🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bir süredir covid ile mücadelemi bugün kazanmış bulunmaktayım. Çok şükür sonucum negatif.:/8103*/scatisma2::341

Çok sevindim dostum senin adına) İnşallah bir daha yakalanmazsın Allah'ın izni ile.:smiling_face:

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Aykut geçmiş olsun, sevindim. Bir şey sormak istiyorum buradaki herkese ya da bilgisi olanlara.. 65 yaş üstü için şu an herhangi bir kısıtlama var mı? Babam ve annem memleketten Ankaraya yanımıza gelmek istiyor

BORN IN WINTER

• - Kastamonu Valisi Avni Çakır ve Vali yardımcısı Fahrettin Göncü'nün koronavirüs testi pozitif çıktı.

- 21 Eylül pazartesi günü koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Z.G'nin oğlu H.G koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

• Koronavirüs salgınını yenen hastalar üzerinde yapılan inceleme sonucunu aktaran Kore Hastalık Kontrol ve Önleme Ajansı (KDCA), 965 hastanın dahil olduğu araştırmada, 879 hastanın sağlık durumunda en az bir olumsuz yön tespit edildiğini açıkladı.

KDCA yetkilisi Kwon Jun-wook, "Hastaların 91.1'inde koronavirüsün bıraktığı bir yan etki görüldü. En çok görülen etkilerden biri yüzde 26.2 ile halsizlik ve yorgunluk. İkinci sırada ise yüzde 24.6 ile konsantrasyon eksikliği yer alıyor" dedi.

Psikolojik etkisi, tat alma ve koku duyusunun kaybı gibi sıkıntıların da hastalığı yenenlerde yoğun görüldüğünü açıklayan Kyungpool Ulusal Tıp Fakültesi Profesörü Kim Shin-woo, araştırmanın kapsamlı bir halinin analiz edilerek bir makalede yayınlanması için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

• Şaşırmaya gerek yok, zaten bu kadar düşük sayılara inanan pek kalmadı.

Bir siyasi her türlü iddiayı yapabilir

A4 kağıda yaz istediğini sonuçta

Sonuçlar güvenilir değil ama bu belge de hiç güvenilir değil

Bize bilimsel , kaynaklı , inandırıcı belge gerek , imza mühür kaynak ne kim ?

Konu politik malzemeye dönüştüğü an bu davayı kaybetmiştik zaten

• Bir siyasi her türlü iddiayı yapabilir

A4 kağıda yaz istediğini sonuçta

Sonuçlar güvenilir değil ama bu belge de hiç güvenilir değil

Bize bilimsel , kaynaklı , inandırıcı belge gerek , imza mühür kaynak ne kim ?

Konu politik malzemeye dönüştüğü an bu davayı kaybetmiştik zaten

Doktorlar, valiler, belediye başkanları söylüyor daha kime inanacak bu millet?

• Bir günde 20-25 bin sayısı , bir günde 1500-2000 sayısından daha inandırıcı geliyor bana. Nedeni ise Nisan ve Mayıs aylarında günde 4-5 bin hasta çıkarken yakın çevremde hiç Covid olan duymadım. Ama özellikle son bir aydır yakın akrabalarımdan 4 kişide , iş yerindeki arkadaşlarımdan 2 kişide , yine iş yerindeki arkadaşlarımın akrabalarından 5 kişide, kendi sokağımda bulunan 4 binada virüs tespit edildi.

• Bir günde 20-25 bin sayısı , bir günde 1500-2000 sayısından daha inandırıcı geliyor bana. Nedeni ise Nisan ve Mayıs aylarında günde 4-5 bin hasta çıkarken yakın çevremde hiç Covid olan duymadım. Ama özellikle son bir aydır yakın akrabalarımdan 4 kişide , iş yerindeki arkadaşlarımdan 2 kişide , yine iş yerindeki arkadaşlarımın akrabalarından 5 kişide, kendi sokağımda bulunan 4 binada virüs tespit edildi.

Yada açıklanan vakaların neredeyse tamamı Ankara'da.