Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • büyükşehirlerde de öğretmen konusunda aşılama sıkıntısı var diye düşünüyorum o yüzden maalesef büyükşehirleri de etkileyebilir gibi bu durum özellikle İstanbul da da aşı oranı da orta seviye dün bir profesörde demişti şimdi dönüş olacağından aşısızlar yüzünden vakalar büyükşehirlerde iyice artmaya başlayacak diye. bir şekilde herkesi ikna edip en azından sonbahar ortası gibi açmaları lazım. yoksa aşılama olmazsa okulları açmakta riskli ne yazık ki

kardeşim 11. sınıfa gidiyor onun okulunda da varmış diye konuşuluyor gruplarından bu iş böyle giderse işimiz zor

Ben de 11'e başlayacağım liseye sadece 4 ay gidebildim onun yarısında da alışma süreci oldu neredeyse okula ve liseye tam alışamadan okullar kapandı ve hala açılmadı :(3232

• büyükşehirlerde de öğretmen konusunda aşılama sıkıntısı var diye düşünüyorum o yüzden maalesef büyükşehirleri de etkileyebilir gibi bu durum özellikle İstanbul da da aşı oranı da orta seviye dün bir profesörde demişti şimdi dönüş olacağından aşısızlar yüzünden vakalar büyükşehirlerde iyice artmaya başlayacak diye. bir şekilde herkesi ikna edip en azından sonbahar ortası gibi açmaları lazım. yoksa aşılama olmazsa okulları açmakta riskli ne yazık ki

kardeşim 11. sınıfa gidiyor onun okulunda da varmış diye konuşuluyor gruplarından bu iş böyle giderse işimiz zor

11.sınıfa başlayacak biri olarak şunu söyleyebilirim ki geçen sene 12 ler yüz yüze eğitim gördükleri için ayda en az 1-2 vaka çıkıyordu bi ara. Aşı yapılmadan kesinlikle okullar açılmamalı bu yüzden bence ama bizim okul sınava hazırlık diye 23 Ağustos da başlatıyor :(

• Aşı maalesef zorunlu değil o yüzden aşılama olmadan okullar kapanmamak üzere açılmalı. Kendi öğrencilerimi geçtim kendi kızım 4e geçti 1,5 sene okula giderek.

Eğitimin içi zaten boşaltıldı sıra bomboş olmaya doğru gidiyor.

• Teşekür ederim arkadaşlar hepinize. Bu arada aynı evde yaşadığımız halde bana işe başlayabilirsin dediler.Rapor alamıyorum. İki doz biontech aşımın üzerinden iki hafta geçtiği için risksizmişim ben. Hayat eve sığar uygulamasında evdekilerin hepsi 22 ağustosa kadar karantinada. Ben baktığımda risksiz gözüküyorum. Babam iki doz sinovac oldu , üçüncü dozu biontech oldu ve neredeyse bir ay geçti üzerinden ama o da riskli ve karantinada gözüküyor.

Bu durumu daha önce yaşayan oldu mu?

İş yeri de kararsız kaldı. Normalde temaslı kişilerde iş yeri politikası gereği 14 güne kadar gidemiyor işe ancak rapor alıyordu. Sağlık Bakanlığı'nı tekrar aradım. 14 gün çıkmayın dedi. Aile hekimi ile görüşmemi söyledi rapor için. Telefonla aile hekimine ulaşamadığımı söyledim. Gidebilirsin dedi senin bulaştırma riskin yok dedi. ?( Bir karar verin artık dediğimde de isterseniz sizi de karantina listesine alalım dedi. İsteğe göre mi oluyor dedim. Cevap vermedi ve aile hekimiyle görüşmemi istedi. Bu nasıl bir iştir. Ya karantinadayımdır. Ya da değilimdir. Aynı evde yaşayan kişiler zaten otomatik olarak karantinaya alınmıyor mu?

• Bu durumu daha önce yaşayan oldu mu?

İş yeri de kararsız kaldı. Normalde temaslı kişilerde iş yeri politikası gereği 14 güne kadar gidemiyor işe ancak rapor alıyordu. Sağlık Bakanlığı'nı tekrar aradım. 14 gün çıkmayın dedi. Aile hekimi ile görüşmemi söyledi rapor için. Telefonla aile hekimine ulaşamadığımı söyledim. Gidebilirsin dedi senin bulaştırma riskin yok dedi. ?( Bir karar verin artık dediğimde de isterseniz sizi de karantina listesine alalım dedi. İsteğe göre mi oluyor dedim. Cevap vermedi ve aile hekimiyle görüşmemi istedi. Bu nasıl bir iştir. Ya karantinadayımdır. Ya da değilimdir. Aynı evde yaşayan kişiler zaten otomatik olarak karantinaya alınmıyor mu?

2 doz biontech aşısı olanlar risksiz fakat 2 doz sinovac olanlar riskli kategoride .Bu bence en önemlisi.Sinovac aşısı hale devam ediyor.

İptal edilmeli sinovac aşı randevuları.Hocam yaşadığınız soruna gelince ilçe sağlık müdürlüğünü arayın il sağlık müdürlüğü kaymakamlık felan.

Karantina uygulamasının bir yönetmeliği olur ,kişinin inisiyatifine göre bu uygulama yapılıyor ise vah halimize.Tekrar çok geçmiş olsun.

• Aşı maalesef zorunlu değil o yüzden aşılama olmadan okullar kapanmamak üzere açılmalı. Kendi öğrencilerimi geçtim kendi kızım 4e geçti 1,5 sene okula giderek.

Eğitimin içi zaten boşaltıldı sıra bomboş olmaya doğru gidiyor.

böyle bir şeye karşıyım çoğu doktorda karşı bildiğim kadarıyla aşısızken okulda 1 vaka çıkması demek artarak bulaşın katlanması demek özellikle delta gençlerde de aşısızken ağır bir seyir izliyor https://www.theguardian.com/so…MP=Share_AndroidApp_Other attığım haberi çevirip lütfen okuyun gençlerde şu anda ki aşısızken durumun riskini anlarsınız. aşılama olmadan okulları da açmak göz göre göre gençler için çok büyük risk almak demek ki bu riski alacağımızı düşünmüyorum çünkü bilim kurulu gayet yeterli bir açıklama yapmış. o yüzden aşılamayı en azından çoğu okullarda yapıp o şekilde hızlıca açmak gerek yoksa bir sene daha gidecek bu sefer aşı karşıtları yüzünden

5 Mal editiert, zuletzt von SnowManN ()

• Favipiravir ilacı da etkisiz çıktı. Daha önce hidrosiklorokin ilacının da etkisiz olduğu hatta kalbi yorduğu belirtilerek hastalara verilmesi bırakılmıştı. Favipiravirin de bir etkisi olmadığı hatta fazla dozda kullanımının karaciğeri yorduğu belirlenmiş. Hastalar bunlardan 8'er tane içiyordu. Favipiravirin kullanımı da muhtemelen yakında kalkar.

Peki şimdiye kadar hastalara bu kadar yüksek dozda boşu boşuna ilaç kullandırmanın hesabını kim verecek?

ibrahim Haskoloğlu on Twitter
    “"Terörü teşvik eden, teröre cesaret veren bir kişi, teröristten daha suçludur."”
    twitter.com

• 2 doz biontech aşısı olanlar risksiz fakat 2 doz sinovac olanlar riskli kategoride .Bu bence en önemlisi.Sinovac aşısı hale devam ediyor.

İptal edilmeli sinovac aşı randevuları.Hocam yaşadığınız soruna gelince ilçe sağlık müdürlüğünü arayın il sağlık müdürlüğü kaymakamlık felan.

Karantina uygulamasının bir yönetmeliği olur ,kişinin inisiyatifine göre bu uygulama yapılıyor ise vah halimize.Tekrar çok geçmiş olsun.

Hocam aslında biontech ve sinovac karşılaştırmasını ben yapmış gibi oldum. Uygulama öyle mi bilmiyorum. Babam iki sinovac ve üçüncü doz biontech oldu , uygulamada karantinası var. Ben iki doz biontech oldum ve uygulamada risksiz gözüküyorum. Filyasyona gelmeden aradıklarında da annem beni de temaslı olarak söyledi. Geldiklerinde ben ısrarla iki defa aynı evde kaldığımı ve çalıştığım için rapor almam gerektiğini söyledim. Sen risksizsin baktığımızda da iki doz biontech aşının üzerinden iki hafta geçmiş gözüküyor dediler. Tam çıktılar gidiyorlardı , balkondan tekrar seslendim. Emin misiniz diye. Yine kontrol ettiler ve evet rapora gerek yok yarın iş başı yapabilirsin dediler. Çok şaşırdım.

• Çevremizde aşı olmamayı ikna etmek için çok uğraşıyoruz.İkna ettiklerimiz ise biontech yan etkilerinden tedirgin olduklarını,

bu nedenle Sinovac ile aşı oluyorlar.Yukarıda okuduklarımız doğru ise sinovac ile aşı olan insanlar için tehlike devam ediyor.

Mutlaka bilimsel makale veya çalışma yayınlanmış olmalı bu konu hakkında.Allah yardımcımız olsun.

• Valla ben iki doz sinovac oldum. 1.5 yıldır tedbirlere genel olarak uyan biriyim ve bu hastalığa yakalanmadığımı düşünüyorum. Düşünüyorum dedim çünkü bu süreçte 2 defa falan her yıl olduğum şekilde üst solunum yolunda sıkıntı oldu. Benim her yıl 1-2 defa boğazlarım rahatsızlanır. Dolayısıyla bunları da o rutine bağlıyorum. Yani söylemeye çalıştığım şey ben 1.5 yıldır maske, hijyen, mesafe kurallarına uyarak zaten yakalanmamayı başardım. Şimdi ise etkisi çok yüksek olmasa da sinovac oldum. Dolayısıyla aşı avantajı da çok yeterli olmasa da var artık. Tedbirlere de aynen uyduğum düşünülürse yakalanma şansı aslında yok. Ama sorun şu ki sen ne kadar uyarsan uy çevrendekiler tedbirlere uymuyorlarsa senin çektiğin cefanın verdiğin önemin de kıymeti kalmıyor. Öyle de bir sorun var maalesef. Eğer üçüncü doz olma durumum olursa biontech olurum onu da belirtmiş olayım

• Eşim ve ben cumartesi 2 doz sinovac üstüne 3. doz olarak biontech olduk. Yan etki olarak üst kolda hafif ağrı ve sadece bende hafif bir başağrısı yaptı. Şu anda hicbir sıkıntı yok. Tavsiye ediyorum. Lütfen maske, mesafe ve temizlik kuralına uyalım.

• Annem 76 yaşında 3 doz Sinovak oldu 4 gün önce de testi pozitif çıktı . Sevindirici olan hafif geçirmesi o aşı bu aşı demeyelim lütfen aşı olalım annem olmasaydı nasıl atlatırdı tabi ki bilmiyorum ama çin aşısınla bile hafif geçiriyor🙏

• Annem 76 yaşında 3 doz Sinovak oldu 4 gün önce de testi pozitif çıktı . Sevindirici olan hafif geçirmesi o aşı bu aşı demeyelim lütfen aşı olalım annem olmasaydı nasıl atlatırdı tabi ki bilmiyorum ama çin aşısınla bile hafif geçiriyor🙏

Geçmiş olsun hocam. Aynen benim annem de 3 doz sinovac oldu. Şuan öksürük ve halsizlik var sadece. Ne ateş var ne de nefes darlığı. 66 yaşında. Umarım böyle hafif şekilde atlatırlar.

Geçmiş olsun hocam. Aynen benim annem de 3 doz sinovac oldu. Şuan öksürük ve halsizlik var sadece. Ne ateş var ne de nefes darlığı. 66 yaşında. Umarım böyle hafif şekilde atlatırlar.

• Geçmiş olsun hocam. Aynen benim annem de 3 doz sinovac oldu. Şuan öksürük ve halsizlik var sadece. Ne ateş var ne de nefes darlığı. 66 yaşında. Umarım böyle hafif şekilde atlatırlar.

Sizlere de geçmiş olsun doktor 3 günde nefes darlığı ve ateş olmazsa korkmayın dedi aşı sayesinde hafif geçecek dedi inşallah sizde de öyle olur çok hafif atlatır anneniz 🙏🙏🙏