Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hocam normal ama bunu biliyoruz. Rüzgar yönü bizi bitiriyor. Akçaabat söğütlü en çok etkilenen bölüm. Bende 19 20 sistemi de aynı olacak. Neden şuan ki durum o. Batı rüzgarı aunı devam ediyor.

Benim beklentim yok şahsen çünkü çok büyük hayal kırıklığına uğradım 2020 8-9 şubattaki sistemde 850 hpa da -15 lergirmişti ve akçaabat dahil güzel tutmuştu şuan kovaladığımız sistemler -10 -12 bile zor giriyor benim beklentim yok -10 giren sistemden. Neyse atmosfere sitem etmeyelim :) 2020 Şubat 8 - 9 da bunu gördükten sonra bu -8 -9 lar hiç yetmiyo bana :D

• DoquKaradeniz28 biraz önce ölçtüm bizim çatının üzerinde 0.63cm kar var sıfırı değersiz sayarsak sizinle aynı oluyor tek bir fark var ben iptal değilim🤣

Şaka bir yana maaşallah iyi yağmış hocam tıpkı eski zamanlardaki gibi

• Benim beklentim yok şahsen çünkü çok büyük hayal kırıklığına uğradım 2020 8-9 şubattaki sistemde 850 hpa da -15 lergirmişti ve akçaabat dahil güzel tutmuştu şuan kovaladığımız sistemler -10 -12 bile zor giriyor benim beklentim yok -10 giren sistemden. Neyse atmosfere sitem etmeyelim :) 2020 Şubat 8 - 9 da bunu gördükten sonra bu -8 -9 lar hiç yetmiyo bana :D

forum.havaforum.com/attachment/132293/

8 9 şubat 2020 neydi be :(

• 23 gibi doğu Avrupa yunanistan arasına sıkışan bi görüntü var, şimdi ecmf bi sürpriz yapsa o yüksek bacaklarını italya yunanistan ayağına kadar uzatsa üstteki soğuk dönse vursa aşağı doğru

• evet başlayalım.önümüzdeki 19 sistemine gelecek olursak sıcaklık yönünden bu yaşadığımız sistemden daha iyi görünüyor özellikle gece saatlerinde -12 ler bile görülebilir keza 500 hpa sıcaklığıda iyi yağış yönünden bisıkıntı göremedim diyagramlarda yağış güzel çıkmış tek sıkıntı yine rüzgar olacak gibi duruyor çoğunluk karayel görünüyor ara ara yıldız,poyraz cephe geçişinden sonra batılı olabilir.bölgelere gelecek olursak batı karadeniz bölgemizin tamamında yer yer kuvvetli kar yağışları görülecek bazı yerlerinde hayatı olumsuz yönde etkileye bilir yol kapanmaları vs. gibi.özelliklede deniz etkili kar yağışlarına bu bölgede dikkat edilmeli.orta karadenizde samsunda rüzgar yönünden dolayı sıkıntı olabilir lakin şuan tam net değil ordu tarafına doğru kar daha etkili gibi görünüyor ordudada dekler etkili olacak.yeryer yoğun kar yağışları görülecek ordu,giresun hattında.giresun vakfıkebir hattı kar yoğunluğu açısından enşanslı bölüm olarak görünüyor.trabzon hattına yoroz burnu bu sefer sıkıntı çıkarabilir çıkarırsa orta kuvvette kar yağışı olur.rize ve artvin taraflarındada yoğun kar yağışları görülecek.çorum tokat hattında bu sistemden pekbir beklentim yok dek hatları oralara ulaşamadan eriyor yaparsa yine cephesel yağış iş yapar.özetlemek gerekirse sıcaklıkta sıkıntı olmayacağından deklerin vurduğu yerlerde geçirdiğimiz sistemin aksine çok daha fazla örtü görülebilir.şimdilik bukadar.önemli bir gelişme olursa tekrar paylaşırım😊👍

• Şakır şakır yağmura döndü :) Neyse üzülmeye gerek yok bu yağışların hepsi kuraklığı engelliyor sonuçta.19'unda yine kar(örtü) görme şansımız yüksek

Senin orası samsun merkeze göre bır tık daha yüksek. Lakin samsun merkezede 3 cm felan örtü veriyor. Maesef karayel var :)