🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • abde bıraz sakınledı sankı.avrupa fena gıtmiyor..gercı ben ne zamandır avrupanın rakamlarını bılmıyorum..her seylerını serbest bıraktıklarına gore ıyı durumdalar..ya da bıze oyle gosterıyorlar.bılemıyorum.

• abde bıraz sakınledı sankı.avrupa fena gıtmiyor..gercı ben ne zamandır avrupanın rakamlarını bılmıyorum..her seylerını serbest bıraktıklarına gore ıyı durumdalar..ya da bıze oyle gosterıyorlar.bılemıyorum.

Abd son 3 haftadır 19 binle 25 bin arasında gidiyordu son 5 gündür +30 bine çıkıyor vakada. Aktif vaka 1 milyon 100 bine düşmüştü şimdi 1 milyon 324 bine kadar çıktı

• 14 gün yasak olsun ülkemizde, vaka sayisi 100 ün altina düşer diye düşünüyorum. Ama mesela yine normalleşsek bu virüs yine artacağını şahsen düşünüyorum. Demek ki kademeli olarak normalleşme sürecinde tedbirlere sıkı şekilde uyarak vaka sayısını çekebildiğimiz kadar aşağiya çekmeliyiz.

• Ben ülkelerin kendilerini kapatıp,insanları evde tutmayacağını hatta ikinci dalga olsa bile televizyonlarda küçük altyazılar ile geçeceğini düşünüyorum.Bazı TV kanalları da zaten salgını bitirmiş maşallah.Televizyona 10 saniye bakınca virüsün ülkede tamamen bittiğine inanası geliyor insanın.

• Almancı'nın döviz getirmesi için zahmet edip buraya gelmesine gerek yok. Orada faiz negatifken düne kadar burada euro'ya %4-5 faiz veriyorduk. Hangisi ülkesine güvenip de parasını getirdi buradaki bankaya yatırdı?

Helal parasina haram katmak zorundami.

• Ben ülkelerin kendilerini kapatıp,insanları evde tutmayacağını hatta ikinci dalga olsa bile televizyonlarda küçük altyazılar ile geçeceğini düşünüyorum.Bazı TV kanalları da zaten salgını bitirmiş maşallah.Televizyona 10 saniye bakınca virüsün ülkede tamamen bittiğine inanası geliyor insanın.

Aynen katılıyorum

• İngiltere’de 30 yıl sonra şampiyonluk yaşayan Liverpool taraflarlarının sokağa çıkmaları, grup halinde eğlenmeleri, sosyal mesafeyi hiçe saymaları virüsün yayılma hızını muhakkak arttıracaktır. Bu yüzden taraftar grubu az olan Başakşehir’in şampiyon olmasının daha güzel olacağını düşündüm bir an :)

• Helal parasina haram katmak zorundami.

Değil tabiki, katılım bankalarının yurtdışında açılmış şubelerine faizsiz olduğunu düşündüğü ama bir şekilde faiz aldığı helal bir yol bulabilir. Hatta faiz haramsa vadesiz mevduata koyar, kimse onlara zorla faiz vermek istemiyor ki.

Ama yapmaz. Gurbetçinin kafası helale harama çok güzel çalışır, orada vergiden yırtamaz ama burada euro'sunu bozup ev alırken değerini 3 kuruş gösterir. Elektriğini suyunu nasıl kaçak kullanır ona kafa yorar. Orada IP tv sunucusu kurup buraya çalıntı yayın satar. Hatta Türkiye'deki vatandaşa 20 lira oradaki gurbetçiye de 20 euro'dan verip birbirlerini çok güzel söğüşlerler. Türkiye'ye gelince de herkes bizi söğüşlemeye çalışıyor diye düşünür.

Tüm bunlar tabiki helaldir, ama Türk bankasına parasını yatırması haram olur, aman harama bulaşmasınlar. Mümkünse gölge de etmesinler hatta, helal kazanıp burada asla alamayacakları araçlarıyla 1 ay takılıp dönsünler.

• burada sorun onlarin 1 eurosunun bizde 8 lira yapmasi. Bizim 1 lirada ukraynada 4 grivna yapiyor. Bunun memleketle alakasi yok bence. Burda 1 liralik seye 5 lira verecek hali yok adamin. 3 kagitcilik yapiyorsa bunu gurbetcide yerli vatandasta yapiyor.

• Afrika'nın turizm cenneti Seyşeller'de 2 ay sonra ilk kez koronavirüs vakası görüldü. Balıkçılık yapan 9 kişinin testi pozitif çıktı.

• Oxford Üniversitesine göre pandemide 2.dalgayı yaşama ihtimali en yüksek olan 10 ülke; Almanya, Ukrayna, ABD, İsviçre, Bangladeş, Fransa, İsveç, İran, Endonezya ve Suudi Arabistan.