🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Forumda da vardı öyle birisi hocam, geçenlerde yasak gelmesin yasaklar kalsın artık tatilimi yapayım diyordu o şahıs

Yasaklar bir omur surmez. Bizim virusle yasamayi ogrenmemiz lazim. Ben virus doneminde dahi haftanin 6 gunu calistim. Maskeyi sadece yemek yerken cikardim. Surekli dezenfektan kolonya kullandim. Bitirdigim kolonyanin haddi hesabi yok. Samimi soyluyorum 5 lt rahat vardir. hergun bir parfum sisesi kadar kolonya bitiriyorum isyerinde. Ben bunu isyerinde yapiyorum. Sende bi zahmet gezer tozarken tak su maskeni. Az temiz ol ki insan olasin. Bizde bu kadar okuz varken bu virus bitmez. O yuzden 2 3 ay once yazmistim hastane kapasitesini aşmayalim diye. Sana sokaga cikma ozgurlugu verilmis. Mesafeni koru maskeni tak. En azindan sokakta oldugun sure icinde insan taklidi yap.

• Forumda da vardı öyle birisi hocam, geçenlerde yasak gelmesin yasaklar kalsın artık tatilimi yapayım diyordu o şahıs

Gidin kininizi evlerde toplanıp nişan vs. düzenleyenlere kusun,açık alanda sevdiklerimle gezip dolaşırım.Mart ve nisanda tam karantina uygulansaydı Wuhan'daki insanlar gibi şimdi rahat rahat dolaşıcaktık,günde maksimum 50 bin testle polyanacılık oynamayı bırakın.

• Normalleşmeyi yanlış anlayanlar yüzünden vakaların artacağı gerçeği vardı.Çin'de kapılara kaynak yapmalarının nedeni belli oldu onlarda kurallardan anlamıyordu galiba... Burda test yaptırıp sonucu çıkmadan neler neler yapanlar var, pozitif olduğunu bile bile markete giden bile var...

• Arkadaşlar gidişata bakıldığında, mucizevi bir olay olmazsa, virüs arkadaş bizle en az 1 sene daha kalmaya niyetli gibi, bu durumda ya insan hayatı ya ekonomi-sosyal hayat seçilecek, (bu seçimin cevabı, bence tabii ki insan hayatı) ikisinin arası bir yol belli ki insanların olaylara farklı bakması nedeniyle istenen sonucu asla vermeyecek.. biz ne kadar konuşursak konuşalım, herkes yaratılışı doğrultusunda hareket ediyor.. bu kişiler çeşitli sebeplerle rahat takılıyorlar.. dolayısıyla da virüsün yayılması asla kesilmiyor... sonuç olarak devlet bir şekilde yasaklara devam etmeli gibi duruyor...

• Bizim için olumsuz durum makul seviyelere inmeden eş zamanlı normalleşmeye başladık ve asıl sıkıntı normalleşme süreci bireyler tedbirsizlikler yüzünden heba oluyor , maske kullanımı konusunda ciddi para cezaları gerekiyor aksi halde biz bu tedbirsizlik ile süreci heba edeceğiz, onca verilen emek gidecek gibi ,çok üzücü

• Maskeyi koluna kicina takanlar virus bana bulasirsa bulassin umrumda degil diyenler. Sunlara bir an once bulassinda bizde kurtulalim. Hic olmazsa tedavi olurlarsa bize bulasmaz. Bu kadar gerizekalilik olmaz. Kus beyinsizler.

Al bendende o kadar hocam, burnu acikta gorunce basliyorum soylenmeye, maalesef maske ozurlu bir toplumuz.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Normalleşmeyi yanlış anlayanlar yüzünden vakaların artacağı gerçeği vardı.Çin'de kapılara kaynak yapmalarının nedeni belli oldu onlarda kurallardan anlamıyordu galiba...

O herkesin linç ettiği 1.5 milyarlık Çin sadece karantinayla bitirmedi,salgınla nasıl mücadele ettiğini gösteren videolar vardı,muazzam iş çıkardılar.Başaran başarıyor,bazı yerlerde barlar bile açıldı ve vaka yok.

• O herkesin linç ettiği 1.5 milyarlık Çin sadece karantinayla bitirmedi,salgınla nasıl mücadele ettiğini gösteren videolar vardı,muazzam iş çıkardılar.Başaran başarıyor,bazı yerlerde barlar bile açıldı ve vaka yok.

Sen o videonun çipini bizimkilerin beynine tak yine maske takmazlar.

• Hemen yazacaktim ama sakinlesiyim diye biraz bekledim. Vurdum duymazligin sonuclarini almaya basladik ki ozellikle onumuzdeki haftanin rakamlari daha da kotu gelebilir ,salidan itibaren takip eden gunlerde.

Rakamlarin yukselmesini kimse istemez ama sakin dusundugumuz zaman , en kisitli gunlerimizde 800 rakaminin zor altina inmisken , kisitlamasiiz ve vur duymaz gunlerde bu ve daha ustu rakamlar karalar baglamaya gerek yok.

Peki rakamlar nerelere gelirse karalar baglanir .

Bir sey diyemeyecegim ama onumuzdeki hafta 2000 li rakamlari gorebiliriz.

Bir de tespitim var. ozellikle sehirler arasi seyahatte kisitlamalar daha ince olabilirdi. Her hangi bir isi olan gitsin ama belgelesin su is icin gidiyorum diye. Ama ziyaret , akraba , dugun , taziye yok ozlem falan filan bunlarin hic birine izin verilmeyecekti. Herkes bu isleri seneye birakacakti.

Ozellikle dogu ve guneydoguda misafir kulturu cok guzeldir. Pandemi doneminde o ovunulecek misafir agirlama olayi , basimiza bela oldu. Evler kalabalik,misafirle kalabalik,sulale kalabalik, asiret kalabalik, laf dinlemeyen yetiskinler , bugun ki tablonun ressamlari oldular.

Defalarca yazdim yine yazayim. Karantina yeni basladi. Gercek survivor a hos geldiniz .tabii bu yazdiklarim bilincli insanlar icin.

• Evet toplum olarak onlardan daha bilinçsiziz o konuda maalesef.Market vs. yerlerde takmayan kişiler artık çoğunlukta.

Karar verelim yaz için sıkıntı var mı yok mu? Size kalsa 3 gün önce sıkıntı yoktu. O yüzden 1400 değil 9400 de olsa size sıkıntı yok. Dewamkeee

• Karar verelim yaz için sıkıntı var mı yok mu? Size kalsa 3 gün önce sıkıntı yoktu. O yüzden 1400 değil 9400 de olsa size sıkıntı yok. Dewamkeee

Hiçbir açıklamamda maske takmayın dediğimi hatırlamıyorum,belli insanlarla geziyorum doğal olarak,toplu ve kalabalık yerlerde maske takıyorum bu zor bir şey olmasa gerek.İnsanız sonuçta 3 ay duvar gibi yaşadıktan sonra bu kadarını sıkıntı görmüyorum.Ailemle de yaşamıyorum kimseyi riske atmıyorum,anlamışsındır belki artık...

• Geçen gün ben asker kutlaması yapanları gereksiz ev ziyareti yapanlar var dediğimde bana burda kızanlar oldu hani şu iptal edilen yasak vardı ya sadece İstanbul mu kutlama yapıyor onlar mı komşu geziyor diyenler oldu işte şimdi görüyoruz asker kutlaması ve ziyaretler başımıza iş açıyor ne yazık ki ama insanlar anlamıyor ve kabul etmiyor maske olayını son zamanda markette maske kavgaları çok fazla yaşanmaya başladı bir hafta da iki defa şahit oldum fırında😠

• dün büyük bir firmadan görüşme için bir bayan misafirim geldi bayan maskesini güzelce takmış her ne kadar yaklaşmasamda sosyal mesafe için beni uyarıp benim için sorun yok ben bağışıklık kazandım diyerek söze başlayıp doktorun bir ihtimal taşıyıcı olabilirsin sözünden dolayı dikkat ettiğini söyledi bunu niye anlattım galiba bu umursamayanların bir an önce bu virüsü kapıp yaşadıkları hastalığın ciddiyetine varmaları lâzım bayan neler yaşadığımı ben bilirim nefes almanın ne kadar güzel olduğunu anladım dedi mevlam herkese akıl fikir versin inşallah

2 Mal editiert, zuletzt von Orasa ()

• Adama diyorum ki;

-Kardesim maske takmiyorsun fazla yaklasma bana

- var maskem abi arka cebimde..

Kot pantolonun sol arka cebinden nano maskeyi cikarip burda diyor.

Benim de cevabim aynen şu oldu tabi.

-Maskeyi kıcına değil ağzina burnuna takacaksin. Sen virüsün girdigi yeri pek anlayamamissin !!