Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hala sanki eğitimde mucizeler yaratıyormuşuz da aman eğitime çok ara verdik mutlaka açılmalıyız modundayız. Hergün bir uçak dolusu insan kaybediyoruz. Okulların açılması bu süreci hem daha da uzatacak hem de bir uçak dolusundan bir gemi dolusuna level atlatacak...

Okullar nasıl olmalı peki hocam?

• Israrla okul açma mantığı ben de maalesef anlamıyorum.

Milli eğitim bakanımız niye ısrarla kendini kandırmaya çalışıyor. Tedbirler alınacakmış …..

Açılmayı müteakip bir iki hafta içinde vaka sayılarının pik yapacağını bilmek için müneccim olmaya gerek var mı?

Üstelik biz bu maskeyi 10 dk takamıyoruz, nefes almak için yer arıyoruz.

On yaşında ki çocuktan nasıl bekleyeceğiz.

Bir insan , bir devlet aynı hatayı niye ikinci kez yapar. Geçen sene test ettik. Olmadı.

Ayrıca o kadar büyük güvensizlik ortamı var ki, okulların açıldıktan sonra bir aylık süreçte tekrar kapatılacağı , asıl amacın ,özel okul sözleşmelerinin yapılması , giyim ,kırtasiye ve servisçi esnafının mağduriyetini gidermek olduğu dillerde dolaşıyor.

Nereden biliyorsunuz diyeceksiniz . Geçen sene yaşadım da oradan biliyorum.

% 60 iki doz aşılama oranı ile günlük 300 lü vefat rakamları orantısız. Bu rakamlar çok üzücü ve korkutucu.

Umarım aşılamanın etkilerini hissetmeye bir an önce başlarız.

Einmal editiert, zuletzt von karasah ()

• Okullar nasıl olmalı peki hocam?

Amaç okulların açılmasından ziyade aşı sürecinin önce tamamlanması halkın bu süreci kısaltılması yönünde teşvikler olmalıydı. Okullar açıldığında aşısız olan hocalardan 2 günde bir pcr testi istenecek. Pratikte bunun kontrolü nasıl olacak sahte hes kodu ile işini gören binlerce insan olmuşken.

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Amaç okulların açılmasından ziyade aşı sürecinin önce tamamlanması halkın bu süreci kısaltılması yönünde teşvikler olmalıydı. Okullar açıldığında aşısız olan hocalardan 2 günde bir pcr testi istenecek. Pratikte bunun kontrolü nasıl olacak sahte hes kodu ile işini gören binlerce insan olmuşken.

Fazla hoşgörüden hocam bu. Camianın içinden bildiriyorum. Eğer-se -sa ya bağlı olmadan asi yaptirmayan öğretmen ücretsiz izne ayrılacak denseydi %100 idi aşı oranı. Peki öğretmeni aşıladın aşı olmayan da test verecek eyvallah. Peki bu illet sadece öğretmenden mi çocuğa buluşacak. Nerede veliye aşı ya da test yok. Çünkü veli=oy deposu.

Bakanımız çıktı velilerin içi rahat olsun öğretmenlerimizi kontrol altına aldık dedi. Peki benim içim nasıl rahat olacak? 2 aşımı da yaptırdım. Bir zir cahilin çocuğundan bana ya da aileme birsey olursa ne olacak?

Bugün 15 öğretmen bir sınıfta 600 öğrenciye kitap hazırladık. 5 katli okulda 1 temizlik görevlisi var. Nasıl iyi değil mi önlemler

• Uygulanan aşı miktarında istenilen seviyeye çok uzak değiliz ülke olarak fakat vaka sayıları ve vefat sayıları artmaya devam ediyor bir noktadan sonra kapanma kararı gelecektir diye düşünüyorum yani burada tek suçlu toplum değil bulaşı önleyecek kararları alacak mercii belli...

• Ne olurdu ki okullar 1-2 ay daha geç açılsaydı nedir bu 6 Eylülde açılma ısrarı ben de anlamıyorum iyice tedbirler alınıp iyice aşılamayı ilerletip açılmalı bu okullar yoksa yakın bir zamanda tekrar kapanacağını çoğu kişi öngörebilir kardeşimin okulunda çoğu kişi iç içe mesafe az özel okula gidiyor ve tek tedbir arada ellere dezenfektan sıkmak olduğunu söyledi aynı zamanda geçen sene okulda 2 hoca covid olmasına rağmen gizlemişler eminim ki böyle birçok okul vardır Anıl hocanın dediği gibi maalesef çoğu çocuk/genç long covide maruz kalabilir inşallah böyle bir durum olmaz ama çok çok riskli :(

• Bana hiç enteresan gelmedi.

Ayrıca türkcell i tebrik ederim . Gelişmelere ne çabuk ayak uydurmuş

İnanmadım araştırdım.gerçekmiş

Bir şeyi de merak ettim. Eşime üzerine kayıtlı fatura yok diye hat açmayan türkcell , afganlara nasıl hat veriyor acaba?

Einmal editiert, zuletzt von karasah ()

• Aynısını ben de yaşadım türk telekomda sadece suriyelilere özel paket var ve bizdeki fiyatlardan daha ucuz gerçekten çok yazık

• Ya aslında sadece şunun yapılması sığınmacı ve mültecilerin gitmesi için yeterli olur Türk vatandaşı gibi yaşasınlar birkaç ay kalamazlar ulkede :)--

• Yüksek aşılama oranına sahip ve vaka sayılarını kontrol altına almış Norveç yeterince önlem almadan okulları açtı ve korkunç bir vaka artışı gözlemlendi pozitif oranı bir anda 10 a fırladı. Benzer bir örnek Duke Üniversitesinden de gelmişti ve uzaktan eğitime dönülmüştü

• Yüksek aşılama oranına sahip ve vaka sayılarını kontrol altına almış Norveç yeterince önlem almadan okulları açtı ve korkunç bir vaka artışı gözlemlendi pozitif oranı bir anda 10 a fırladı. Benzer bir örnek Duke Üniversitesinden de gelmişti ve uzaktan eğitime dönülmüştü

Demek ki norveç te olsa , amerika da olsa bir kere denemeden rahat etmiyorlar.

Halbuki müneccim olmaya gerek yok

Bizde açarak deneyeceğiz.

• Bu konuda artık şahsen doğal seleksiyona bıraktım. Akıllı olanların yaşama şansı daha yüksek. Bu da bence iyi bir şey.

kimler akıllı hocam?

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• En güzel örnek israil örneği. Adamlar vakalarda ve ölümde son ayların en yüksek seviyelerinde. Canlı kanlı kanıt 😊

Tamamen önlemleri gevşettikleri için ve delta varyantından dolayı vaka sayıları ama arttı ama hayır Ocak ayındaki dalgadan çok daha az ölümleri var.