Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 70 kuruş eksiğin var abi 11,95 inek alırız bizde :))))

haha işler yoğun olunca göz yanılması aşağıdaki poşetin 25 kuruşu al yukarıya yerleştir:D

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Kardesler elektrik faturası size kaç geldi herkes yazabilir mi belki kendimi teselli edebilirim elimde fatura ben ona bakıyorum o bana bakıyor 755 lira gelmiş <X :huh: !

• GabelBerg10 hocam ev faturası ama yinede ilk kez yıllardı elektrik sobası yanıyorum 450 liranin uzerine cikmadım bu nasil zam anlamadim xhacker09x elektrik ısıtıcısı kullanıyoruz

Hocam normaldir bundan seneler önce dedemler köyde bir süre yakmışlardı 200-250 küsür fatura ödemişlerdi.150 kwh altına %50 150 kwh üstüne %125 zamdan sonra başka bir çözüm bulmanızı öneririm.

• Kardesler elektrik faturası size kaç geldi herkes yazabilir mi belki kendimi teselli edebilirim elimde fatura ben ona bakıyorum o bana bakıyor 755 lira gelmiş <X :huh: !

Bana 284 TL geldi geçen gün ortalama ödediğim zamsiz fatura 180 civarı,adamlar bakanlıkta oturup kimi daha fazla nasıl öperiz diye düşünüyorlar,vatandaş da zamanı gelince umarım öper bu zihniyeti...

• Bursa'lı dostlar tahin alacaksanız bir yer söyleyeceğim oradan alın bir daha alabiliyorsanız başka tahin helal olsun diyeceğim bağımlısı oldum :D Susam değil mi ne fark eder diyordum tatlı niyetine sade tahini yiyorum şakasız. Kayhan'da pideli köftecilerin olduğu aranın sonuna gidiyorsunuz sağda tarihi bir bina var mutlaka deneyin derim. Midemde bulantı,yanma problemleri vardı kronik gastrit tahin ile şifasını buldum ilaçlar fayda etmemişti. Mutlaka tahini,helvasını deneyin çok güzel bir dükkan. Öneririm hocalar Narsil  GabelBerg10

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Bursa'lı dostlar tahin alacaksanız bir yer söyleyeceğim oradan alın bir daha alabiliyorsanız başka tahin helal olsun diyeceğim bağımlısı oldum :D Susam değil mi ne fark eder diyordum tatlı niyetine sade tahini yiyorum şakasız. Kayhan'da pideli köftecilerin olduğu aranın sonuna gidiyorsunuz sağda tarihi bir bina var mutlaka deneyin derim. Midemde bulantı,yanma problemleri vardı kronik gastrit tahin ile şifasını buldum ilaçlar fayda etmemişti. Mutlaka tahini,helvasını deneyin çok güzel bir dükkan. Öneririm hocalar Narsil  GabelBerg10

Kenara not ettim. Bu arada suyuda gittim cumalıkazıktan aldım, giden olursa 4 tl yapmışlar damacana başına ama gayet karlı geldi bana okulda zaten yıldırımda, bundan sonra suya 20 tl vermem:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Kenara not ettim. Bu arada suyuda gittim cumalıkazıktan aldım, giden olursa 4 tl yapmışlar damacana başına ama gayet karlı geldi bana okulda zaten yıldırımda, bundan sonra suya 20 tl vermem:)

Markette 5 litresi 4,5 lira.Damacanayı bıraktım marketten alıyorum şimdi ama sen en güzelini yapmışsın abi.Araba olsa bende giderim :))

• ABD’de ileri derecede kalp hastası bir kişiye genetik olarak değiştirilmiş bir domuzun kalbi nakledildi. Ameliyat ekibine göre şu an için her şey normal ve kalp olması gerektiği gibi çalışıyor.

• sura16 gastrit bende de var hocam içmediğim ilaç kalmadı benimde.Tahini de çok severim o tarafa yolum düştüğü an deniyicem :thumbup:

Çok ilaç kullandım mide inhibitörleri,asit baskılayıcı her sabah içiyordum falan antibiyotikler vs sonuç alınamadı. Kendim bir tarif buldum. Varsa gastrit problemi olanlara söylüyorum hemen. Her sabah aç karına muz-tahin-tarçın karışımı yapıyorsunuz. Muzu püre gibi ezin,2 tatlı kaşığı veya 1 tatlı kaşığı kıvama göre tahin koyun üstüne de tarçın karıştırıp bu karışımı aç karına veya bulantı,yanma,şişkinlik olduğu zaman istediğiniz zaman yiyin çok faydasını göreceksiniz. Çörek otu yağı da mideye iyi geliyor en azından kendim ilaçlarla çözüm bulamadığım gastrite bu şekil buldum. 6 Ay gitmediğim doktorlar kalmadı en az 5 kilo verdim o süreçte yemek yiyemiyordum tahin ile toparladım. Her gün tahin yiyorum şimdi bal ile tahini karıştırdım kendim o da güzel oluyor.

• Kenara not ettim. Bu arada suyuda gittim cumalıkazıktan aldım, giden olursa 4 tl yapmışlar damacana başına ama gayet karlı geldi bana okulda zaten yıldırımda, bundan sonra suya 20 tl vermem:)

Aaa doğru sizin okul yıldırım'daydı o zaman süper. Özlüce tarafından gitseydiniz doldurmaya zahmetli,masraflı olacaktı okula gittikçe bitince doldurmanız daha mantıklı. Ve doğal kaynak suyu geliyor temiz iş

• Çok ilaç kullandım mide inhibitörleri,asit baskılayıcı her sabah içiyordum falan antibiyotikler vs sonuç alınamadı. Kendim bir tarif buldum. Varsa gastrit problemi olanlara söylüyorum hemen. Her sabah aç karına muz-tahin-tarçın karışımı yapıyorsunuz. Muzu püre gibi ezin,2 tatlı kaşığı veya 1 tatlı kaşığı kıvama göre tahin koyun üstüne de tarçın karıştırıp bu karışımı aç karına veya bulantı,yanma,şişkinlik olduğu zaman istediğiniz zaman yiyin çok faydasını göreceksiniz. Çörek otu yağı da mideye iyi geliyor en azından kendim ilaçlarla çözüm bulamadığım gastrite bu şekil buldum. 6 Ay gitmediğim doktorlar kalmadı en az 5 kilo verdim o süreçte yemek yiyemiyordum tahin ile toparladım. Her gün tahin yiyorum şimdi bal ile tahini karıştırdım kendim o da güzel oluyor.

Hocam bende geceleri yatmadan önce muz tahin bal karışımını yapıyorum dediğiniz gibi püre halinde.Bir de tarçın ekleyip deniyeceğim.Özellikle geceleri bir şey yiyip yatınca mide yanmasından bütün günüm azap oluyor.Biri devlette biri özelde olmak üzere iki kez endoskopiye girdim şuruplar haplar kudret narları denemediğim ilaç kalmadı.Bende bu süreçte 12 kilo kadar verdim.Kola,fanta,soda asitli içecekler,baharat mayalı yiyecekler,yeşillikler tüketmiyorum.Bunlar daha da nüksettiriyor ,şu sıralar rahatım 5-6 kilosunu geri aldım.Çörek otu yağını denememiştim hiç o da aklımda teşekkür ediyorum

• Aaa doğru sizin okul yıldırım'daydı o zaman süper. Özlüce tarafından gitseydiniz doldurmaya zahmetli,masraflı olacaktı okula gittikçe bitince doldurmanız daha mantıklı. Ve doğal kaynak suyu geliyor temiz iş

aynen okuldan 10 dakika mesafede arabaya atarım damacanaları sağlam iş oldu bana, havası da güzelmiş