🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • divane bahsettiğiniz ülkelerin ölüm oranları diğer soğuk ülkelere göre hatrı sayılır miktarda daha düşük üstelik daha kötü altyapıları olmalarına rağmen,acaba virüs etkisini sıcakta kaybediyor dedikleri bu olabilir mi?

Cevabi bir altinizdaki arkadasim vermis sag olsun.

• herkes tvye çıkıp aynı konuyla ilgili 100 farklı şey söylüyor sonra bizde hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz bu söyleyeceğimi daha öncede söylemiştim dünyada hiç kimsenin bu virüs hakkında yüzde 20den fazla bir bilgiye sahip olduğuna inanmıyorum hâl böyle olunca herkes farklı birşey söylüyor virüs değiştimi bana göre değişti sıcaklık etkisi varmı olabilir olmaz diyemeyiz en iyisi sadece şu kendi tedbirini en üst düzeyde alıp takdiri allaha bırakmak

• Bakın virüslerin en etkili sıcaklık aralığının 1-7 derece olduğu söyleniyordu. Bende derim ki o zaman katar bahreyn israil suudlar biz ürdün buralarda çok sıcak ve ölüm oranları düşük.Ülke yarıştıracaksak buyrun hatta arttırıyorum madem sayılara tamamen güveniyoruz.Çin havaları ısındıktan sonra düzeltti işi, avrupa havaları ısındıktan düzeltti durumları, singapur sıcak memleket düşük ölüm oranı. Bu kadar argümana karşı rusya soğuktu düşük ölüm oranı ile çürütücez mi?

• Türkiye 5 Haziran Tablosu;

Toplam Test: 57.829

Vaka Sayısı: 930

Vefat Sayısı: 18

İyleşen Sayısı: 1.622

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Gayet iyi rakamlar bu ara vaka sayısı 800-1000 bareminde devam edecek öyle gözüküyor.Test sayısı giderek artıyor daha çok test daha çok vaka teşhisi demek.Ölüm de olmasa iyi olur ama yine de iyiyiz.

• Ben virüsün sıcaklık arttıkça öldürücülüğü ve yayılımı yavaşlayacak şeklinde mutasyona uğradığını düşünüyorum. Yani virüs ülkemizde yayılmaya başladığından ülkemiz soğuktu şu an sıcak. Ancak sıcak diye bahsedilen ülkeler hep sıcaktı yani virüs için değişen bir ortam koşulu yok.

• Vefat sayısı 90 lardan 100 lerden 18 e kadar düştü elhamdülillah. Bu süreçte kaybettiğimiz insanalara Allah'tan rahmet, yakınlarınada sabırlar dilerim. Yavaş yavaş, iş iyi yönlü ilerliyor grafik düşüşte ama, tekrar bir vadi çizebilir. İniş çıkış anlamında. Çünkü normalleşmede bunlar olası şeyler. O çıkış inişden sonra birdaha çıkması zor inşallah. Allah hakımızda hayırlısını eylesin. karasah 'ın dediği gibi asıl Survirvor şu zamnalar ve biraz ilerisi olacak. Maske, mesafe, hijyen olayı ihmal edilmezse karneniz pek iyi gelir...

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

2 Mal editiert, zuletzt von Berkay34 ()

• Rusyada ölüm oranının düşük olmasının sebebi virüs değil adamlar ülkenin %10una test yapmışlar o yüzden vaka sayısı yüksek gözüküyor sıcaklık arttıkça yayılımı bilmiyorum ama öldürücülüğü daha az genel olarak viral hastalıklar yazın daha az öldürücüdür yazın grip olan tek tüktür Kasım Aralık geldiğinde herkes grip geçirir aynı mantık

• Bu virüs insandan insana değişiyor bence. Alide farklı velide farklı insan genine göre şekil alıyor. Kiminde yıkıcı oluyor kiminde hafif sallantı. Alideki virüs veliye geçince daha az zararlı oluyor ayrıca sıcak havada daha çok bağışıklığımız kuvvetlendiği için yayılım hızında düşüş olduğunu düşünüyorum

• birde rusyada şöyle bir şey var rusyada virüsün patlaması diğer ülkelere göre biraz daha geç oldu en başta kimse ilaç olarak neyi kullanacığını bilmiyordu rusya süreci iyi takip edio tedavi konusunda gerekli tedbirleri almış olabilir

• şimdi bir yerde okudum bilim kurulu üyesi profösör dr tevfik özlü ikinci dalga beklemiyormuş biraz önce dedimya işte tamda bu herkes farklı konuşuyor kime inanmalı

• şimdi bir yerde okudum bilim kurulu üyesi profösör dr tevfik özlü ikinci dalga beklemiyormuş biraz önce dedimya işte tamda bu herkes farklı konuşuyor kime inanmalı

O adamında bir dediği bir dediğini tutmuyor arkadaş kaldıki o yorumu yapmk bile çok saçma virüs bu arkadaş hiçbir şey belli olmaz

• Seyahat yasağının kaldırılmasının etkisini daha yeni görüyoruz. Bana da trafik az geliyordu zaten nerede bu insanlar diyordum ama bu saatleri bekliyorlarmış karşıdan karşıya geçemez olduk😬 Neyse hayırlısı olsun inşallah sağlığı yerinde insanlar geliyordur.