Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Kışı özleyen varsa memleketime davet ediyorum, Ağustos geldi hala kış gibiyiz. Geceleri ortalama 8 gündüz ortalama 15 dereceyiz.

Dün gece üşümüşüm, boğazım ağrıyor halayagmurs-semsiyes23232

• Kışı özleyen varsa memleketime davet ediyorum, Ağustos geldi hala kış gibiyiz. Geceleri ortalama 8 gündüz ortalama 15 dereceyiz.

Dün gece üşümüşüm, boğazım ağrıyor halayagmurs-semsiyes23232

nere ora kümbet mi:) hemen gelelim:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Ben artık kışlardan pek ümit var değilim, sanki artık denize kıyısı olan şehirlermizin (karadeniz hariç) kar alması artık mucizelere bakıyor, geçtiğimiz yıl güzel örneğini de yaşadık. Fazla beklentim yok artık benim kışlarla ilgili, olursa ne ala olmazsa da uludağ :)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Ben artık kışlardan pek ümit var değilim, sanki artık denize kıyısı olan şehirlermizin (karadeniz hariç) kar alması artık mucizelere bakıyor, geçtiğimiz yıl güzel örneğini de yaşadık. Fazla beklentim yok artık benim kışlarla ilgili, olursa ne ala olmazsa da uludağ :)

Hocam sen de Akdenizlilik belirtileri seziyorum:beaming_face_with_smiling_eyes: Bence takibi bırakma yani sessiz kışlardan sonra hep bir patlama gelmiş.Bursa da nasibini alır muhakkak.Bence bir nostalji yap derim eski fotoğrafları videoları incele zamanında ne sistemler gelmiş diye düşünüp heyecanlanıyor insan:upside_down_face:

• Hocam sen de Akdenizlilik belirtileri seziyorum:beaming_face_with_smiling_eyes: Bence takibi bırakma yani sessiz kışlardan sonra hep bir patlama gelmiş.Bursa da nasibini alır muhakkak.Bence bir nostalji yap derim eski fotoğrafları videoları incele zamanında ne sistemler gelmiş diye düşünüp heyecanlanıyor insan:upside_down_face:

Akdenizlilik sezmen için hiç kış görmemiş olmak gerekiyor, son yıllardaki İstanbul adına giden süreç güzel değil, sistemlerin çoğu sınırda kaldı yada karadenize gitti, bazen görünen köy kılavuz istemiyor, dünyada küresel ısınmanın arttığı uzun vadede kuraklığın giderek artacağıda bilimsel olarak konuşuluyor. Dolayısıyla görüşüm pek değişmez benim için artık kar eskisi gibi kolay değil.

Yaş 38 güzel kardeşim, bizde kar sevdası bitmez, kar sevdalısı olmak başka bir şey, olanı görmek başka birşey, eskiden her kışı ortalama 2 güzel sistemle kapatan İstanbul 4. senesine girecek doğru düzgün sistem görmedi. son 10 yıla bak yine çok parlak değil. Atmosfer bu ne yapacağı belli olmaz, benim arşiv karıştırmama pekte gerek yok açıkçası 89 kışı 2004 kışı 2012 kışı dün gibi gözümde canlanıyor zaten..Ama dediğim gibi yağmasada tıpkı son 2 senede olduğu gibi ya kartepeye ya abanta gitmiştim bu seferde yaşadığım şehirin güzide kar merkezine çıkarım.

• Ben şahsen Hataylı bir şahıs olarak yılda bir kere 2 yılda bir kere kar ya aldık ya almadık. Ama takibi hiç bırakmadım. Hep aynı heyecanla takip ettim. Çok ayrı bir his ya.

• Çeşitli canlılar hakkında video üzerinden bilgilendirme yapan İsveç makamları beni görünce insanların bağırıp kaçmaması gerektiğini söylemiş, nezaketlerinden ötürü kendilerine teşekkür ediyorum.

66b231.png

Bara döda fiskar följer strömmen...

Einmal editiert, zuletzt von Vintersaga ()

• Hocam sen de Akdenizlilik belirtileri seziyorum:beaming_face_with_smiling_eyes: Bence takibi bırakma yani sessiz kışlardan sonra hep bir patlama gelmiş.Bursa da nasibini alır muhakkak.Bence bir nostalji yap derim eski fotoğrafları videoları incele zamanında ne sistemler gelmiş diye düşünüp heyecanlanıyor insan:upside_down_face:

Eskiler eskiden güzeldi be hocam.Afyon adına 2015 ten sonra çok değişti kışlar maalesef.:neutral_face::neutral_face::pensive_face: