HF Ekonomi Hattı

• çok değil 20 yıl evvel hastanelerin durumu ortadayken, olaya 2 taraflı bakmak lazım bu işten sadece mütahit kazanmıyor, vatandaş olarak bizlerde hizmet alıyoruz. Yıllarca cerrahpaşanın ve göztepe ssk nın içinde gezdim hallerini bilirim, olaya sadece başka gözlükle bakarsanız bazen doğruları kaçırırsınız. Yapılan şehir hastanelerinde uygulunan sistemin eleştrisi başka bir tarafa ama yapılan hastaneleri ülkenin sağlık sektörüne hareket getirmiş, bu hastanelerin açılmasıyla sağlıkçılara istihdam sağlanmış ve hepsinden öte halka hizmet gitmiş veya gidecektir.

He yap işlet devret yöntemini eleştireceksek orası bambaşka bir konu, düzgün işletilirse ülkemize uygun bir sistemdir. Ama hepimiz biliyoruz ki ihale vs gibi şeylerde bunlar olur birilerinin desteklediği mütahitler alır. Bu ülkede belediyecilik adı altında 1980 lerden 2000 lere neler götürüldü neler, konunun ucu açık o yüzden konu dışı ve başka yerlere gideceği için uzatmayayım nacizhane düşüncem budur

• çok değil 20 yıl evvel hastanelerin durumu ortadayken, olaya 2 taraflı bakmak lazım bu işten sadece mütahit kazanmıyor, vatandaş olarak bizlerde hizmet alıyoruz. Yıllarca cerrahpaşanın ve göztepe ssk nın içinde gezdim hallerini bilirim, olaya sadece başka gözlükle bakarsanız bazen doğruları kaçırırsınız. Yapılan şehir hastanelerinde uygulunan sistemin eleştrisi başka bir tarafa ama yapılan hastaneleri ülkenin sağlık sektörüne hareket getirmiş, bu hastanelerin açılmasıyla sağlıkçılara istihdam sağlanmış ve hepsinden öte halka hizmet gitmiş veya gidecektir.

He yap işlet devret yöntemini eleştireceksek orası bambaşka bir konu, düzgün işletilirse ülkemize uygun bir sistemdir. Ama hepimiz biliyoruz ki ihale vs gibi şeylerde bunlar olur birilerinin desteklediği mütahitler alır. Bu ülkede belediyecilik adı altında 1980 lerden 2000 lere neler götürüldü neler, konunun ucu açık o yüzden konu dışı ve başka yerlere gideceği için uzatmayayım nacizhane düşüncem budur

hocam zaten mevzumuz ,hastanelerin gerekliği , faydası , eskiden çektiğimiz çileler değil. Bu konuda zaten herkes mutabıktır. O günleri yaşayan

mevzumuz garanti ödemeli yap işlet devret modeli. Tamamı Kullanılmayan hizmete vergi ödüyoruz. (Kullandığımız kadar değil) dolayısı ile açığı kapatmak için yeni ve ilave vergiler geliyor. Tek sıkıntımız budur

• hocam zaten mevzumuz ,hastanelerin gerekliği , faydası , eskiden çektiğimiz çileler değil. Bu konuda zaten herkes mutabıktır. O günleri yaşayan

mevzumuz garanti ödemeli yap işlet devret modeli. Tamamı Kullanılmayan hizmete vergi ödüyoruz. (Kullandığımız kadar değil) dolayısı ile açığı kapatmak için yeni ve ilave vergiler geliyor. Tek sıkıntımız budur

Estf hocam benim bu tür konularda genel düşüncem yararıda zararıda konuşulsundur o bakımdan eksik kaldığını düşünerek yorum yaptım..

• Öz üretim yapmadığımız sürece istediğinizi yapın bir süre sonra aynı noktaya gelirsiniz. Bu işin çözümü önemli ve çok kullanılan sanayi ve diğer alanlardaki kalemlerde kendimiz üretmeliyiz. Ne kadar az dışa bağımlılık o kadar iyi..

hocam öz üretim ama katma değerli öz üretim. Teknoloji , silah , makine , araç gibi. Bütün sene kendi üretimimizle giyim üretsek kaç para ihracat olur.

• hocam öz üretim ama katma değerli öz üretim. Teknoloji , silah , makine , araç gibi. Bütün sene kendi üretimimizle giyim üretsek kaç para ihracat olur.

o yüzdende sanayi ve önemli alanlar dedim ya hocam demek istediğimi anlamşsınızdır, yoksa kıyafetle ekonomimi düzelir:) Hatta şöyle parantez açayım hammadde üretiminde level atlamamız lazım..

• Sanayi demişken de , montaj fabrikalları değil , komplike üretim tesisleri kurmamız lazım. Bu bağlamda vw nin manisa da kuracağı fabrikaya istihdam olarak sıcak baksamda , yine başkasının montaj tesisi olacağı için mesafeliyim. Şimdi nasıl kurmakta naz yapılıyorsa , yarın en ufak sorunda kapatıyoruz diyecekler. Başkasının parasıyla düğün olmaz.

• Özgür hocam has adamdır. Merkez Bankası rezervleri bu zihniyet sebebiyle azaldı.

Severim ben de kendilerini takip etmek isterseniz YouTube'da kendisi kanal açtı videolarını izleyebilirsiniz.Ben de yeni buldum sayılır 1 tanesini izleme fırsatım oldu.

Mahfi Eğilmez'i de severim bu arada.

• Biz üretimimizi yurtdışından getirttiğimiz hammadde ve aramalıyla sağlıyoruz.1930'lu yıllardaki gibi uygulanan ithal ikameci politakayı olabildiğince yerli ürün üreterek ve üretimi aksatmayarak sağlamalıyız.Bu hemen olacak bir şey değil ama şu ortalık düzelsin hemen altyapıyı kurma çalışmaları yapılmalı.

• Severim ben de kendilerini takip etmek isterseniz YouTube'da kendisi kanal açtı videolarını izleyebilirsiniz.Ben de yeni buldum sayılır 1 tanesini izleme fırsatım oldu.

Mahfi Eğilmez'i de severim bu arada.

Bende video attıkça izliyorum, en son dün akşam video yükledi onu da izledim.

Ülkece üzülmemiz gereken konu bu tür kendi alanında uzman kişilerin TV kanallarına çıkmak istememesi. 2017 yılından beri çıkmıyor hiç bir kanala, sebebi ise yaptığı açıklamalar yüzünden İMF'nin adamı veya Amerikan uşağı yaftasının vurulması. Çünkü biz anlatılanları dinlemeyi uzun zamandır bıraktık. Eğer anlatılan bizim lehimize değilse karalayıp yok etmek istiyoruz.

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. Orta Karadeniz Raporlar-Yorumlar 1.2k

• Interstellar
    2. Replies
      1.2k
      Views
      41k
      1.2k
    3. Selamikaya

1. Konu Dışı [Genel Sohbet] 1.4k

• Interstellar
    2. Replies
      1.4k
      Views
      44k
      1.4k
    3. Aykut53

1. Deprem Bildirim Konusu 10k

• Gray Cities
    2. Replies
      10k
      Views
      738k
      10k
    3. canbayrock

1. Oraj / Dolu Takip Konusu [2020] 1.4k

• Interstellar
    2. Replies
      1.4k
      Views
      166k
      1.4k
    3. Soğuk Cephe

1. Yabancı Ülkelerdeki Meteorolojik Hadiseler 4.6k

• Aytac
    2. Replies
      4.6k
      Views
      371k
      4.6k
    3. huseinskas

1. Şahsi Tahminler ve Yorumlar (2020 Sonbaharı) 499

• Aytac
    2. Replies
      499
      Views
      43k
      499
    3. DoquKaradeniz28

En Çok İfade Gönderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. Şahsi Tahminler ve Yorumlar (2020/2021 Kışı) 7

• Aytac
    2. Replies
      7
      Views
      172
      7
    3. Dubax123

1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 14 (26.09.2020) Genel Yorumlama 8

• Samet
    2. Replies
      8
      Views
      276
      8
    3. berkay_tuku

1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 14 (26.09.2020)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      253