Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Valla ben aylardır bir kere bile girmedim kafam rahat corona ile bilgilere zaten bir çok platformdan ulasıyorum ama burası hava forumu ve burada öğrendiğim&öğreneceğim bilgiler için burdayım.

Havaforumda spor konusu da var. O zaman spor ile ilgili bilgilenmek isteyen de başka sitelere mi gitsin? Havaforumu seviyor ve her konuyu görmek istiyorsak suç mu? ;)

Havaforum çok yönlü bir site oldu ,farkedin

• Havaforumda spor konusu da var. O zaman spor ile ilgili bilgilenmek isteyen de başka sitelere mi gitsin? Havaforumu seviyor ve her konuyu görmek istiyorsak suç mu? ;)

Havaforum çok yönlü bir site oldu ,farkedin

evet o konuyada girmiyorum ben kendi adıma yazdım siz isterseniz forumun altından girin üstünden çıkın bize ne :)

ALAYINA İSYAN OLSUN,BURSAMIZA YEMİN OLSUN,

AMATÖRE DÜŞSEN BİLE ,TERKEDENLER KAHPE OLSUN 🐊

• Canını yediğimin forumu, gerçekten samimi bir şekilde yazıyorum, bu forumda tartıştığım tartışmadığım herkesi seviyorum, herkesin foruma kattığı bir şeyler var ve kesinlikle bu forumun kıymetini bilmek lazım, yeni yıl gelirken rakamları yine göreceğiz, konusunda ve alanında lider bir forumun parçası olmaktan sanırım hepimiz gururluyuzdur. Olabildiğince bilgi almaya insani ilişkilerimizi daha iyi seviyeye getirmeye çalışalım, kırgınlıklar arada olur aramızda yaşı küçük üyelerimizde var olgun yetişkin üyelerimizde var. Nacizhane kıymet bilelim dostlar burası bir forumdan öte kocaman bir aile.. Havaforum her yönüyle diğer forumlara benzemiyor, benzemeyecekte..

iyi forumlar

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• 128051873_1501823970023212_9136405546783909927_o.jpg?_nc_cat=103&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=WUzgtMezlPUAX_HgpxX&_nc_ht=scontent.fsaw1-5.fna&oh=845e8c81313fe3fd19a909a20cb9be7f&oe=5FE51463

Gece gece kar krizi bastırdı.Afyon'dan kar manzarası. Akşam o turunculuk ayrı bir güzel.Hava -2 derece yürüyüş yapıyorsun. Radarı açıyorsun her taraf kütle bir oh çekip yürümeye devam ediyorsun. Sonra evine geçip sıcacık çayını yudumlayıp kar yağışını seyrediyorsun. Şu keyif hiç bir şeye değişilmez.:)--

• oo hocam makale mi okuyorsun:)

Ya tabiki sizin kadar değil ama adamlar habire bir şey paylaşıyorlar. Anlamadığım verileri anlamak için başka bir makale derken sazan sarmalına dönüyor durumum. Tabiki İngilizce olması ayrı bir dert ^^

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Herkese iyi geceler Hayırlı cumalar.

Bir şey sorucam 22 Ocak 2006 yılındaki NTV deki hava durumunu izledim bu tarihin GFS veya ECMWF modelindeki görüntüsünü merak ettim nerden bulabilirim?

• Bu akşam bana da kar krizi tuttu SnowPaladin03 :)--

Benim aklımdan geçende aynıydı. Ama biraz farklı şekilde, yine turuncu hava da kar. Akşam ayrı bir zevk zaten...

Benim ki Karadeniz üzerinden gelen dek bantlarını almak. Kuvvetli bir dek bandı yakalayıp, dışarda saatlerce yürümek. Ve Çamlıca ya çıkıp bir salep içmek:)

Sonra da aşağıya kaymak:) Bir dik yokuş var kısıklıya doğru Çamlıca dan. Genelde gece yoğun karda o yol kapanıyor her seferinde. Araba zaten çıkamıyor. Çocuk, genç, yaşlı herkes oraya gidip kayıyor.

Var bizim de bir hayalimiz:) Rabbim bol karlı bir sistem nasip etsin ülke geneli olarak...

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Canını yediğimin forumu, gerçekten samimi bir şekilde yazıyorum, bu forumda tartıştığım tartışmadığım herkesi seviyorum, herkesin foruma kattığı bir şeyler var ve kesinlikle bu forumun kıymetini bilmek lazım, yeni yıl gelirken rakamları yine göreceğiz, konusunda ve alanında lider bir forumun parçası olmaktan sanırım hepimiz gururluyuzdur. Olabildiğince bilgi almaya insani ilişkilerimizi daha iyi seviyeye getirmeye çalışalım, kırgınlıklar arada olur aramızda yaşı küçük üyelerimizde var olgun yetişkin üyelerimizde var. Nacizhane kıymet bilelim dostlar burası bir forumdan öte kocaman bir aile.. Havaforum her yönüyle diğer forumlara benzemiyor, benzemeyecekte..

iyi forumlar

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Kar krizini fena artıracağım kusura bakmayın.

10984040_401299273379443_2735223149269104618_n.jpg?_nc_cat=102&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=SLRvTssee3wAX8r6qGl&_nc_ht=scontent.fsaw1-4.fna&oh=2c52d8506d4b2398263291151b8c0a2e&oe=5FE3B611

10959693_401299290046108_8301787838064416158_n.jpg?_nc_cat=110&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=1y7Am4gbNBIAX9afhEW&_nc_ht=scontent.fsaw1-9.fna&oh=cbe9a0656a0d05cb2b7d977a716c63bd&oe=5FE42009

10968380_401299323379438_8192853757434694646_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=jDg7RO6sYIgAX9_bSM9&_nc_ht=scontent.fsaw1-1.fna&oh=94b68cd5c17899fa1de8b337ec24ba1d&oe=5FE4A251

11 ŞUBAT 2015-AFYONKARAHİSAR-Nam-ı diğer Araba Yutan Sistem.^^:hfyeni (29)::hfyeni (29)::gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana:

Berkay34 Hocam dek mek kurtarmaz. Siklondan şaşmamak lazım. Bir deyim vardır çok severim. Dek adam seçer siklon gömer. Enes Güleç(17) değil mi kardeşim?^^:D2

• Ya tabiki sizin kadar değil ama adamlar habire bir şey paylaşıyorlar. Anlamadığım verileri anlamak için başka bir makale derken sazan sarmalına dönüyor durumum. Tabiki İngilizce olması ayrı bir dert ^^

Estf hocam bizimkisi artık genel birşey ama meteoroloji gibi uzman olmadığınız konuda makale arayıp okumakta sizin yaşınız için muazzam birşey:thumbup:

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Bu sene kış olmasın istiyorum. Dilimize pelesenk olmuş ; kar yağsada mikrop kırılsa deyimi geliyor aklıma.

Her sene peşinden koştuğumuz , hayalini kurduğumuz kışın bu sene olduğunu düşünsenize . Soğuk algınlıkları gripler ,hastaneler çok yoğun. Allah yardımcımız olsun.

O hayalini kurduğumuz ,uğruna uykusuz kaldığımız kış bu sene olmasın. Rabbim hayırlısını versin. Derdimize dert eklemesin inşaallah.

Belki bu dua müslüman mahallesinde salyangoz satmaya benzedi ama bu sene farklı. Herşey farklı.

Şimdiden hayırlı cumalar.

• SnowPaladin03 hocam siz bi 1-2 saatlik kuvvetli dek bandını yakalayın, demek istediğimi daha iyi anlarsınız. Belki 5-6 saatte 20-25cm yağacak ve birikim yapacak karı, 1-2 saatte kuvveti tipi ile almak:))

Ama dediğiniz tabir on numara olmuş. Dek adam seçer siklon gömer.^^:thumbs_up_light_skin_tone:

Siklon işi sağlama almak. Dek işe şansa bırakıp anı yaşamak. İkisi de ayrı bir zevk. İster dek le gelsin, ister siklonla. Nasıl gelirse gelsin de yeter ki Kar gelsin hocam.:)--

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

Einmal editiert, zuletzt von Berkay34 ()