Hava Forum Yılbaşı Çekilişi (Hoşgeldin 2021)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Evet av saatlerinde düzenleme istiyorum bende. Gerçi model takip döneminin artacağı bir dilime giriyoruz yine de dikkate alınırsa memnun olurum.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Av saatlerini çok geç vakite bırakmayalim hocam şoyle herkezin katilabilcegi bir saat olursa örnegin 9-10 gibi yada arasi güzel olur.

Hocam 9-10 arası tam ECMWF güncellenme saatleri, av için hiç uygun olmaz diye düşünüyorum. Model kovalarken avlanınca ne avın zevki kalır ne de modelin çünkü avlanmanın esas güzel yanı konudaki muhabbet.

ECMWF bitince EPS var birde, onunda bitişini 22.45-23 civarı düşünürsek mevcut durumda yapılan 23.15 saati tam ideal bence. Dediğim gibi rahatlık açısından önceki 15 dk çekiliş sonrası 30 dk bence boş bir zaman dilimi olmalı. Av bitince de hop ordan GFS gece güncellemesi. :)--

Bara döda fiskar följer strömmen...

• 23:15 çok ideal bir saat. Eps de bitmiş oluyor. Gfs e az kalıyor.

Bazıları erken yatıyor,

Bazıları filme diziye dalıyor

Kimi oyuna kimi nete dalıyor

Ortam sakin oluyor.

Eeee sonuçta av için sessiz sakin bir serengeti düzlüğü,

rakiplerin ve avın gaflette olduğu bir ortam lazım. Herkes ortalıktayken av olur mu?

Einmal editiert, zuletzt von karasah ()

• hızlı olan kazanır :D2:D2

Merhaba ben Onurcan Aydın 27 yaşındayım fiziksel engelliyim açık lise mezunuyum yılardır hava forumda model takibi yapıyorum.

• Av saatlerini çok geç vakite bırakmayalim hocam şoyle herkezin katilabilcegi bir saat olursa örnegin 9-10 gibi yada arasi güzel olur.

katılıyorum hocam. işten yorgun argın gelince 23.15 i bekleyemiyorum malesef. 22 falan olsa en azından iyi olurdu bence.

• Hocam 9-10 arası tam ECMWF güncellenme saatleri, av için hiç uygun olmaz diye düşünüyorum. Model kovalarken avlanınca ne avın zevki kalır ne de modelin çünkü avlanmanın esas güzel yanı konudaki muhabbet.

ECMWF bitince EPS var birde, onunda bitişini 22.45-23 civarı düşünürsek mevcut durumda yapılan 23.15 saati tam ideal bence. Dediğim gibi rahatlık açısından önceki 15 dk çekiliş sonrası 30 dk bence boş bir zaman dilimi olmalı. Av bitince de hop ordan GFS gece güncellemesi. :)--

Aslında Ecm sonrası en mantıklısı 22:15 gibi veya 22:30 mesela. Eps'ye gerek bile yok zaten onu herkez takip etmiyor. 11:15e şahsen bazen kalamıyorum artık çalışan kişilerdende kalamayan eminimki olur. O yüzden dediğim vakit en mantıklısı gibi tabi sonuçta yönetim karar veriyor. :)--

Einmal editiert, zuletzt von ExcuseMe ()

• Bilet alırken kazandığımız hf puanlamasında malum tek id çift id sistemini uyguluyoruz. Benim önerim ayın tek günlerinde tek id denk getirenler yüksek puan alsın ayın çift günlerde çift id denk getirenler yüksek puan alsın.

• Arkadaşlar Yılbaşı çekilişi için gün gün marketten bilet satın alma işlemleri bu akşam itibariyle başlıyor.Bugünden itibaren olmak üzere 31 Aralık akşamı da dahil her akşam saat 22:30'da Marketten ilk etap'da 75 bilet(daha sonraki günlerde yoğunluk olması durumunda artırılacak) satışa sunulacaktır.Satın aldığınız biletlere sistemin verdiği ID numaralarını açacağımız ayrı bir konudan gün gün yayınlayacağız böylelikle sizin ve bizim için de takibi kolay olacaktır arkadaşlar.Her gün bilet almayı başarabilen üyeler final de yapılacak çekiliş de puan kazanma şansını yükseltebilecektir.Finalde dağıtılacak ödülleri ilerleyen günlerde konu içerisinden paylaşacağız.Herkese başarılar.Serengeti ovası karışmak üzere.8o