Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bugün Xiaominin termometresini aldım Sabah aldım akşam kargo geldi. Aynı gün teslimat ile 85₺ benim kuponum da vardı 65₺ ödedim toplam. Balkona koydum ölçümleri aşağı yukarı doğru sayılabilir en sevdiğim özelliği anlık sıcaklığı cep telefonum da göstermesi ve her saat başında sıcaklık ve nem değerini kayıt altına alıp bir grafik çizmesi.

forum.havaforum.com/attachment/119556/

Hocam öncelikle güle güle kullanın. Acaba ani ortam değişimlerine adapte olma süresi nasıl ? Mesela balkondan iceriye aldım diyelim hemen ölçüyor mu yoksa biraz zaman sonra mı sabitleniyor. Ya da yanımda taşıdım. Başka bir ortama girdim diyelim. Anlık değeri veriyor mu yoksa asama aşama mı güncelliyor ?

• Hocam öncelikle güle güle kullanın. Acaba ani ortam değişimlerine adapte olma süresi nasıl ? Mesela balkondan iceriye aldım diyelim hemen ölçüyor mu yoksa biraz zaman sonra mı sabitleniyor. Ya da yanımda taşıdım. Başka bir ortama girdim diyelim. Anlık değeri veriyor mu yoksa asama aşama mı güncelliyor ?

Merhaba hocam 10-15dk içinde adepte oluyor genelde.aşama aşama artıyor 0.4, 0.5 derece olarak artıyor ani degişimler de

:gun_bandana: 2022 MART EFSANESİ :hfyeni (29):

• Genç arkadaşlara mutlaka mekatronik mühendisliği okumalarını tavsiye ederim. Şu anda dünyada en geçerli meslek. Eğer kendinizi yetiştiriseniz hiç bir zaman işsiz kalmaz bol para kazanırsınız.Bu hafta içi Yunanistan'dan uçağa atladılar tamir için cihazı bana getirdiler. Bende cihazı tamir edip tekrar geri dönüp makinayı çalıştırdılar. Geçen senede adam ABD 'den 2 bavulla PLC leri buraya getirmişti. Burada Yazılım yükleyip tekrar ABD ye geri dönmüştü. Diyeceğim oki özellikle Avrupa'da Otomasyon servisi ve yazılım konusunda çok büyük bir açık var. Benden size tavsiye İngilizcenizi geliştirip yazılım ve elektronik okumanızdır.

• Genç arkadaşlara mutlaka mekatronik mühendisliği okumalarını tavsiye ederim. Şu anda dünyada en geçerli meslek. Eğer kendinizi yetiştiriseniz hiç bir zaman işsiz kalmaz bol para kazanırsınız.Bu hafta içi Yunanistan'dan uçağa atladılar tamir için cihazı bana getirdiler. Bende cihazı tamir edip tekrar geri dönüp makinayı çalıştırdılar. Geçen senede adam ABD 'den 2 bavulla PLC leri buraya getirmişti. Burada Yazılım yükleyip tekrar ABD ye geri dönmüştü. Diyeceğim oki özellikle Avrupa'da Otomasyon servisi ve yazılım konusunda çok büyük bir açık var. Benden size tavsiye İngilizcenizi geliştirip yazılım ve elektronik okumanızdır.

Ek olarak genetik ile ilgili her alan değerlendirilmeli. Özellikle genetik mühendisliği çok daha gelişecek.

Mekatronik mühendisliği okumadan mesleki eğitimi kurslarla derslerle yetişmek mümkün mü?

• Mekatronik mühendisliği okumadan mesleki eğitimi kurslarla derslerle yetişmek mümkün mü?

Eğer Ingilizceniz ve merakınız varsa tabiiki olur. Ben Iktisat mezunuyum ama 1984 yılında bilgisayar kullanmaya başladım. o zamandan beri yazılımla uğraşıyorum. 7-8 yaşlarında eskiden bit pazarlarından bozuk radyolar ve devreler alıp tamir etmeye çalışırdım.

• Ben de sayısalcıyım bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum fiziğim orta kimyam güzel matematiğim de güzel gibi sadece biyolojim kötü o kadar aslında eskiden meteoroloji okumak istiyordum ama sonradan fikrimi değiştirdim şimdiki hedefim bilgisayar mühendisliği okumak

• Ben de sayısalcıyım bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum fiziğim orta kimyam güzel matematiğim de güzel gibi sadece biyolojim kötü o kadar aslında eskiden meteoroloji okumak istiyordum ama sonradan fikrimi değiştirdim şimdiki hedefim bilgisayar mühendisliği okumak

Bilgisayar Mühendisliğinin sana hiç bir yardımı olmaz. Ama mekatronik mühendisliği okursan Bilgisayarın anakartını 0 dan dizayn edebilirsin. Üstüne windows gibi yazılımlar bile yapabilirsin. Mekatronik okuyunca hem elektirik müh. hem bilgisayar müh. hem Mekanik hemde Yazılım Mühendisliğini aynı anda okumuş gibi oluyorsun.Ben kesinlikle tavsiye etmem.