadar hırsız olmuş (genel konuşmayayım ama gercekten öyle) bilim 0,milleti din üzerinden kandırıyorlar. Japonyada 9 büyüklüğünde deprem oluyor hiçbir binaya bişey olmuyor. Anladığım bişey varsa dünyayı bilim kurtarir artik biraz gözümüzü açalım.depremden sonra bas sağlığı dilemekle bitmiyor bu iş. Niye kontroller yapılmıyor hem de deprem ulkesi olmamiza rağmen. Onca deprem vergisi nereye gidiyor. diyecek birşey bulamıyorum .Allah yardımcıları olsun. Bu kışın ortasında hele de tam bu zamanda olmasi çok kotu