🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Benim ananem ilk 2 gün boğaz ağrısı kusma gibi şikayetleri vardı testi pozitif çıktı. Sonra verdikleri hapı kullanmaya başladı kullandıkdan Sonra durumu biraz kötüleşti ve bir şey yememeye başladı. 3. Gün hastaneye gitti şikayetleri anlattı ve servise yattı. Serviste 3 gün kaldı 3. Gün sonunda nefesde problem yaşamaya başladı ve yoğun bakıma alındı bu arada günde 16 ilaç içiyodu bu durum daha kötü yapmış. 15 gün yoğun bakımda entübe edildi ve en sonunda ilaçlara dayanamadı kalp krizi geçirdi vefat etti.

• 2 kere test yapildi negatif.rontgende temiz.

Hocam şükür diyelim o zaman ama işte her gün risk altındayız bugün temiz çıkar yarın ne olacağı belli değil. Genelde kuluçka süresi tamamlanmadan hem röntgen hem de test negatif çıkıyor. Nasıl virüs belli değil, kaç tane insan gördüm eşlerden biri hasta diğeri tertemiz çıkıyor.

• Mustafa38 başınız sağolsun...Yakalanmayan insanlar bu hastalığı çok hAfife alıyor ...Yakalanıp atlatanların bir çoğu tamamen eski sağlıklarına kavuşmuş değil maleseffff... Hastalık her bireyde farklı yerlere dokunuş yapıyor...... Malesef dokunduğu yerlerde bıraktığı hasarlar da kalıcı olabiliyor...Bir çok insan artık eskisi gibi değillll....Burdan hiç bulaş olmamış arkadaşlara acizane tavsiyem bu hastalıktan (ve tüm hastalıklardan )ALLAH A sığının ve tedbiri hiç bir zaman bırakmayın ...ALLAH A emanet olunnn vesselam....

• Benim ananem ilk 2 gün boğaz ağrısı kusma gibi şikayetleri vardı testi pozitif çıktı. Sonra verdikleri hapı kullanmaya başladı kullandıkdan Sonra durumu biraz kötüleşti ve bir şey yememeye başladı. 3. Gün hastaneye gitti şikayetleri anlattı ve servise yattı. Serviste 3 gün kaldı 3. Gün sonunda nefesde problem yaşamaya başladı ve yoğun bakıma alındı bu arada günde 16 ilaç içiyodu bu durum daha kötü yapmış. 15 gün yoğun bakımda entübe edildi ve en sonunda ilaçlara dayanamadı kalp krizi geçirdi vefat etti.

Başınız sağolsun Allah sabır versin. Azitro ilacı kullanıldı mı bilginiz var mı?

• Amerika dan CNN Türk e bağlanan bir Prof vardı adını hatırlayamadığım. Videosu dolanıyor ortalıkta virüsün ilacı bulundu Trump a da uygulandı falan diyor.

Mehmet Çilingiroğlu sanırsam, ancak ben pek inanmadım çünkü virüsün ilacı bulunsa Trump açıklardı önceden.

• Çok garip bir virüs

Herkese etkisi farklı

Sayın Muhittin Böcek aylardır yoğun bakımda acı çekiyor

Atlatsa bile kim bilir vücudu hatta beyni ne hasar görecek Allah bilir

Kim bilir böyle kaç hastamız var ve olacak

Burhan Kuzu ise daha 3 gün önce twit bile atmış , küt diye gitti adam ( A.R.E)

Belki de kalp krizi yada pıhtı atmayı tetikliyor bu lanet virüs

Siyasileri gereksiz cesur buluyorum

Dün tüm parti başkanları ve CB gereksiz kalabalık yaptılar İzmir’de

Tek kural maske değil beyler bayanlar

Sosyal mesafeyi ne çabuk unuttunuz

Bu kafayla virüsü yenmek imkansız

Yasak kararı alınsa yine imkansız , çünkü er geç yasak yine bitecek

Bir parti Başkanı da Virüs riski dolayısıyla kalabalık toplamamak için artık toplantı yapmayacağım desin de dişimi kırayım

• berkay_tuku yine siyasete çekiyorsun işi ,siyasi kurnazlık yöntemleri bunlar . Devlete bağlı birimlerde çalışanlar neden açıklasın ? mantıklı bir açıklaman varmı ? Ekrem imamoğlu açıkladı da ne değişti örneğin ? Bana mantıklı bir açıklama yaparmısın ? geçmiş olsun Allah acil şifa versin . Allah herkese acil şifalar versin .

tekrar uyarıyorum siyaset yapma ve işi siyasete çekme . Her ne olursa olsun bu forumda siyasetin her türlüsü yasaktır . Siyaset yapmak isteyen ilgili mecralarda yazsın ,burada değil .

Aynı zamanda işi farklı noktaya getirme - ilk mesajında hükümet saklıyor demiştin . Süleyman Soylu'nun pozitif olduğunu neden açıklasınlarki ? ne değiştirecek ? zaten temaslıları filyasyon ile belirlenip takipleri yapılır. Kayıtlara da pozitif hasta olarak geçer . Neden açıklasınlar ?

• Günaydın . Uyandım ve yatağımda garip duygular içindeyim. Bir yanımda hafif tebessüm var . Allaha şükür hastalığı böyle geçirdiğim için.ama tekrar yakalanma riskim yine var.

Ama diğer yarım.ailem . Çocuklarım,eşim ,annem. Onlara bu hastalık ne zaman bulaşacak ve ne kadar etkilenecekler. Düşünmesi bile kötü.

Allah herkesin yardımcısı olsun.

Allahım nasip etmez inşaallah.

Einmal editiert, zuletzt von karasah ()

• karasah Allah acil şifalar versin . Siz aileniz için elinizden geleni yapın, tedbirlerinizi alın hocam sonra Allah en hayırlısını eylesin deyin .. içiniz ferah olsun olacaktan öte geçilmez , aşırı stresin bağışıklığa olumsuz etkisi vardır . Allah yar ve yardımcınız olsun hocam hayırlı sabahlar ..

• Virüsü geçiren kişiye 10 gün SONRA ,bulaştırıcılığın kalmadı artık evinden çıkabilirsin deniyor .

Pekçok kişiye servis yatışı verilmeyip ilacını iç evinde geçir deniyor.

Virologların bile hakkında çok az şey bildiği ,hergün yeni bir etkisinin öğrenildiği bu virüs türü ile ilgili kesin yargıya dayalı kararlar nasıl alınabiliyor ayrı bir tartışma konusu..Hadi bunu geçelim..

Adeta hiçbir şey yokmuş gibi dışarda normal hayat son hız devam ediyor.

Çalıştığım hastanede ve dışarda tanıdığım herkes son günlerde pozitif çıkmaya başladı.

Bu işin nerelere gideceği de üç aşağı beş yukarı belli

Avrupa ülkeleri uzun süreli kısıtlamalarla bunun önüne geçmeye çalışıyorda biz bu şekilde bu salgını nasıl atlatacağız?!

Kaldı ki sürekli mutasyona uğrayan RNA yapısı değişen bir virüse karşı üretilecek aşıların da büyük umutlar vadetmediği söyleniyor .

• karasah Allah acil şifalar versin . Siz aileniz için elinizden geleni yapın, tedbirlerinizi alın hocam sonra Allah en hayırlısını eylesin deyin .. içiniz ferah olsun olacaktan öte geçilmez , aşırı stresin bağışıklığa olumsuz etkisi vardır . Allah yar ve yardımcınız olsun hocam hayırlı sabahlar ..

Allah razı olsun hocam