­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• ─░┼čin daha ba┼č─▒nda oldu─čumuzu g├Ârmek i├žin uzman olmaya gerek yok. "Tabloyu 4-5 g├╝n daha korursak pik yapmadan ini┼če ge├žeriz." yapan birisinin kesinlikle sokaklar─▒n halini g├Ârmeden a├ž─▒klamalar yapt─▒─č─▒na inaniyorum. Sokaklar full, sosyal mesafeye dikkat eden, maske eldiven takan bir avu├ž insan.Bankalar─▒n ├Ân├╝ full her g├╝n.B├Âyle mi 4-5 g├╝ne pik yapmadan ini┼če ge├žece─čiz.Di─čer ├╝lkeler bo┼č yere karantina uyguluyorlar o zaman Ate┼č hocan─▒n bu a├ž─▒klamas─▒na g├Âre.B├╝y├╝k ┼čehirlerden k├╝├ž├╝k beldelere gelenler y├╝z├╝nden her g├╝n Anadolu'nun ba┼čka yerleri karantinaya al─▒n─▒r Ate┼č hocam ama sen bilirsin aynen o bir t├╝rl├╝ bitmeyen 4-5 g├╝ne g├Âre pik olmadan durur kesin.

4-5 g├╝n i├žinde pik yapaca─č─▒na Ate┼č hocam─▒z kendisi inand─▒ m─▒ acaba?

• ─░talya lombardia b├Âlgesi

1565 yeni vaka

394 yeni ├Âl├╝m

7392 test yap─▒ld─▒.

D├╝n ka├žt─▒ ├Âl├╝mle vaka say─▒s─▒ ├Âl├╝m halen ├žok y├╝ksek gibi

D├╝┼čen bir ├ž─▒─čda hi├žbir kar tanesi kendisini olup bitenden sorumlu tutmaz

• Prof. Dr. ─░lyas D├Âkmeta┼č:

ÔÇťE─čer Bilim Kurulu'nun kararlar─▒na uymazsak ─░talya gibi oluruz.ÔÇŁ

• ─░talya 4700 yeni vaka ile 722 yeni ├Âl├╝m bildirdi ├Âl├╝m say─▒s─▒nda azalma olsa da halen ├žok y├╝ksek vaka say─▒s─▒ da artm─▒┼č ayr─▒ca ka├ž g├╝nd├╝r d├╝┼č├╝yordu

D├╝┼čen bir ├ž─▒─čda hi├žbir kar tanesi kendisini olup bitenden sorumlu tutmaz

• 28 mart tarihinde amerika'da 7100 hasta ├╝zerinde yap─▒lan ara┼čt─▒rmada kronik rahats─▒zl─▒k konusunda ┼ču sonu├žlar─▒ alm─▒┼člar
    Kaynak:

├çok dikkatimi ├žeken bir durum var sigaray─▒ b─▒rakanlar aktif i├ženlerden daha y├╝ksek y├╝zdeyle hastahaneye yatm─▒┼č hele yo─čun bak─▒ma al─▒nma oranlar─▒ ise 5 kat daha fazla.Bu i┼čte bir gariplik var.

• ─░talya ilk ba┼čtaki vurdumduymazl─▒─č─▒n─▒n sonucunu al─▒yor ┼ču an.Bir g├╝n vaka azal─▒p ├Âl├╝m art─▒yor di─čer g├╝n tam tersi.Bu bo┼člam─▒┼čl─▒k y├╝z├╝nden rakamlar da sabit bir duruma d├╝┼čemediler.

• 50 bin s─▒n─▒r─▒ ├žok ├Ânemli.Bu s─▒n─▒r─▒ a┼čt─▒ktan sonra geri d├Ân├╝┼č zor oluyor maalesef Avrupa'da ├Ârneklerini g├Âr├╝yoruz,hala g├╝nde 7-8bin vaka a├ž─▒klan─▒yor...

• Sigara i├žen bir ki┼činin bile sigaray─▒ az i├žti─čini g├Ârmedim siz i├žmiyorsunuz galiba.Ben de spor yap─▒yorum ve sigara i├žiyorum ama spor yaparken 2 dk sonra t─▒kan─▒yorum.Neyse konu d─▒┼č─▒ olmaya ba┼člad─▒ bu konu uzatmayal─▒m.

Herg├╝n i├žiyorum. G├╝nde 10 dal. Ne artt─▒ ne azald─▒. On senedir.

• Vir├╝se tedbir olarak her g├╝n birer birer noktasal b├Âlgesel karantina uygulayan devlet oldu mu acaba arkada┼člar? Bilen varsa merak ediyorum, etkisi acaba ne kadar oldu, i┼če yar─▒yor mu bu y├Ântem.