🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Askere gitmeden önce İstanbul’dan Diyarbakır’ın Kocaköy ilçesindeki baba ocağına gelen E.D. ile temas zincirinde bulunan 300'den fazla kişide koronavirüs tespit edildi.

Verilerin doğruluğuyla ilgili olucak biraz ama bir soru sormakta istiyorum. Her gün buna benzer haberler geliyor ama vaka sayımız az yani büyükşehirlerden hiç mi vaka çıkmıyor da sayı bu kadar az geliyor ? Verilere inanmadığımı söylemiyorum ama bu soru kafamı kurcalıyor...

• Verilerin doğruluğuyla ilgili olucak biraz ama bir soru sormakta istiyorum. Her gün buna benzer haberler geliyor ama vaka sayımız az yani büyükşehirlerden hiç mi vaka çıkmıyor da sayı bu kadar az geliyor ? Verilere inanmadığımı söylemiyorum ama bu soru kafamı kurcalıyor...

Muhtemelen bu sayıların hepsi bir günde olan sayılar değil bu diyarbakır daki olayın başlangıcı sanırım bir haftayı geçti (yanlışsam düzeltin )

• Kesin o 300 kişiyle öpüşüp helallik almıştır asker ocağına gideceği için. Tabi asker harçlığı ve yolluk bahşişi felan. Malum adetimiz. Genç adamsın al lazım olur muhabbeti.

• Verilerin doğruluğuyla ilgili olucak biraz ama bir soru sormakta istiyorum. Her gün buna benzer haberler geliyor ama vaka sayımız az yani büyükşehirlerden hiç mi vaka çıkmıyor da sayı bu kadar az geliyor ? Verilere inanmadığımı söylemiyorum ama bu soru kafamı kurcalıyor...

İstanbul ve İzmir zaten azalışta. Örneğin İzmir günlük 300-400 vakadan 25-30 vakaya indi. Diyarbakır, G. Antep, Karaman gibi iller çok yükseldi muhtemelen bunlar yüzünden sayı düşmeyip sabit kalıyor. Buralardaki olaylar olmasaydı belki 400-500 vaka konuşacaktık.

Einmal editiert, zuletzt von Onur35 ()

• Valla bugün arabayla dolaşmaya çıktım dışarda maske takma oranı %10 düzgün takma oranı %1 herkes alt alta üst üste millet evdeyken bulaşan virüs millet dışardayken bulaşmıyor...

• demekki her kesime test yapiliyor vaka artmiyorsa dogru yoldayiz. Bu tabloya gore diyecek birsey yok. Beklenen artis olmadi. Onumuzdeki haftada olmazsa onumuz acik.

• demekki her kesime test yapiliyor vaka artmiyorsa dogru yoldayiz. Bu tabloya gore diyecek birsey yok. Beklenen artis olmadi. Onumuzdeki haftada olmazsa onumuz acik.

Vaka az bişe düşmüş olsa doğru yolda olduğumuzu görebiliriz. Vakanın şuan sabit kalması çok tehlikeli bir şey. Bir anda patlama yapabilir. Tabiki İnşallah olmaz böyle bir şey.

• Bakan bey bir site üzerinden interaktif haritadan günlük şehir şehir günlük vakaların açıklanacağı sitenin linkini paylaşacağını söylemişti nisan başında basın toplantısında, diyiş o diyiş birdaha haber alamadık o linten maalesef unutuldu, arada kaynadı gitti.

• ülkemizin nüfusunun üçte birinden fazla nüfüsa sahip olan 3 ilinde ankara istanbul izmirde söylenen vaka düşüşleri doğruysa ki bakan bey istanbul izmir düşmüştü ankarada artık düşüşe geçti demişti rakamlar gayet normal olasılık hesabı yaparsak istanbulda bir kişinin yüzlerce kişiye temas etme olasılığı varken nüfusu az olan yerlerde bu temas sayısının daha az olduğunu unutmamak gerekir