­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• ─░stanbul bazl─▒ soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ gelebilir bug├╝n olmasa da yar─▒n,├Âb├╝rg├╝n mecbur gelicek.

• Sa─čl─▒k Bakan─▒ Fahrettin Koca: ÔÇťVaka g├Âr├╝lme oran─▒n ├žok oldu─ču ┼čehirlerde, yo─čun ortamlarda maske takmak gerekti─či y├Ânde bilim kurulunun ├Ânerisi oldu.ÔÇŁ

• Sa─čl─▒k Bakan─▒ Koca, ba┼čta ─░stanbul olmak ├╝zere b├╝y├╝k┼čehirlerde hareketlili─čin istenen seviyeye d├╝┼č├╝r├╝lemedi─čini s├Âyledi.

• Arkada┼člar vaka ve ent├╝be say─▒lar─▒na odaklan─▒n.,

867 ent├╝be rak─▒m─▒ ├žok y├╝ksek.

Allah makina ya ba─čl─▒ hastalar─▒n yard─▒mc─▒s─▒ olsun.

• Hep ┼čunu s├Âyl├╝yoruz: Do─čaÔÇÖn─▒n intikam─▒, bencilli─čimizin sonu vs.. ├ľnemli olan do─čan─▒n intikam─▒n─▒n vuku de─čil, bundan ders al─▒n─▒p al─▒nmad─▒─č─▒d─▒r. Bu da ┼ču g├╝nlerde insanlar─▒m─▒z─▒n davran─▒┼člar─▒n─▒n de─či┼čip de─či┼čmedi─či, ÔÇťbenÔÇŁ de─čil, ÔÇťbizÔÇŁ bilincinin ye┼čerip ye┼čermedi─čidir.

Ben kendi ├ževremden ┼ču tespitleri yapt─▒m:

1. Ev sahibim daha ┼čimdiden kiras─▒n─▒n derdinde. (Not: Herifin ve e┼činin zaten iki farkl─▒ garanti emekli ayl─▒─č─▒, bir de d├╝kkan kira geliri var)

2.Markete gidiyorum, herkes ÔÇťben alay─▒m da a├ž kalmayay─▒m, gerisi umurumda de─čilÔÇŁ mant─▒─č─▒yla doldurduk├ža dolduruyor

3.Ben serbest ├žal─▒┼čan biriydim ve i┼čler bitti. Maa┼č─▒m yok, evim kira. Benim garanti maa┼čl─▒ 2 a─čabeyim var. Yengemlerle birlikte toplam 13.000 TL. civar─▒ emekli ayl─▒klar─▒, devletten bak─▒m ayl─▒klar─▒ vs. gelirleri var. Evleri kendilerine ait, kira giderleri de yok. Ve kriz ba┼člad─▒─č─▒ndan bu yana beni aramad─▒lar.

SORU: Sizce do─čan─▒n (ya da YARATANÔÇÖ─▒n)mesaj─▒ al─▒nm─▒┼č m─▒d─▒r?

"Hayatta en ger├žek ├Â─čretici pozitif bilimdir" Gazi Mustafa Kemal Atat├╝rk

• Koca: "(Hayat─▒n─▒ kaybeden sa─čl─▒k ├žal─▒┼čanlar─▒) Benim de g├Ânl├╝mden ┼čehit olarak ge├žmeleri yatar. ├ľn├╝m├╝zdeki g├╝nlerde g├╝ndeme gelebilecek bir konu."