­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Bir sorum olacak mesala ├žal─▒┼čt─▒─č─▒m i┼č yerinde bir ki┼čide v├╝r├╝s tespit edildi s├╝re├ž nas─▒l i┼čler i┼č yeri kapanmas─▒ filan olurmu

• Bir sorum olacak mesala ├žal─▒┼čt─▒─č─▒m i┼č yerinde bir ki┼čide v├╝r├╝s tespit edildi s├╝re├ž nas─▒l i┼čler i┼č yeri kapanmas─▒ filan olurmu

14 g├╝n karantina uygulan─▒r ├žal─▒┼čan herkese i┼č yeri faaliyetleri durdurulur.

Bir g├Ân├╝ll├╝n├╝n y├╝re─činden daha g├╝├žl├╝ bir y├╝rek yoktur.

• Home office cal─▒┼č─▒yorum. B├╝t├╝n g├╝n haberleri takip ettim. Hemen hemen b├╝t├╝n haberlerde tedbirleri en erken alan ├╝lke oldu─čumuza vurgu yap─▒l─▒yordu. Dur bakal─▒m ak┼čam─▒ bekleyelim hay─▒rd─▒r dedim.

Ak┼čam oldu 20 bin test , yakla┼č─▒k 4 bin vaka. ├ľl├╝mler hemen hemen ayn─▒.(enteresan)

D├╝n yak─▒n kom┼čumun ├╝├ž g├╝n ├Ânce ba┼člayan corona , alo 184 m├╝cadelesinden haberim oldu. ├ľ─črendi─čim detaylar , b├╝t├╝n medya organlar─▒nda haberi yap─▒lan , o ├╝lkenin sa─čl─▒k sistemi ├ž├Âkt├╝, ┼ču ├╝lkenin sa─čl─▒k sistemi ├ž├Âkt├╝ haberlerinin ,├╝lkemiz i├žinde ge├žerli oldu─ču y├Ân├╝nde. Kom┼čum 78 ya┼č─▒nda 2 g├╝nd├╝r hastane koridorunda , tekerlekli sandalye ├╝zerinde test sonucunun ├ž─▒kmas─▒n─▒ bekliyor.yatacak yer yok. ├ço─ču ki┼či karantina i├žin eve g├Ânderiliyor , buna ra─čmen yer yok.

Anlad─▒─č─▒m kadar─▒ ile bu i┼č k─▒sa s├╝rede bitmeyecek , maddi manevi kayb─▒ ├žok olacak.

Ve en ├Ânemlisi , bakan─▒m─▒z─▒n dedi─či gibi ,elimizdeki koz YAKALANMAMAK. ─×

• Neyine inanm─▒yorsun. Bu sa─čl─▒k sisteminin iyi oldu─čunun bir g├Âstergesi. Ayr─▒ca izlenen tedavi y├Ânteminin ba┼čar─▒s─▒. Tabi size g├Âre y├╝zlerce insan ├Âld├╝ de devlet, h├╝k├╝met bunu sakl─▒yor!

Ben inanmad─▒m m─▒ yazm─▒┼č─▒m ├Ânce okudu─čunu anla. Sosyal medyada ve halk aras─▒nda bu say─▒lara inanc─▒n azald─▒─č─▒n─▒ belirtmek istemi┼čtim.

• Home office cal─▒┼č─▒yorum. B├╝t├╝n g├╝n haberleri takip ettim. Hemen hemen b├╝t├╝n haberlerde tedbirleri en erken alan ├╝lke oldu─čumuza vurgu yap─▒l─▒yordu. Dur bakal─▒m ak┼čam─▒ bekleyelim hay─▒rd─▒r dedim.

Ak┼čam oldu 20 bin test , yakla┼č─▒k 4 bin vaka. ├ľl├╝mler hemen hemen ayn─▒.(enteresan)

D├╝n yak─▒n kom┼čumun ├╝├ž g├╝n ├Ânce ba┼člayan corona , alo 184 m├╝cadelesinden haberim oldu. ├ľ─črendi─čim detaylar , b├╝t├╝n medya organlar─▒nda haberi yap─▒lan , o ├╝lkenin sa─čl─▒k sistemi ├ž├Âkt├╝, ┼ču ├╝lkenin sa─čl─▒k sistemi ├ž├Âkt├╝ haberlerinin ,├╝lkemiz i├žinde ge├žerli oldu─ču y├Ân├╝nde. Kom┼čum 78 ya┼č─▒nda 2 g├╝nd├╝r hastane koridorunda , tekerlekli sandalye ├╝zerinde test sonucunun ├ž─▒kmas─▒n─▒ bekliyor.yatacak yer yok. ├ço─ču ki┼či karantina i├žin eve g├Ânderiliyor , buna ra─čmen yer yok.

Anlad─▒─č─▒m kadar─▒ ile bu i┼č k─▒sa s├╝rede bitmeyecek , maddi manevi kayb─▒ ├žok olacak.

Ve en ├Ânemlisi , bakan─▒m─▒z─▒n dedi─či gibi ,elimizdeki koz YAKALANMAMAK. ─×

hocam apartmanda bir ki┼činin arkada┼č─▒nda pozitif ├ž─▒kt─▒ hastaneye test yapt─▒rmaya gitti 1.5 g├╝nd├╝r sonucu bekliyormu┼č yar─▒n gelecek y├╝ksek ihtimalle ve test yapt─▒r─▒p eve g├Ândermi┼čler

• berkay_tuku

Cevap i├žin te┼čekk├╝r ederim ben da─č─▒t─▒m merkezinde ├žal─▒┼č─▒yorum b├╝y├╝k bir marketler zincirinin bug├╝n ├žal─▒┼čt─▒─č─▒m i┼č yerinde bir ki┼činin testi pozitif ├ž─▒kt─▒─č─▒n─▒ duydum ama bu bilgi do─črumu bilmiyorum

• Zorunlu olmad─▒k├ža keyfi olarak d─▒┼čar─▒ ├ž─▒kanlara kimse kusura bakmas─▒n ama hakaret etmemek i├žin kendimi zor tutuyorum. T├╝rkiye resmen cahiller yuvas─▒ bu ├žok a├ž─▒k bi ┼čekilde anla┼č─▒l─▒yor. Atat├╝rk T├╝rk milletine zeki demekle bence ├žok yan─▒lm─▒┼č

• Neyine inanm─▒yorsun. Bu sa─čl─▒k sisteminin iyi oldu─čunun bir g├Âstergesi. Ayr─▒ca izlenen tedavi y├Ânteminin ba┼čar─▒s─▒. Tabi size g├Âre y├╝zlerce insan ├Âld├╝ de devlet, h├╝k├╝met bunu sakl─▒yor!

Bo┼čverin hocam yormay─▒n kendinizi sa─čl─▒k bakan─▒ ┼ču an ├ž─▒ksa 500 ki┼či ├Âld├╝ dese bu sefer de hay─▒r 1000 ki┼či ├Âld├╝ diyecekler :) .