Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Vallahi bir ermeni bir yahudi çocukluktan başlayarak kendi kutsalların nasıl empoze ediliyorsa bizde de aynısı yapılmalı. Evet kafa koparma falan aşırı kaçabilir ama bir şekilde bu iş bizde de olmalı. Gerek Osmanlı Gerek Kurtuluş Savaşı yılları adam akıllı anlatılmalı öğretilmeli bana göre.

• Hocam 7 yaşında bir çocuğa kafa kesilen bir dizi izletmek ne kadar doğru olabilir ? Tamam o saçma cizgifilmler konusun da haklısınız , ama aynı zaman da diğer taraftan çok haksızsınız.

Kovboy filmlerinde de kimse pişpirik oynamiyordu zaten hocam . Adam öldürme gırlaydı

• Hocam 7 yaşında bir çocuğa kafa kesilen bir dizi izletmek ne kadar doğru olabilir ? Tamam o saçma cizgifilmler konusun da haklısınız , ama aynı zaman da diğer taraftan çok haksızsınız.

7 yaşında ki çocuk pc oyunlarında adam öldürüyor o nasıl olacak. Abi bırakın çocuklar tarihimizi de düşmanımızı da dostumuzu da öğrensinler.

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Hocam zaten o cizgifilmlerin de saçma olduğunu yazdım . İlla birşey izletilecekse ki bu devirde biraz öyle oluyor . Bu İki seçenek de olmamalı 🙂

Çizgi film degil kardes. Bildigin film yahu. Yillarca biz gencligimizde kovboy filmleri izledik

• Hocam zaten o cizgifilmlerin de saçma olduğunu yazdım . İlla birşey izletilecekse ki bu devirde biraz öyle oluyor . Bu İki seçenek de olmamalı 🙂

Fikirlerine saygı duyuyorum. Kanal D de sadakatsiz adlı dizi var zamanında yayınlanmış aşkı memnu var... Allaha yemin ederim ki çocuklar için adam kesmekten daha tehlikeli. Aldatma ihanet kimin eli kimin cebinde belli değil. Bunlar bu ülkede en büyük sıkıntı. Bunları konuşalım hocam

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Fikirlerine saygı duyuyorum. Kanal D de sadakatsiz adlı dizi var zamanında yayınlanmış aşkı memnu var... Allaha yemin ederim ki çocuklar için adam kesmekten daha tehlikeli. Aldatma ihanet kimin eli kimin cebinde belli değil. Bunlar bu ülkede en büyük sıkıntı. Bunları konuşalım hocam

Hocam özelden yazdım orada tartışabiliriz :)

• 50 yaşında kadın tanıdığımız bugün covid yüzünden vefat etti. İki haftadır entübe durumdaydı. Hastaneye giderken hiçbir şeyi yoktu. İlaçlar yüzünden olduğunu düşünüyoruz. Başka bir 90 yaşında tanıdığımız çift şuan ayakta covid'i geçiriyor. Çok ilginç hastalık benim kafam almıyor artık. Kime ne etki yapacağı hiç belli olmuyor.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Fikirlerine saygı duyuyorum. Kanal D de sadakatsiz adlı dizi var zamanında yayınlanmış aşkı memnu var... Allaha yemin ederim ki çocuklar için adam kesmekten daha tehlikeli. Aldatma ihanet kimin eli kimin cebinde belli değil. Bunlar bu ülkede en büyük sıkıntı. Bunları konuşalım hocam

Aşkı memnu Halit Ziya Uşaklıgil'in romanı. Avrupa'da falan da çok iyi bilinir. O dönem tüm Avrupa'da bile izlendi. Gerçek hayattan alınmış bir roman o. Bizim ülkede reyting öyle işliyor. Muhteşem yüzyıl'da bile Kanuni Sultan Süleyman haremden çıkmıyor gibi gösterildi. Düzgün bir tarih dizileri çekemiyoruz. Ya çok abartı oluyor hadi be diyorsun ya da çok fazla absürt olaylar işleniyor. Mesela çok iyi tarih profesörlerimiz var. Onların önderliğinde düzgün bir şekilde çekilebilir diziler de işlerine gelmiyor herhalde. Aşk dizisi olacak illa :)

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Herkese günaydınlar HavaForum Ailesi

Neşeli ,Aydınlık, Keyifli bir Pazar günü olmasını diliyorum.İşi gücü olanlara kolay gelsin.Herkese iyi günler.

• KKTC'nin 37. kuruluş yılını kutluyorum. Bağımsızlığına kavuşmasını sağlayan, tüyleri diken diken eden gerçek bir vatan ve millet sevdalısı olan nurlar içinde yatsın başta Rauf Denktaş olmak üzere Bülent Ecevit ve tüm kahraman şehitlerimizi saygıyla anıyorum.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.