Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Beklenen deprem en büyük şiddetinde gerçekleşse Allah korusun düşünemiyorum o durumu.

Burda evlerin geneli eski hocam zaten, bizim binada dahil 99 depremini yaşıyan binlerce bina var

• Arkadaşlar pubg mobile oynarken çok sinirleniyorum oyun aşırı bağımlılık yaptı bırakamıyorum bikeresinde kaybedince bir bağırdım tüm apartman ayağı kalktı biliyorum çok aptalca oyunu bırakmayı çok istiyorum ama olmuyor aşırı bağımlı oldum ne yapacağım ben böyle :(3232

Bende baya oynuyodum , sabah akşam arkadaşlarla oynuyorduk 2 sene önce gelen güncelleme ile oyundan soğudum bıraktım oynamayı , o günden sonrada hiç aklıma bile gelmiyor , bişeyler bahane olunca bırakılıyor yoksa bırakmak zor

• Bende baya oynuyodum , sabah akşam arkadaşlarla oynuyorduk 2 sene önce gelen güncelleme ile oyundan soğudum bıraktım oynamayı , o günden sonrada hiç aklıma bile gelmiyor , bişeyler bahane olunca bırakılıyor yoksa bırakmak zor

Bidaha başlama sakın başlamayı düşünenleride uyar bu oyun adamı delirtir

• Oynamayalı oyun dahada kötü olmuş heralde çoğu kişi bırakmış çevremde de silenler var , bende indirmem zaten

Pubg New state çıkıyor pubg mobileye bin basar grafik açısından olsun efektler açısından olsun her şeyiyle üstün geliyor o oyunu bilmiyorsan güzel bir araştir eminim sende seviceksin o oyun çıktığında pubg mobileyi direk silicem

• Şu an etrafimda hanım ve 3 çocuk da dahil olmak üzere 10larca nezle veya grip vakası var. Samsun Erzurum Tokat Bursa duyduğum hastaların bulunduğu iller. Test de negatif çıkıyor ama belirtiler direkt covid. Anlamadım gitti.

Soğuk algınlığı ilaçları iyi geldi kızlarınma ve hanıma .

• Şu an etrafimda hanım ve 3 çocuk da dahil olmak üzere 10larca nezle veya grip vakası var. Samsun Erzurum Tokat Bursa duyduğum hastaların bulunduğu iller. Test de negatif çıkıyor ama belirtiler direkt covid. Anlamadım gitti.

hocam çok yüksek ihtimal covid yeni söylenen Türk varyantı bir sayfa önce yazdığıma okursanız belki bir yerden yardımcı olmuş olurum fikir açısından ayrıca paylaştığım bağlantılardan da bazı bilgiler edinebilirsiniz amcamda dayımda aynı soğuk algınlığı gibi belirtileri gösteriyor ama daha değişik bir şekilde ilerliyor bugün doktora gitmişler ciğerlerinde enfeksiyon olduğunu ve yüksek ihtimal covid geçirdiğini söylemiş ama test negatif yüksek ihtimal çok bulaşıcı testten kaçan yeni bir varyanttan kaynaklanıyor artık çok dikkat etmek gerek

2 Mal editiert, zuletzt von SnowManN ()

• hocam çok yüksek ihtimal covid yeni söylenen Türk varyantı bir sayfa önce yazdığıma okursanız belki bir yerden yardımcı olmuş olurum fikir açısından ayrıca paylaştığım bağlantılardan da bazı bilgiler edinebilirsiniz amcamda dayımda aynı soğuk algınlığı gibi belirtileri gösteriyor ama daha değişik bir şekilde ilerliyor bugün doktora gitmişler ciğerlerinde enfeksiyon olduğunu ve yüksek ihtimal covid geçirdiğini söylemiş ama test negatif yüksek ihtimal çok bulaşıcı testten kaçan yeni bir varyanttan kaynaklanıyor artık çok dikkat etmek gerek

Bu durumda soğuk algınlığı ilaçları nasıl iyi geldi onu anlayamadım

• Benim etrafımda da çok grip olanlar var dün annem teyzemle telefondan konuşuyordu çok kötü grip oldum demiş evdeki hepsi gripmiş bence grip salgını var etrafta dikkatli olmak lazım

Einmal editiert, zuletzt von Y_usuf ()

Hocam bende memleketteydim benim çocuk artı 3 yeğenim nezle,grip gibi birşeu oldular onlardan 1 hafta sonra bizlerde başladı annem, babam, eşim kardeşim, eşi falan ama burun akıntısı arada hapşırma şeklinde. Ben ve eşim 2 doz sinovac, annem babam 2 doz sinovac + biontech, ablamlarda 2 doz biontech aşılı daha 1 ay önce oldular. Etrafımda da çoğu kişide bu şekilde hasta olanlar var. Grip benzeri bir hastalığa mı evriliyor acaba? Soğuk algınlığı ilaçları bizlerede iyi geliyor.

• Ölüm rakamları dehşet bence. Ama kimsenin umrunda değil. Bir de bu halde tam zamanlı okullar açılıyor. Allah yardımcımız olsun. Yine kapanmaları gelir böyle giderse.

• Hocam bende memleketteydim benim çocuk artı 3 yeğenim nezle,grip gibi birşeu oldular onlardan 1 hafta sonra bizlerde başladı annem, babam, eşim kardeşim, eşi falan ama burun akıntısı arada hapşırma şeklinde. Ben ve eşim 2 doz sinovac, annem babam 2 doz sinovac + biontech, ablamlarda 2 doz biontech aşılı daha 1 ay önce oldular. Etrafımda da çoğu kişide bu şekilde hasta olanlar var. Grip benzeri bir hastalığa mı evriliyor acaba? Soğuk algınlığı ilaçları bizlerede iyi geliyor.

hocam yüksek ihtimal testten kaçan ve çok bulaşıcı olan bir varyant var ve aşılar bizi koruyor aşı olmayan dayımda da nezle olarak başladı ciğerlerinde enfeksiyon var şu anda

• hocam yüksek ihtimal testten kaçan ve çok bulaşıcı olan bir varyant var ve aşılar bizi koruyor aşı olmayan dayımda da nezle olarak başladı ciğerlerinde enfeksiyon var şu anda

Elde kesin bir kanıt olmadan böyle konuşmak hasta olan insanların moral olarak kötüleşmesine ve stres yaşamasına sebep oluyor. Testleri negatif çıksa da rahatlayamıyorlar. Lütfen böyle yapmayın. Belki de gerçekten normal nezle veya grip.

• Elde kesin bir kanıt olmadan böyle konuşmak hasta olan insanların moral olarak kötüleşmesine ve stres yaşamasına sebep oluyor. Testleri negatif çıksa da rahatlayamıyorlar. Lütfen böyle yapmayın. Belki de gerçekten normal nezle veya grip.

Ben kesin konuşmuyorum ki bildiklerimi aktarıyorum üstte bakarsanız ne olur ne olmaz diye cümlelerimi " ihtimal dahilinde " ve profesörlerin yazdıklarıyla kurduğumu görürsünüz.

2 Mal editiert, zuletzt von SnowManN ()

• Ölüm rakamları dehşet bence. Ama kimsenin umrunda değil. Bir de bu halde tam zamanlı okullar açılıyor. Allah yardımcımız olsun. Yine kapanmaları gelir böyle giderse.

Vaka-Ölüm oranı = 230 / 19191 X 100 = %1,19 .

Yani, ortalama her 100 vakadaki (ki bu pcr testlerinin verdiği sonuçların çoğu hatalı) insandan yaklaşık 1'i vefat ediyor(ki bu bazı koronadan vefat edenlerin, yan etkisi ağır olan ilaçlardan mı yoksa başka sebepten mi olduğu belli değil) . Bu oranlar mı çok dehşet?

Kaynak:

.