🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bir sorum olacak mesala çalıştığım iş yerinde bir kişide vürüs tespit edildi süreç nasıl işler iş yeri kapanması filan olurmu

• Home office calışıyorum. Bütün gün haberleri takip ettim. Hemen hemen bütün haberlerde tedbirleri en erken alan ülke olduğumuza vurgu yapılıyordu. Dur bakalım akşamı bekleyelim hayırdır dedim.

Akşam oldu 20 bin test , yaklaşık 4 bin vaka. Ölümler hemen hemen aynı.(enteresan)

Dün yakın komşumun üç gün önce başlayan corona , alo 184 mücadelesinden haberim oldu. Öğrendiğim detaylar , bütün medya organlarında haberi yapılan , o ülkenin sağlık sistemi çöktü, şu ülkenin sağlık sistemi çöktü haberlerinin ,ülkemiz içinde geçerli olduğu yönünde. Komşum 78 yaşında 2 gündür hastane koridorunda , tekerlekli sandalye üzerinde test sonucunun çıkmasını bekliyor.yatacak yer yok. Çoğu kişi karantina için eve gönderiliyor , buna rağmen yer yok.

Anladığım kadarı ile bu iş kısa sürede bitmeyecek , maddi manevi kaybı çok olacak.

Ve en önemlisi , bakanımızın dediği gibi ,elimizdeki koz YAKALANMAMAK. Ğ

• Neyine inanmıyorsun. Bu sağlık sisteminin iyi olduğunun bir göstergesi. Ayrıca izlenen tedavi yönteminin başarısı. Tabi size göre yüzlerce insan öldü de devlet, hükümet bunu saklıyor!

Ben inanmadım mı yazmışım önce okuduğunu anla. Sosyal medyada ve halk arasında bu sayılara inancın azaldığını belirtmek istemiştim.

• Home office calışıyorum. Bütün gün haberleri takip ettim. Hemen hemen bütün haberlerde tedbirleri en erken alan ülke olduğumuza vurgu yapılıyordu. Dur bakalım akşamı bekleyelim hayırdır dedim.

Akşam oldu 20 bin test , yaklaşık 4 bin vaka. Ölümler hemen hemen aynı.(enteresan)

Dün yakın komşumun üç gün önce başlayan corona , alo 184 mücadelesinden haberim oldu. Öğrendiğim detaylar , bütün medya organlarında haberi yapılan , o ülkenin sağlık sistemi çöktü, şu ülkenin sağlık sistemi çöktü haberlerinin ,ülkemiz içinde geçerli olduğu yönünde. Komşum 78 yaşında 2 gündür hastane koridorunda , tekerlekli sandalye üzerinde test sonucunun çıkmasını bekliyor.yatacak yer yok. Çoğu kişi karantina için eve gönderiliyor , buna rağmen yer yok.

Anladığım kadarı ile bu iş kısa sürede bitmeyecek , maddi manevi kaybı çok olacak.

Ve en önemlisi , bakanımızın dediği gibi ,elimizdeki koz YAKALANMAMAK. Ğ

hocam apartmanda bir kişinin arkadaşında pozitif çıktı hastaneye test yaptırmaya gitti 1.5 gündür sonucu bekliyormuş yarın gelecek yüksek ihtimalle ve test yaptırıp eve göndermişler

• berkay_tuku

Cevap için teşekkür ederim ben dağıtım merkezinde çalışıyorum büyük bir marketler zincirinin bugün çalıştığım iş yerinde bir kişinin testi pozitif çıktığını duydum ama bu bilgi doğrumu bilmiyorum

• Zorunlu olmadıkça keyfi olarak dışarı çıkanlara kimse kusura bakmasın ama hakaret etmemek için kendimi zor tutuyorum. Türkiye resmen cahiller yuvası bu çok açık bi şekilde anlaşılıyor. Atatürk Türk milletine zeki demekle bence çok yanılmış

• Neyine inanmıyorsun. Bu sağlık sisteminin iyi olduğunun bir göstergesi. Ayrıca izlenen tedavi yönteminin başarısı. Tabi size göre yüzlerce insan öldü de devlet, hükümet bunu saklıyor!

Boşverin hocam yormayın kendinizi sağlık bakanı şu an çıksa 500 kişi öldü dese bu sefer de hayır 1000 kişi öldü diyecekler :) .

• Kimsenin sayının artmasını istediği yok sadece enteresan bir şekilde bir kaç gündür aynı sayılar , insanlar sorgular normal bu. Öte yandan test sayısı çok ama vaka da çok. Umalım can kaybı olmasın . Dünyada en çok vaka raporlamam 2. Ülkeyiz. Ve acilen 45 günde bitecek 2 hastane yapılacak olması insanı düşündürüyor...

• Hiçbir ülkenin sağlık bakanı bu kadar uzun uzun bilgi verilmiyor adam 1 saat konuştu resmen.34 bin vaka varken İtalya'da, İran'da, İspanya'da hastanelerdeki görüntüleri ,ve ölüm sayılarını gördük.Hastaları yerlere yatıriyolardı.Bizde ise %63 oranında doluluk oranı var.Ulan bi kerede devletinize saglik calisanlarina guvenin inanın be bu nasıl bie zihniyettir.Yazık