Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Otomobil markaları da fiyat listelerini kaldırdı güncelliyoruz yazısı çıkıyor. Artık tüm araçlar yüzde 80 ÖTV dilimine girecek. 300-400k'nın altına araç olmayacak. Elektronik,giyim, kuşam, gıda her şeye çok büyük zamlar gelecek. 2 gün önce aldığım bir gömlek 40 TL zamlanmış sadece 2 gün basit bir gömlek.

Araçlarda iş çığırından çıkalı çok oldu yahu hala takip ediyor musun? geçen sene araç alanlar bile şuanda kurtardı. Bu saatten sonra çoğu kimse araba alamaz, alanlarda parasına para katanlar olacaktır..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Arkadaşlar. Durum zor evet krizin içindeyiz. Lütfen sizden ricam şahsi olarak en yakınınız ile dahi olsa siyasi tartışmalara girmeyin. Bu siyaset öyle lanet bir şey ki babayı evlada kardeşi kardeşe düşman eder. Burada forumda konuşuyoruz. Stresimizi atıyoruz ama bazı arkadaşlar konuyu değişik yerlere çekmeye çalışıyor. Yapmayın etmeyin. Burada bir aileyiz. Sosyal konuları tabii ki konuşacağız tartışacağız ama birbirimizi kırmadan.

Ben açık açık diyorum 5 bin maaş alıyorum ve maaşımın reel değeri yerlerde. Her sabah markete girdiğimde etiketler takla atmış oluyor.

Allah yardımcımız olsun. Hükümetten memnun olmayabilirsiniz. Demokratik hakkınız bu. Anayasal haklar çerçevesinde protesto hakkına herkes sahiptir. Sandık zamanı geldiğinde de gider oyunuzu verirsiniz.

Sokak olayları inşallah olmaz. Battığımız yerde iyice dibe çeker bizi bu işler. Siz siz olun benden abi tavsiyesi marjinal grupların olduğu yerlerden uzak durun

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Otomobil markaları da fiyat listelerini kaldırdı güncelliyoruz yazısı çıkıyor. Artık tüm araçlar yüzde 80 ÖTV dilimine girecek. 300-400k'nın altına araç olmayacak. Elektronik,giyim, kuşam, gıda her şeye çok büyük zamlar gelecek. 2 gün önce aldığım bir gömlek 40 TL zamlanmış sadece 2 gün basit bir gömlek.

2 sene önce 11.500’e aldıgım bilgisayarım az önce baktım 25 bin tl olmus

• Araçlarda iş çığırından çıkalı çok oldu yahu hala takip ediyor musun? geçen sene araç alanlar bile şuanda kurtardı. Bu saatten sonra çoğu kimse araba alamaz, alanlarda parasına para katanlar olacaktır..

Hocam saldım maalesef ÖTV düzenlemesi bekliyorum o zaman 3-5 bakmadan bayide bulursak alacağım her türlü kârda oluyoruz gerçi olmaması daha iyi şuan benzine 90 kuruş daha zam geliyormuş litresi 10 olacak bu gidişle. Geçen sene size de sormuştum burada hatta c3 ve Clio 5 arasında kalmıştım alma ÖTV indirimi gelecek falan dediler o ara alsaydım şimdi 50-100 bin kârda olacaktık, altımızda arabada olacaktı. Bu saatten sonra düzenleme gelmezse almak hayal ikinci eller sıfırdan pahalı. Öyle bakıyorum hobi için artık fırsatı kaçırdık 🤣 O olaydan beri fiyatına bakmadan ürünlerin ihtiyaç ne ise alıyorum her türlü kâr oluyor zarar olmuyor.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Hocam saldım maalesef ÖTV düzenlemesi bekliyorum o zaman 3-5 bakmadan bayide bulursak alacağım her türlü kârda oluyoruz gerçi olmaması daha iyi şuan benzine 90 kuruş daha zam geliyormuş litresi 10 olacak bu gidişle. Geçen sene size de sormuştum burada hatta c3 ve Clio 5 arasında kalmıştım alma ÖTV indirimi gelecek falan dediler o ara alsaydım şimdi 50-100 bin kârda olacaktık, altımızda arabada olacaktı. Bu saatten sonra düzenleme gelmezse almak hayal ikinci eller sıfırdan pahalı. Öyle bakıyorum hobi için artık fırsatı kaçırdık 🤣 O olaydan beri fiyatına bakmadan ürünlerin ihtiyaç ne ise alıyorum her türlü kâr oluyor zarar olmuyor.

ötv indirimi hala gelebilir çünkü bu haliyle satışlarda azalma olacaktır. Yakıt konusuna gelince vallaha yalan yok pandemi vs dinlemeden metroyu kullanıyorum 1 aydır. Araba evde, deposu 340 tl ye doluyor gerisini sen düşün, üstelik böyle giderse yılbaşına kadar 400 tl ye çıkar ben her hafta benzine motorine ve lpg ye zam bekliyorum

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Narsil O yüzden biz taban ray devam hocam :) Araç çok lazım oluyor ama artık lükse kaçıyor. Benzin litresi 9-10'a yakın artık. Bir depo 40 lt desek dediğin gibi 340-360 TL civarına doluyor. Üstüne MTV'de pahalı oluyor artık senelik. Bir sürü masrafı var ciddi anlamda. Şuan en son sorunumuz araba olduğu için pek de dert etmiyorum yürüyüş iyidir her yere metro ile gidiyorum ben de 🤣

• Narsil O yüzden biz taban ray devam hocam :) Araç çok lazım oluyor ama artık lükse kaçıyor. Benzin litresi 9-10'a yakın artık. Bir depo 40 lt desek dediğin gibi 340-360 TL civarına doluyor. Üstüne MTV'de pahalı oluyor artık senelik. Bir sürü masrafı var ciddi anlamda. Şuan en son sorunumuz araba olduğu için pek de dert etmiyorum yürüyüş iyidir her yere metro ile gidiyorum ben de 🤣

tabiki bak ben 10 bin bakımına götüreceğim bide balata değişimi vs olacak masrafta masraf.. Allah yardımcımız olsun, araba kenarda dursun en güzeli:) okul yakınımda olsa bende yürürdüm inan ama şehirin diğer ucunda oturunca yürümek imkansız:)

• 2 hafta önce İphone XR aldım 6.500 a şuan 8.500 TL

Sakız bile yatırımlık ürün artık ^^ Bu saat den sonra bişey alırken yarına bırakmamak kesinlikle şart oldu. Aldın aldın alamadın daha alman zor

:gun_bandana: 2022 MART EFSANESİ :hfyeni (29):

• forum.havaforum.com/attachment/119397/

Haziranda 5.900 tlye aldığım ekran kartı 9.599 tl... normalde mining olayı patlamadan önce (2021 Ocak ayında) 1800 tl civarlarında olan ekran kartına 5.900 tl vermiştim.

Bu minning olayını da anlamıyorum kâr mı gerçekten elektriği falan derken zahmetli iş. Ekran kartları piyasada hiç kalmamış bu kripto madencilerinden dolayı.