Beyaz Kış Bitmedi... 27 Şubat'ı Bekleyin...

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yok yok hocam ben keyif alıyorum yeter ki başkalarıyla karşılaştırma yapmasınlar ona bozuluyorum yoksa bana hertürlü eleştiriye açığım yeter ki hakaret olmasın!

Hocam tek size değil. Bu arkadaş iki gündür dikkatimi çekti aynı mesajları flod şeklinde kopyala yapıştır şeklinde paylaşıp duruyor. Belki bu attığı onuncu aynı mesajdır. Belki size denk gelmemiş olabilir:)

• Hocam tek size değil. Bu arkadaş iki gündür dikkatimi çekti aynı mesajları flod şeklinde kopyala yapıştır şeklinde paylaşıp duruyor. Belki bu attığı onuncu aynı mesajdır. Belki size denk gelmemiş olabilir:)

Ben es geçiyorum çoğunlukla nedense cevap veresim geldi bu kez... sağolun ilginiz için iyi ki varsınız.

• Yav hocam ao pozitifte ingiltere iskandinavya basınç diyagramları kötü azor yukarı çıkamaz soğuk kuzey doğuya süpürüyor bunu biliyomusunuz zaten kuzeyde soğuk deposuda yok biraz zor mar 7 gibi bi ihtimal ao iniyo basınç diyagramları ondan sonra yükseliyor mart 9/10 gibi süprize açık onu aldık aldık dahada bişe yok şubat bitti hocam

hocam 2 gündür sayenizde türkçeyi unuttum

• Yav hocam ao pozitifte ingiltere iskandinavya basınç diyagramları kötü azor yukarı çıkamaz soğuk kuzey doğuya süpürüyor bunu biliyomusunuz zaten kuzeyde soğuk deposuda yok biraz zor mar 7 gibi bi ihtimal ao iniyo basınç diyagramları ondan sonra yükseliyor mart 9/10 gibi süprize açık onu aldık aldık dahada bişe yok şubat bitti hocam

ya lütfen yanlis anlamayı ama bir ao verileri ve İngiltere basınç diyagramı ile kesin sonuca varmayi yeni öğrenmiş, bunu sürekli belli etme hevesiniz var gibi geliyor bana birde 10 defa okuduğum zaman anliyorum ama olsun

• Ao Nao Atmosferi Tam Olarak Çözemez. Fikir Verir

AO ve NAO nedir nasıl oluşur bu endeksler? Basitçe hakim basınç alanlarının bulunduğu bölgedeki anomaliye göre pozitife veya negatife eğilim gösterirler. Peki tahminlerde bu nasıl oluyor? Basitçe perturbations denilen farklı çalıştırmaların ortalamasına göre oluşan basınç farklılığı (sapması) bize ilerisi için bu grafikleri veriyor. Neden yumurta tavuk diyorum çünkü aslında sinoptiklerdeki değişim endeksleri de değiştirmektedir. Sinoptikler ne kadar tutarlı ki endeksler tutarlı olsun?

• AO ve NAO nedir nasıl oluşur bu endeksler? Basitçe hakim basınç alanlarının bulunduğu bölgedeki anomaliye göre pozitife veya negatife eğilim gösterirler. Peki tahminlerde bu nasıl oluyor? Basitçe perturbations denilen farklı çalıştırmaların ortalamasına göre oluşan basınç farklılığı (sapması) bize ilerisi için bu grafikleri veriyor. Neden yumurta tavuk diyorum çünkü aslında sinoptiklerdeki değişim endeksleri de değiştirmektedir. Sinoptikler ne kadar tutarlı ki endeksler tutarlı olsun?

Aynen Hocam. Biz Sizin Tecrübenize Güveniyoruz.Güvenmeye de Devam Edecegiz

• wildleo1907 üstad sence 27 şubat tarihinde beklenilen sistem birkaç gün ötelenip mart başına sarkabilir mi ? Böyle bir durum gerçekleşirse sistemin gücü zayıflar mı ? Saygılar .

Azor 22-23 Sistemi yaklaştıkça 27 Şubat ve sonrası için görüntü netlesecektir. Şu anda diyagramlarda görünen senaryolar değişecek -15 lere yaklaşan senaryo sayısının gün geçtikçe arttığını göreceğiz.

• valla soze gore kıyılarda çıg olacaktı neredeyse..semıh bey ne zman acıkkama yapsa,kısa bır sure sonra zaten sızden bır acıklama geldı hep..dıkkatımden hıc kacmadı.amacım kotulemek degıl ama bu knuda bana durust gelmıyorsunuz kusuruma bakmayın.

Tarantula 'yı tanırım boş yapmaz, eski kurtlardan kendisi.

• Hersey Allah'ın takdiri, artık kışın 3/2 si geride kaldı ve zaman daralıyor, koca Avrupa da bile bir çok yer kar görmedi. Bu kış 87 tarzı bir sistem gelse bile ancak ki kışın tamamını dengeler, ama biz yine de kendimizi en kötüye ayarlayalım her sene hüsran oluyor sonra...

• Tahmin dedinmi tutacak 10 kerede 1 kere yanılacaksın tahminde bulunup sonra gelmeyince nasip demeyeceksin yoksa bizden bir farkın kalmaz

Onu yaparız sistemin gelişine 48 saat kala yaparız ama istatistikler 48h da tutarlılık oranını %90 civarında gösteriyor. Uyar mı?

• Tahmin dedinmi tutacak 10 kerede 1 kere yanılacaksın tahminde bulunup sonra gelmeyince nasip demeyeceksin yoksa bizden bir farkın kalmaz

Bu sizin dediğiniz tahmini futbol sitelerinde yapıyorlar 1.20 garanti oranla hem para da kazanırsınız boşverin hava işlerini bunlar yorar insanı.