Beyaz Kış Bitmedi... 27 Şubat'ı Bekleyin...

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 27 si için hala ümit var vade uzun. Yakın vade oturmamışken hele şubatı ve martı kapatmak akıl karı değil. Bu sene mart ayı kış ayı gibi geçebilir. Geç biten bir kış olabilir.

• Eskiden, çocuk iken çok net hatırlıyorum, Trt de hava durumunu sunan Ali Esin vardı, ülkemiz balkanlardan Romanya üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girecek diye haber verirdi, o zaman ne model var,nede bilgisayar vardı ama üç gün öncesinden %90 a varan tutarlıkla bilirlerdi, hava durumunu sevdiren Adamdı, Bilale anlatır gibi anlatır, herkes anlardı...Karın çeşitlerini, bulut çeşitlerini, lodosu, poyrazı karayeli onunla öğrenmiştim,

bu yaşta bu merakımı sürdürmemin en önemli kaynağıdır.Soğuk havalarda söylediği ''Donsuz geceler'' repliği o dönemden kalmıştır..Nur içinde yatsın.

Romanya üzerinden deyince aklıma geldi...

https://www.google.com/url?sa=…x_J2SzOcCFQAAAAAdAAAAABAD

Rahmetli Ali Esin bizim jenerasyonda bir çok kar seven dostumuzun soyadı gibi esin kaynağıdır. Mekanı cennet olsun... Benim küçükken çizgi filmler kadar sevdiğim ve evde tek kanallı dönemde çıt çıkarttırmadığım tek program hava durumuydu... O yaşta manyak olacağımız belliymiş...

• Rahmetli Ali Esin bizim jenerasyonda bir çok kar seven dostumuzun soyadı gibi esin kaynağıdır. Mekanı cennet olsun... Benim küçükken çizgi filmler kadar sevdiğim ve evde tek kanallı dönemde çıt çıkarttırmadığım tek program hava durumuydu... O yaşta manyak olacağımız belliymiş...

Jenerik müziği vivaldi den di. Cuma akşamlar haftalık rapor verirdi. Pür dikkat dinlerdim. Allah rahmet eylesin.

• Gerçekten bir çizgi film vardı bir bölümünde Sonhabar gelmişti diğer bölümü kış gelecek kar yağışı gelecek diye 1 gün aşırı mutlu ve hevesli şekilde beklemiştim harbiden aşırı manyağız ve Trt haber ntv haber hava durumu program saatleri hala aklımda her saatin 55 i 10:55 11:55 gibi👽👽

Rahmetli Ali Esin bizim jenerasyonda bir çok kar seven dostumuzun soyadı gibi esin kaynağıdır. Mekanı cennet olsun... Benim küçükken çizgi filmler kadar sevdiğim ve evde tek kanallı dönemde çıt çıkarttırmadığım tek program hava durumuydu... O yaşta manyak olacağımız belliymiş...

• Anlaşılıyor ki, benim yaşımda

Tek olmadığıma sevindim, demek ki bu hastalık bir tek bende değilmiş...Gerçekten manyaklık derecesinde bağlanmışız..

• Anlaşılıyor ki, benim yaşımda

Tek olmadığıma sevindim, demek ki bu hastalık bir tek bende değilmiş...Gerçekten manyaklık derecesinde bağlanmışız..

O zaman aramıza hoş geldiniz burada sizin benim gibidir hemen herkes rahat olun ;)

• arkadaşlarım az çok meteorolojiyle ilgilendiğimi bilirler benim ama telefonla sinoptikleri, endeksleri incelerken gördüklerinde sen kafayı iyice yemişsin diyolar sizde de oluyo mu8o

• arkadaşlarım az çok meteorolojiyle ilgilendiğimi bilirler benim ama telefonla sinoptikleri, endeksleri incelerken gördüklerinde sen kafayı iyice yemişsin diyolar sizde de oluyo mu8o

Gene hava forum mu diye dalga bile geçiyorlar

• Yav hocam ao pozitifte ingiltere iskandinavya basınç diyagramları kötü azor yukarı çıkamaz soğuk kuzey doğuya süpürüyor bunu biliyomusunuz zaten kuzeyde soğuk deposuda yok biraz zor mar 7 gibi bi ihtimal ao iniyo basınç diyagramları ondan sonra yükseliyor mart 9/10 gibi süprize açık onu aldık aldık dahada bişe yok şubat bitti hocam

• Yav hocam ao pozitifte ingiltere iskandinavya basınç diyagramları kötü azor yukarı çıkamaz soğuk kuzey doğuya süpürüyor bunu biliyomusunuz zaten kuzeyde soğuk deposuda yok biraz zor mar 7 gibi bi ihtimal ao iniyo basınç diyagramları ondan sonra yükseliyor mart 9/10 gibi süprize açık onu aldık aldık dahada bişe yok şubat bitti hocam

Bu nasil bir Türkçe imlasi ve yazilisi.Bu nasil bir anlatim ifadesi!!

Yanlış anlamayın ama dikkatimi çektiği için cevap verme gereği hissettim. En az on defa ısrarla kar yagmayacak diye mesaj attınız kendi çapınızda bir takım gerekçelerle bunu belirttiniz. Tamam tahmindir sonuçta tutar ya da tutmaz saygı duymak gerekir. Ancak aynı mesajları ısıtıp ısıtıp yazmanızın amacı nedir. siz forum üyelerine, bunların kar yagmayacağını söylüyorum ama bir türlü anlamıyorlar, dur şu kar yagmayacak mesajımı zırt pırt atayım anca anlarlar diye mi düşünüyorsunuz. Yoksa alttan alttan çaktırmadan trollük mü yapıyorsunuz. Hangisi?

Sağolun bilgilendirme için ben bunları inanın görmemiştim 8|

• Yanlış anlamayın ama dikkatimi çektiği için cevap verme gereği hissettim. En az on defa ısrarla kar yagmayacak diye mesaj attınız kendi çapınızda bir takım gerekçelerle bunu belirttiniz. Tamam tahmindir sonuçta tutar ya da tutmaz saygı duymak gerekir. Ancak aynı mesajları ısıtıp ısıtıp yazmanızın amacı nedir. siz forum üyelerine, bunların kar yagmayacağını söylüyorum ama bir türlü anlamıyorlar, dur şu kar yagmayacak mesajımı zırt pırt atayım anca anlarlar diye mi düşünüyorsunuz. Yoksa alttan alttan çaktırmadan trollük mü yapıyorsunuz. Hangisi?

Yok yok hocam ben keyif alıyorum yeter ki başkalarıyla karşılaştırma yapmasınlar ona bozuluyorum yoksa bana hertürlü eleştiriye açığım yeter ki hakaret olmasın!