­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• bug├╝nk├╝ ├Âl├╝m say─▒s─▒ ┼čuana kadarki en y├╝kse─či oldu fransa'n─▒n 1417 bildirmesiyle beraber ┼čuanda 80.000 baraj─▒n─▒ ge├žti

amerika bug├╝n o rakam─▒ ge├žicek gibi duruyor maalesef

• Bence ├Âl├╝m say─▒s─▒n─▒n d├╝┼č├╝k olmas─▒n─▒n sebebi bakan─▒n g├Âsterdi─če grafi─če g├Âre gen├žlerin daha ├žok hastal─▒─ča yakalanmas─▒

• E─čer saklan─▒yorsa yak─▒nda illaki anla┼č─▒lacakt─▒r e─čer saklanm─▒yorsa o da anla┼č─▒lacakt─▒r. Bence bu saklan─▒l─▒yor saklan─▒lm─▒yor gibi vb. konulardan uzakla┼č─▒p bilgi verme konusuna d├Ânmeli art─▒k bu konu.

• Arkada┼člar! Bakan bir grafik g├Âsterdi, g├Ârmediniz mi? Vir├╝se yakalananlar─▒n hastal─▒klar─▒n─▒n zat├╝rreye ├ževirme oran─▒ giderek d├╝┼č├╝yor. Demek ki tedavilerin ├žok faydas─▒ oluyor. BU SEBEPLE ├ľL├ťMLER─░N ARTMAMASI NORMAL. Bo┼čuna evham yapmay─▒n, devletimizi de zan alt─▒nda b─▒rakmay─▒n.

Tedavi hakk─▒nda bir ┼čey s├Âylenmedi ├žo─ču hastam─▒z gen├ž y├╝ksek ihtimalle gen├žler atlat─▒yordur diye d├╝┼č├╝n├╝yorum

• Sa─čl─▒k Bakan─▒m─▒z─▒ dikkatli dinlemek gerek, son bir ka├ž toplant─▒da ithal edilen ila├žlar─▒n ent├╝be olan vatanda┼člar─▒m─▒z haricinde daha tan─▒ yeni koyulmu┼č hastane ortam─▒nda bulunan hastalar─▒m─▒za da verildi─čini s├Âyl├╝yor. Demek ki bu y├Ântem i┼če yar─▒yor ki vefat eden say─▒s─▒n─▒ belli bir s─▒n─▒rda tutuyoruz. Say─▒n─▒n y├╝ksek oldu─čunu ama gizlendi─čini s├Âyleyen ki┼čiler bu s├╝rece gram katk─▒s─▒ olmayan insanlar benim g├Âz├╝mde. Sa─čl─▒k Bakan─▒m─▒z─▒ biraz pasif buluyorum h├╝k├╝met i├žerisinde ama bu demek de─čil ki kendisi ┼čeffaf de─čil veya ├žal─▒┼čm─▒yor. Yi─čidi ├Âld├╝r├╝n hakk─▒n─▒ verin l├╝tfen. Ben muhalif bir insan─▒m fakat ┼ču anda komple teorisi ├╝retmek kime ne kazand─▒racak, bu ├╝lkeye hi├ž bir zaman bir┼čey kazand─▒rmad─▒. Bu illeti ├╝lkemizden def edince kimin ne yapt─▒─č─▒n─▒ neler yapmad─▒─č─▒n─▒ o zaman konu┼čaca─č─▒z ve ├žok uzun zaman─▒m─▒z olacak. ┼×u anda devletimize destek verip kurallara uyumaktan ba┼čka yapacak bir┼čeyimiz yok. G├╝n├╝ geldi─činde her┼čey konu┼čulur. Sitemizde sa─čl─▒k ├žal─▒┼čanlar─▒ da varm─▒┼č onlara deste─čimiz sonsuz ve haklar─▒n─▒ helal etsinler, bilimin bu d├╝nya i├žin ne demek oldu─čunu bizlere ├žok g├╝zel g├Âsteriyorlar. Bu fedakar ve cansipare duru┼člar─▒ kar┼č─▒s─▒nda herkesin sayg─▒ ile e─čilmesi gerek.

• ─░nan─▒n kimseden hi├žbir ┼čey saklanm─▒yor g├╝n i├žinde 2 saatte bir t├╝m veriler g├╝ncelleniyor o anlamda s├Âyl├╝yorum.

Hastana de ne g├Ârevi yap─▒yorsunuz ve 2 saatte bir t├╝m verilerin g├╝ncellendi─čine nereden eminsiniz?

• Sa─čl─▒k Bakan─▒m─▒z─▒ dikkatli dinlemek gerek, son bir ka├ž toplant─▒da ithal edilen ila├žlar─▒n ent├╝be olan vatanda┼člar─▒m─▒z haricinde daha tan─▒ yeni koyulmu┼č hastane ortam─▒nda bulunan hastalar─▒m─▒za da verildi─čini s├Âyl├╝yor. Demek ki bu y├Ântem i┼če yar─▒yor ki vefat eden say─▒s─▒n─▒ belli bir s─▒n─▒rda tutuyoruz. Say─▒n─▒n y├╝ksek oldu─čunu ama gizlendi─čini s├Âyleyen ki┼čiler bu s├╝rece gram katk─▒s─▒ olmayan insanlar benim g├Âz├╝mde. Sa─čl─▒k Bakan─▒m─▒z─▒ biraz pasif buluyorum h├╝k├╝met i├žerisinde ama bu demek de─čil ki kendisi ┼čeffaf de─čil veya ├žal─▒┼čm─▒yor. Yi─čidi ├Âld├╝r├╝n hakk─▒n─▒ verin l├╝tfen. Ben muhalif bir insan─▒m fakat ┼ču anda komple teorisi ├╝retmek kime ne kazand─▒racak, bu ├╝lkeye hi├ž bir zaman bir┼čey kazand─▒rmad─▒. Bu illeti ├╝lkemizden def edince kimin ne yapt─▒─č─▒n─▒ neler yapmad─▒─č─▒n─▒ o zaman konu┼čaca─č─▒z ve ├žok uzun zaman─▒m─▒z olacak. ┼×u anda devletimize destek verip kurallara uyumaktan ba┼čka yapacak bir┼čeyimiz yok. G├╝n├╝ geldi─činde her┼čey konu┼čulur. Sitemizde sa─čl─▒k ├žal─▒┼čanlar─▒ da varm─▒┼č onlara deste─čimiz sonsuz ve haklar─▒n─▒ helal etsinler, bilimin bu d├╝nya i├žin ne demek oldu─čunu bizlere ├žok g├╝zel g├Âsteriyorlar. Bu fedakar ve cansipare duru┼člar─▒ kar┼č─▒s─▒nda herkesin sayg─▒ ile e─čilmesi gerek.

Bu da olabilir tabi ├çin de belkide bu y├╝zden vaka art─▒┼č─▒n─▒ yava┼člatt─▒

• Bu veriler bence sa─čl─▒k bakanl─▒─č─▒na ula┼čan veriler ama sa─čl─▒k bakanl─▒─č─▒na ula┼čana kadar de─či┼čiyor olabilir de ├Âzellikle do─ču b├Âlgelerde hi├žbir ├╝lkede tam olarak ├Âl├╝m say─▒s─▒ ve vaka say─▒s─▒ bilinemez sadece yakla┼č─▒kt─▒r zaten ama sa─čl─▒k bakanl─▒─č─▒nca de─či┼čtirilece─čini sanmam verilerin ama oraya yollanan veriler ne kadar do─čru oras─▒ tart─▒┼čmal─▒d─▒r ├ž├╝nk├╝ coronadan ├Âl├╝p zat├╝rre olarak kayda ge├žilen veya korona te┼čhis edilip sa─čl─▒kl─▒ diye evine yollan─▒p kayda girilmeyenler vard─▒r illaki

D├╝┼čen bir ├ž─▒─čda hi├žbir kar tanesi kendisini olup bitenden sorumlu tutmaz

• art─▒k son bir ka├ž g├╝nd├╝r vakalarda ve ├Âl├╝mlerde art─▒┼č olmas─▒na ra─čmen hi├žbirimiz soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ndan bahsetmiyoruz. ├ç├╝nk├╝ olmayacak i├žimize bir ┼čekilde sindirdiler :cursing: