🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Alman Die Welt, güvenli yaz tatili için Trkiye'yi önerdi.

e06169c85.jpg

Bu bir ekonomik savaş taktigidir. Alman Die Welt sürekli Türkiye ye karsi provakatif yaklasimlar sergileyen bir kurumdur. Avrupanin bir cok ülkesinden daha iyi bir durumda olmamiz dolayisiyla, virüs sürecin de ki ekonomik hareketliligin yatay seyir izledigi ülkemize, turist akini baslatarak bir nevi salgin dalgasi olusturma politikasi izliyor olabilirler. Kendi vatandaslarini göndermezler fakat uluslararasi bir haber yaparak baska ulkelerden bir dalga olusturabilitler. Die welt pek de guvenilir bir kurum degildir.

• 14 Nisan'da eniştemin (teyzemin kocası) kardeşi özel bir hastahanede apandisit ameliyatı geçirmiş Denizli'de daha sonra 6 gün önce ateş halsizlik ve baş ağrısı şikayetiyle Denizli devlet Hastanesi'ne başvurmuş . Pozitif tanı koyulmuş yatisi yapılmış 4 gün sonunda dün evine gönderilmiş . İki çocuğu ve kocasıyla köşe kapmaca oynuyorlarmis . Telefondan bilgi alışverişi yoluyla süreci devam ediyor . Diğer aile fertlerine daha test yapılmamış .

• Okulların açılmamasının nedeni.Bu sezon kesinlikle açılmaması lazım.

15 yaşındaki lise öğrencisi tüm akrabalarına koronavirüs bulaştırdı Doç. Dr. İskender Gün, İstanbul'dan Kayseri'ye gelen 15 yaşındaki bir kız çocuğunun tüm akrabalarına Covid-19 bulaştırdığını ve bu durumun filyasyon çalışmaları ile tespit edildiğini söyledi.

Kızın durumu iyi.Hiç ağır hasta olmamış.

15 yaşındaki lise öğrencisi tüm akrabalarına koronavirüs bulaştırdı Doç. Dr. İskender Gün, İstanbul'dan Kayseri'ye gelen 15 yaşındaki bir kız çocuğunun tüm akrabalarına Covid-19 bulaştırdığını ve bu durumun filyasyon çalışmaları ile tespit edildiğini söyledi.

Evet hocam,bir de okul ortamı salgının yayılması için çok müsait.Küçük sınıflar,çocukların dip dibe oldugu teneffüs saatleri,sosyal mesafenin s'sinin bulunmadığı kantin ve yemekhane kuyrukları ve kalabalık öğrenci tualetleri^^

• Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından etkilenen ülkelerin başında gelen İngiltere'de koronavirüs nedeniyle sağlık hizmetlerinin askıya alınması sonucu ülke genelinde yaklaşık 18 bin kanser hastasının ölebileceği belirtildi.

Seyircili maç oynatmak kadar riskli, hatta daha riskli okullar. Eğitim - Öğretim sevdalısı toplumumuz rahatsız oluyor ama 2021'e kadar açılmasa yeridir.

• Ben öğretmenim. ilk dönem sonlarına doğru müthiş bir soğuk algınlığı, grip salgını olmuştu okulumuzda. ikinci dönem Şubat bitene kadar da sürmüştü. Neredeyse salgına yakalanmayan kimse kalmamıştı okulda, biz öğretmenler ve diğer personeller dahil. Hatta ben kendi sınıfımla muhabbetini yapardım, ilk kim hastalandı çıksın ortaya diye. Hocam, ilk bendim derdi bir öğrencim. Ateşi 40'ları bulmuştu.

Okullarda bulaşmama şansı yok. Yeri geliyor öğrenci dibinde hapşırıp aksırıyor. Bahsettiğim grip salgınında ben de etkilenmiş evde de önce çocuğa sonra da hanıma bulaşmıştı. Bebeğim bir hafta çekti o gribin çilesini. Aynı durum bunda da olacak. Okulda bir öğrencide olsa zaten yayılması kaçınılmaz olur. istediğin kadar tedbirini al.

• Bartın Valiliği, yaptığı açıklamada testi pozitif çıkan 73 kişinin sağlığına kavuştuğunu ve 5 gündür pozitif vaka görülmediğini ifade etti.

• Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından etkilenen ülkelerin başında gelen İngiltere'de koronavirüs nedeniyle sağlık hizmetlerinin askıya alınması sonucu ülke genelinde yaklaşık 18 bin kanser hastasının ölebileceği belirtildi.

Salgın bizde de bir aya kontrol altına alınamazsa benzer durumlar baş gösterecektir. Bazen ufak bir rahatsızlık tedavi edilmezse ölümcül olabiliyor.

• Bu dönemde hastanelere korkarak gidiyoruz. Ama mecburen gitmek zorunda kalıyoruz. Ama sözde her türlü tedbiri aldığını söyleyen bazı özel hastaneler bebek ve çocuklar için olan bölümü kapatmış, kan verme yerlerini tek bir odaya taşıyıp büyük küçük herkesin kanını orda almaya başlamış. Sitelerine girip baksaniz sözde tedbirler dolu, kan vermede , orda burda onca tedbir kağıt üstünde kalmış. Gerekli yerlere bildirim yaptık bakalım inşallah etkili olur, sanmıyorum ama. Gerçekten çok zor bu dönemde hastaneye gitmek zorunda kalmak.