ABD, Colorado 24 Saatte Yaz ve Kış // Canlı Takip Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Özelikle Laramiedeki İnsanların Zatürre Gibii Hastalıklara Kapılacaklarını Düşünüyorum.Abi 45 Derece Neler Yapmaz.Su Getirir Susuz Götürür

hava tekrar düzelene kadar evlerinde oturur ve gerekmedikçe dışarı çıkmazlarsa pek birşey olmaz. ama böyle bir olay gerçekleşirken de ne kadar evde oturabilirsin oda bir tartışma konusu...

en mantıklı en sağlıklı düşünen adamı bile yoldan çıkarır bu. ben olsam eve girmezdim o gün deli gibi dolaşırdım dışarıda böyle bir olayı kaçıramam çünkü. ömrü hayatımda daha kaç kere görücen böyle bir şey haksızmıyım.

• Abi bana çok enteresan geliyor arkadaşlarıma söylüyorum bakın gece kısakolluyla yatıp sabaha karla uyanıcaklar diyorum ee abi ne yapalım diyorlar

Biz hava sevdalıları gibi beklemeyelim milleti:) işyerinde diyorum Amerika'nın denver kentinde sıcaklık 1 gün içinde 34 derece birden düşecek diye , sonra ne olcak diyolar hiç heyecan yok 🤪

• Bu denver muhabbeti gerçekten beni çok etkiledi ne bileyim şuanda daha 1 dakika önce izlediğimde herşey olurunda günlük güneşlik herkes kısa kollu rüzgarın hızı 0 neredeyse yaprak kıpırdamıyor. Gerçekten çok değişik ALLAH C.C herşeye kadir.

• Degerli dostlarım,o zaman bende şunu sorayım: Bildiğim şu ki,hani toprak sıcaklığı önemliydi,deniz suyu falan filan,yani yazdan çıkmamış bir yere bir gün önce yaz bir gün sonra kış nasıl oluyor.O sıcak toprak üstüne kar nasıl yağıyor.O zaman bütün bildiklerimiz yalanmış.Kısacası karın yağması için toprağın,denizin soğumasını beklemeye gerek yokmuş.

• Degerli dostlarım,o zaman bende şunu sorayım: Bildiğim şu ki,hani toprak sıcaklığı önemliydi,deniz suyu falan filan,yani yazdan çıkmamış bir yere bir gün önce yaz bir gün sonra kış nasıl oluyor.O sıcak toprak üstüne kar nasıl yağıyor.O zaman bütün bildiklerimiz yalanmış.Kısacası karın yağması için toprağın,denizin soğumasını beklemeye gerek yokmuş.

Yakınında 4400m m dağ olan bir yerderden herşeyi beklerim.Türkiye Dışında Her Yer.3 Yıldır Cenabetiz

toprağın sıcaklığı benim için de önemsiz lakin kuzeyinde deniz olsaydı sıcak bir deniz suyu sıcaklığında o soğuklar o kadar güçlü gelmezdi biz bu yüzden soğukları kırdığı için denizlerin soğumasını bekliyoruz kuzeyimiz de deniz olduğu için soğuklar kuzeyimizden geldiği için

Kutup'tan esen, yer yer hamlesi 90 km/h olan rüzgârı hayatımızda hiç görmediğimiz için garip geliyor tabi.

Toprak sıcaklığı, kar'ın yeryüzündeki hâlini belirler. Kutup'tan esen 90 km/h'lik rüzgar ve kapalı hava sayesinde toprak sıcaklığı da aniden düşeceğinden, kar'ın yere yapışması kaçınılmaz olur.