Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Abi daha aralığın 20 sinde modellerin tamamı ve bütün meteorolojik veriler bize yaz havası öngörürken, hatta bazı sosyal medya uzmanları Ocak ayını gömüp, hele hele Doğu Karadeniz'in hiç şansı yok derken habu fukara 6-10 Ocakta bu işler değişecek diye kendini yaktı. Bi tebrik yok mu kardeşinize^^

Tebrik etmezmiyiz tayfun senbölgemizin tecrübeli müdavimlerindensin senin hakkın ödenmez.şu doğukaradenizin kar açışından hiçşansıyok diyen meteo yoksunlarına boy boy kar fotoğrafları gönderecem kısmet olursa😊bakalım böyle büyük konuşmak nedemekmiş hepbirlikte göreceğiz işkembeden sallayanları.yeterki rabbim utandırmasın gerisi önemli değil

• Ssw kumar gibiyken arkadaşımızın endeksler öyle diyor demesi kahinlikten başka bişey değil. Endeksler yılbaşı için nötr hatta pozitifken bir anda negatife indi. Endeksler ile tahmin metodu biteli 2 sene oldu

• Geçmiş olsun dileklerini ileten tüm arkadaşlara teşekkür ederim, sağolun varolun.

Ama ben onu durumun nereye vardığını görmemiz açısından paylaştım sizlerle, tehlikeli bir durum yok.

Çok ilginç bir yılandı, kahverengi üzerine açık kahverengi benekleri vardı. Bunların cinsini bilen var mı ben ilk defa gördüm bu bölgede.

Resmini çekecektim ama tek başıma öldüremedim inanılmaz hareketliydi, neyle vursak ona sarıldı boğa yılanı gibi. En sonunda ben beline bastırdım, arkadaşım öldürdü, o esnada da çalılıga attı ölüsünü, çekemedim resmini

• burnuma yine trol kokuları geliyor gibime geldi 2021EfsanesiGeliyor kardeşim belliki aramıza yeni katılmışsın bu belli hoşgeldin sefa geldin.öncelikle herşey endeks le felan olmuyor bunlar uzun vadede olabilecek senaryoları azçok belirlememizi sağlıyor lakin bir sistemin nereden nasıl geleceğini tam anlamamız için belli saat aralığına girmesi gerek biz sonanda yolunu değiştiren efsane derken kestaneye dönen çook sistem gördük oyüzden şuan kesin konuşmak için erken değilmi 😊

• burnuma yine trol kokuları geliyor gibime geldi 2021EfsanesiGeliyor kardeşim belliki aramıza yeni katılmışsın bu belli hoşgeldin sefa geldin.öncelikle herşey endeks le felan olmuyor bunlar uzun vadede olabilecek senaryoları azçok belirlememizi sağlıyor lakin bir sistemin nereden nasıl geleceğini tam anlamamız için belli saat aralığına girmesi gerek biz sonanda yolunu değiştiren efsane derken kestaneye dönen çook sistem gördük oyüzden şuan kesin konuşmak için erken değilmi 😊

Hos bulduk dostum

• Selamun aleyküm sevgili kardeşlerim uzun bir aradan sonra yine buradayım başlayalım sistem kovalamaya tüm hava Forum ailesine mutlu yıllar diliyorum Rabbim beyaz güzelliği tüm ülkemize nasip etsin inşallah ☃️🌨️

• Uzun yıllar sıkı takipçisi olduğum hava forum ailesine sonunda katılabildim. Herkese hayırlı, sağlıklı seneler dilerim. Umarım 2021 bize bol bol kar getiriruzays3271653126

• DoquKaradeniz28 . hocam geçmiş olsun yılanın uzunluğu 30-50 cm arasımı üzerinde kırmızımsı şerit varmiydi

Kırmızı şerit var mıydı korkudan dikkat etmedim. Ama kahverengi bir yılan ve benekleri de açık kahverengi idi. Birde üstüne vurduğumuz herşeye sarılıp boğmaya çalışıyordu 🐍

• Kırmızı şerit var mıydı korkudan dikkat etmedim. Ama kahverengi bir yılan ve benekleri de açık kahverengi idi. Birde üstüne vurduğumuz herşeye sarılıp boğmaya çalışıyordu 🐍

Anladiğım kadarıyla 50 cm geçmeyen yılan parmak kalınlığında ise kahverengi ve benekleri olan bu özelliklerde bir yılan zararsız bir yilandir zehride yoktur ama aynı özelliklerde kırmızımsı şeritleri olan bir yilansa çok tehlikeli ve zehri 10 saniye içinde bir insanı felç eder adida Kafkas ergeneğidir yani sokarsa 10 saniyelik kurtulma şansın var ayrıca bu kafakas ergenegini öldürmenin çok ağır bir para cezası var diye biliyorum çok önemli bir yilandir ilaç sanayisinde kullanılıyor onun zehri fiyatıda dudak uçuklatır