Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Burak sefer bilimi yaratan da Allah. Neyin kafası seninkisi. Herşeyin üzerine bir Yaradan var. İstese damla yere düşmez. Yemişim senin bilimini

Tamam uzatmaya gerek yok iyice felsefe dersine döndü burası. Herkesin bi görüşü var benim de var ama yeri şu an değil bunu konuşmak için

• Ya şimdi burada iki şey yazacağım birincisi tartışmalarla ilgili.

Burada yönetimden istenen şey çok basit. Model sayfasına giren bölge ile ilgili şey yazmamalı. Yazan olursa cezası olmalı. Şu var siz de girin karadenizi temsil edin, e zaten eskiden asıl meseleler buradan çıkardı. O taraf şu sistem olsun, bu taraf bu sistem olsun ondan sonra saçma sapan gereksiz tartışmalar kavgalar. Bunu yapmak yönetim için zor mu yahu? Merak ediyorum yani taş taşıyın gibi bi istek gelmiyor bu başlıktan. Model sayfasına her güncelleme öncesi “Model sayfasında bölge yorumu yapmak yasaktır, yapan kişilerin model yorumlama konusuna mesaj yazma yetkisi ellerinden alınacaktır.” Yazmak mesela çok mu zor. İş öğretmek gibi anlaşılmasın asla öyle bir niyetim yok sadece fikir sundum yanlış anlamayın. Herkes kendi istediğini yazdığı için öncesinde bu kadar kavga gürültü oldu ve hala o günlerin izlerinden dolayı bu tartışmalar oluyor birazda. Hangi taraf yaparsa yapsın burada herkes bir amaç için gece gündüz takip ediyor, istediği olmayınca geriliyor veya modelde istediği görüntü varken diğer tarafın aleyhte istekte bulunması insan olarak tabi ki batıyor herkese. Sayımız az olduğu için biz orada 30 Ocak ull si olsun diye baskın çıkamıyoruz ama fazla olsak bunu yapsak karşı taraf da aynılarını hissedecek insani duygular gereği. Hepimiz insanız üzülüyoruz ve üzüldüğümüz zaman tahrik edici mesajlar görünce geriliyoruz bunda anormal olan bir şey yok. Anormal olan bunlar gayet açıkken hala model başlığında kişinin keyfine göre olanı yazabilmesi. Bölge konuları bunun için gayet uygun.

Diğer yazacağım modelle ilgili onu pc ye geçince yazacağım.

Duygularıma tercüman olmuşsun

Burada yönetimden istenen şey çok basit. Model sayfasına giren bölge ile ilgili şey yazmamalı. Yazan olursa cezası olmalı. Şu var siz de girin karadenizi temsil edin, e zaten eskiden asıl meseleler buradan çıkardı. O taraf şu sistem olsun, bu taraf bu sistem olsun ondan sonra saçma sapan gereksiz tartışmalar kavgalar. Bunu yapmak yönetim için zor mu yahu? Merak ediyorum yani taş taşıyın gibi bi istek gelmiyor bu başlıktan. Model sayfasına her güncelleme öncesi “Model sayfasında bölge yorumu yapmak yasaktır, yapan kişilerin model yorumlama konusuna mesaj yazma yetkisi ellerinden alınacaktır.” Yazmak mesela çok mu zor. İş öğretmek gibi anlaşılmasın asla öyle bir niyetim yok sadece fikir sundum yanlış anlamayın. Herkes kendi istediğini yazdığı için öncesinde bu kadar kavga gürültü oldu ve hala o günlerin izlerinden dolayı bu tartışmalar oluyor birazda. Hangi taraf yaparsa yapsın burada herkes bir amaç için gece gündüz takip ediyor, istediği olmayınca geriliyor veya modelde istediği görüntü varken diğer tarafın aleyhte istekte bulunması insan olarak tabi ki batıyor herkese. Sayımız az olduğu için biz orada 30 Ocak ull si olsun diye baskın çıkamıyoruz ama fazla olsak bunu yapsak karşı taraf da aynılarını hissedecek insani duygular gereği. Hepimiz insanız üzülüyoruz ve üzüldüğümüz zaman tahrik edici mesajlar görünce geriliyoruz bunda anormal olan bir şey yok. Anormal olan bunlar gayet açıkken hala model başlığında kişinin keyfine göre olanı yazabilmesi. Bölge konuları bunun için gayet uygun.

:thumbup::thumbup: Yorumuna harfiyen katılıyorum.Bu turkiyenin gerceğdir aslında. Bu forumun yöneticileri de kendi imkânlar dahilinde adaleti sağlamaya çalışıyor ,uğraşıyorlar Allah var ama sonuçta 16 milyonluk bir şehirden bahsediyoruz havası da popüler olur takımı da tv si de radyosu da izlenmesi de dinlenmesi de reklamı da konusu da...:)eskilerin bir sözü ile bitireceğim ""istanbula kar yağmadan turkiyeye kış gelmezmiş":):)

Demek öyle;

Mesela şunun gibi bir şey mi;

52767ae.png

Ya da bunun gibi;

25f33ba3ffaf8713.png

Bu o tarza girer mi mesela;

cefdd3ed2fe332c4a9.png

Yeterli mi bu mesela;

8393301c729771b7a5b1b3acf.png

Ya size göre zaten sizde zinhar Allah korusun gram hata yok gram.Size bir şey söyleyince karşı taraf tukaka.Bunları yazmak zor mu diye ukala ukala yazıyorsun şimdi ben sana soruyorum sen hangi yorumlama konularına bakıyorsun bu mesajların hepsi bugün o konuda atıldı.Ben söyleyeyim mi. Siz o konuda Sadece İstanbul mesajlarını ayıklamak için giriyorsunuz başka bir şey için değil.Sonra da buraya çıkıp ukala ukala yönetim şunu yapsın yönetim bunu yapsın.Bak sen yol da gösteriyor.Buna cevabın var mı?

Ya da dur sana hastalıklı kişiler göstereyim bunlara cevabın var mı?

517f26df0.png

Ya buna;

efa7a9cb.png

Nasıl bir kompleks nasıl bir hastalık anlamak güç senin bir şey yazmana gerek yok ki.Sen o konuda mesaj ayıklıyorsun mesaj.Senin derdin İstanbul Trabzon kar almış rize kar almış onun derdinde değilsin sen.Demiyorum diyorum ama zorla söyletiyorsunuz.Yönetici gelmiş modellerin elinde olmayan bir şey için saçma sapan şeyler yapmayın demiş.Birisi çıkmış absürt saçma der diğeri çıkar bambaşka yere çeker.Ne oldu Eps doğulu çıkınca sustunuz.Kıyamet kopuyordu 22:00'da.Ne oldu söyleyin bana ben böyle bir şey görmedim.O kadar kar hastalığın var ise Ayder dibinde git gider.

• Yazacak tek şeyim var çünkü sözlerim gene çarpıtılıyor,Bölgeni temsil et demeyi "bölgecilik yap" olarak görmek nasıl bir gafletliktir.Yönetim yeri geliyor işini gücünü ailesine ayıracağı zamanı foruma veriyor zaten.Bu kadar bu konu hakkındaki tek mesajımdır.Hayırlı akşamlar.Gerekli cevabı Samet abide kanıtlarıyla güzelcene vermiş.

• hayir yani benim yorum yapmam yasak, mesele ise bölgecilikte felan degil. Ama bolgecilik yapan bir kac kisi var belkide 20 kere uyarildi fakat konudan uzaklastirilmadi, madem bize yapiliyor onlarada yapilsin.

Benim işim olmaz daha bolgecilik muhabbetlerinden, cunku herseyi yapan Allah.

Ben zaten aytac abiye yönetimin tekrar gözetilmesi talebini vermistim sağolsun ilgilenecegini iletti bana. Burada takiliyorum bide orta karadeniz konusunda.

• hayir yani benim yorum yapmam yasak, mesele ise bölgecilikte felan degil. Ama bolgecilik yapan bir kac kisi var belkide 20 kere uyarildi fakst konudan uzaklastirilmadi, madem bize yapiliyor onlarada yapilsin.

Benim işim olmaz daha bolgecilik muhabbetlerinden, cunku herseyi yapan Allah.

Ben zaten aytac abiye yönetimin tekrar gözetilmesi talebini vermistim sağolsun ilgilenecegini iletti bana. Burada takiliyorum bide orta karadeniz konusunda.

Senin geçen sene yaptıklarından sonra forumda yazıyor olabilmen mucize iken yönetime laf atmak çok ironik olmuş.Yönetimin değişeceğini sanıyorsan kötü haberlerim, ailemiz yanı yönetim:) Forum var olduğu sürece aynı kalacak.

• Arkadaşlar ne oluyor ben anlamadim. Allah aşkina bolgecilik muhabbetiyle ilişkiniz olmasin benden size tavsiye yoksa üzülen sizler olursunuz. Gerek yok boyle seylere. Tecrube konusuyor. Bosverin. Biz takibe devam 😂

• Tamam beyler uzamasın. Herkesin ortak paydası kar yağması. İnşallah bu sefer olacak. Ecm sıcak çıktı. Efsane Semih de daha Doğulu olacak dedi. Moralleri bozmak yok. Sinirler gerilmesin. Dışarıda kar yağışını izlerken çayımı yudumlayacağım inşallah

• Nerede kapandı adam ukala ukala konuşuyor nerede kapanmış.Cevap verdim arkadaşa bekliyorum cevabını.

hocam o cevap verecek, sonra karşı cevap gelecek sonra uzayıp gidecek. daha önce çok gördük. bence hiç cevap beklemeyin. burada bizler sizin emeklerinizi biliyoruz.

Kafkaslar'dan gelen soğuk hava dalgası...

• SnoW_ sen kimsin ki 'yazıklar olsun' diyebiliyorsun buradaki insanlara? sen mi lütfediyorsun hava olaylarını? bu nasıl terbiyesizlik. asıl sana yazıklar olsun. konu kapanmışken neden eşeliyorsun.

2 sayfa yukarida kendi bolgenden yazani gorusu ne olursa olsun diye savunurken adam yaziklar olsun dedi diye terbiyesizligi mi kaldi sen kimsinler mi kaldi?

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Samet bunlar yapılmışsa ne güzel ben doğru düzgün takip edemiyorum o başlığı. İstediklerimiz olmuşsa yönetime tabi ki teşekkür ederim.

Orada akıl vermeye çalışmıyorum yazmama rağmen öyle algılamışsınız bunda benim bir hatam yok öyle anlamak istemişsiniz demek ki.

Benim herhangi bir yere yağacak karla ilgili bir sorunum da yok niyet okumak doğru değil.

Bu başlıkta ve diğer başlıklarda kim sorun çıkarıyorsa uzaklaştırın o zaman. Ben veya bir başkası model konusuna girip sorunlu yorum yaparsa yetkisini alın.