İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Deprem bulutu mudur bilmiyorum ama ürkütücü oldukları kesin deüişik bir his veriyor.

Deprem bulutu vs gibi internette tahmin yapan basınç ı bulutları depreme bağlayan dolandırıcılara inanmayın

Hem deprem korkulacak bir doğa olayı değil gerekli önlemleri ve tedbirleri yerine getirdikten sonra bişey olmaz ama gene de Allah’ bilir Allah’a tevekkül etmekten başka çare yok ölürsek te öleceğiz başka çare yok sağlam binamızda depremden yırtarız gider sokağa çıkınca yan binadan kafamıza tuğla düşer can veririz zamanı gelince ne bir an ileri ne bir an geri

Depremde ölenlerin çoğu cahil ve fakir halk oluyor deprem bilincinin olmaması kalitesiz çürük binada alüvyonal zeminde oturmak vs

• Deprem bulutu vs gibi internette tahmin yapan basınç ı bulutları depreme bağlayan dolandırıcılara inanmayın

Hem deprem korkulacak bir doğa olayı değil gerekli önlemleri ve tedbirleri yerine getirdikten sonra bişey olmaz ama gene de Allah’ bilir Allah’a tevekkül etmekten başka çare yok ölürsek te öleceğiz başka çare yok sağlam binamızda depremden yırtarız gider sokağa çıkınca yan binadan kafamıza tuğla düşer can veririz zamanı gelince ne bir an ileri ne bir an geri

Depremde ölenlerin çoğu cahil ve fakir halk oluyor deprem bilincinin olmaması kalitesiz çürük binada alüvyonal zeminde oturmak vs

Konuyu nasıl buralara getiriyorsunuz anlamıyorum konu dışına çıkmayalım bence

• Gulf stream akıntısında su sıcaklığı ve debisi ne durumda acaba ? Atlantik bu yıl izlandayı çok da çılgına çevirmiş gibi görünmüyor. Çabuk çözülen örümcekler gibi. Haftalar süren izlanda örümcekleri yok.

Son 1600 yılın en düşük seviyesinde ölçülmüş Gulf Stream. Katılıyorum hocam, geçen senelere nazaran İzlanda bu sene daha az aktif. Bunun da kış için olumlu etkileri olacaktır diye düşünüyorum. Özellikle Avrupa'nın doğusunda ve ülkemizde bu kış sert geçebilir.

forum.havaforum.com/attachment/119028/

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Çoğu kişi gri,yağışlı havalarda duygusal çöküntü yaşar.

Bende ise özellikle bu aylarda açık gökyüzünü görünce bir durgunluk,durağanlık duygusu beliriyor

Bende ise özellikle bu aylarda açık gökyüzünü görünce bir durgunluk,durağanlık duygusu beliriyor

kişiden kişiye değişiyor o hocam mesela bende kapalı yağışlı havalarda aşırı depresif ve durgun oluyorum :(

Scientia potentia est

Bu mevsimde bende de öyle normalde kapalı havalarda insanlar mutsuz olur ama ben yağmurda yürümeyi çok seviyorum özellikle gece yağmurda yürüyüş çok güzel oluyor

• ECMWF güncellemesi yağış haritası yok meteociel sitesinde yağış için wxcharts sitesinden mi bakmak lazım?

Ecmwf İstanbul için bir tek ayın 19 una yağış vemriş. hava-yagmusrs23333323333

forum.havaforum.com/attachment/119035/

ECMWF'nin kendi sitesi olan bu link üzerinden ulaşabilirsiniz;

HaberReport on Twitter
    “1 Ocak 2003'teki 100 TL'nin bugünkü değeri 10 TL'ye düştü.”
    twitter.com

• Bende wxcharts sitesinden baktım en yakın 19'u saat 03:00 civarında başlayıp 18:00 a kadar bir yağış gözüküyor. Soğuk ataklarında aldığımız en etkisiz kütle bile soğuğun etkisiyle iyi bir yağışa dönüşüyor.

• ErenOzkutlu Potansiyel çok iyi Kasım sonu için. Özellikle Azor'un aldığı konum ve kuzeyimizde bulanan soğuk hava.🥶

Sadece bize uygun basınç dizilimi lazım.

Yani Azor'un İtalya üzerinde ki koluda sağlam olacak ki sistem direk Marmara ve İstanbul odaklı insin.(Ayın 20si civarı)

Sistmin alt yapısına baktığımız zaman Balkan-Sibirya odaklı. 👍🏻

Kar olarak beklentiye girmeyin derim hava-kars323 Aralık ayına geçmeden.. Bir önceki 15 Kasım ihtimalinde de dediğim gibi bu dalgaları sadece zemini soğutma, denizleri soğutma vs vs bakmak daha iyi. Ki o zaman bundan sonraki gelcek sistemlerde soğuk hava kuzeyden inerken Karadeniz üzerinde kırılmaz.

Ayrıca sadece soğuk hava olarak değil daha çok yağış odaklı olmak lazım. Sonbahar ayına girdiğimiz zamandan belli şöyle güzel bir yağış aldık diyemedik. :| 🍂🍁

Umarım önce yağışı bol olur. hava-yagmusrs23333323333

Kasım başında sizlere bahsettiğim gibi ilk yarısını sıcak tarafta geçirdik. İkinci yarısı hareketli olma ihtimali yüksek demiştim. İlk sistem ihtimali olan ayın 15 inde ki dalgayı kaçırdık.

Olsun hiç sıkıntı değil moralleri bozmayın.😀 Şimdi ayın 20si civarında ikinci atak ihtimali ortaya çıktı. Dediğim gibi Kasım ikinci haftasından sonra hareketli geçecek. Önümüz de güzel güncellemeler var. rk223_kgigf-12351 Atmosferin kaotik ve değişken olduğunda her zaman dediğim gibi unutmamak lazım:)

Takibe devam:)

• Ağızınıza sağlık hocam <3

Sistem kuşa döndü uçuyor 🦜