­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Bu haberde "Bilim Kurulu ├╝yesinden ├žok ├žarp─▒c─▒ koronavir├╝s a├ž─▒klamas─▒; ÔÇťBu i┼čin oda─č─▒ ─░stanbul ve Kocaeli g├Âr├╝n├╝yorÔÇŁ diyor

Sa─čl─▒k bakanl─▒─č─▒ a├ž─▒klama yapmal─▒ bu konuda veya Alpay Azap hoca a├ž─▒klama yapmal─▒

• ABD'nin Los Angeles ┼čehrinde yeni tip Koronavir├╝s (Covid-19) belirtileriyle ba┼čvurdu─ču sa─čl─▒k oca─č─▒ndan "sigortas─▒ olmad─▒─č─▒" gerek├žesiyle geri ├ževrilen gen├ž hayat─▒n─▒ kaybetti.

• Maalesef ki ├Âyle hocam. Nefes darl─▒─č─▒m yok Allaha ┼č├╝k├╝r sadece bo─čaz a─čr─▒s─▒ ve burun ak─▒nt─▒s─▒ var onuda ila├žlarla atlatmaya ├žal─▒┼č─▒yorum. ├žok te┼čekk├╝r ederim­čśŐ

├çok benzer s├╝re├žten bende ge├žtim hocam, sizi ├žok iyi anlad─▒─č─▒m i├žin cevap vereyim dedim. :)

Terli vaziyette r├╝zgar yemi┼čtim bende, bu aralar s─▒cak-so─čuk de─či┼čken havalar so─čuk alg─▒nl─▒─č─▒na davetiye ├ž─▒kar─▒yor.

Birde s├╝rekli kapal─▒ alanda bulunuldu─ču i├žin s─▒k s─▒k havaland─▒rmakta ├žok ├Ânemli. Kirli hava normal enfeksiyonlara davetiye ├ž─▒kar─▒yor.

─░yi forumlar c├╝mleten.

There was a time when more meant better. When everything meant everything. Times change...

• Evde b├╝t├╝n g├╝n havas─▒z kalmak ├žok daha fazla riskli. Herg├╝n d├╝zenli olarak d─▒┼čar─▒ ├ž─▒k─▒p bireysel olarak ko┼čar tempo y├╝r├╝y├╝n. Temiz hava al─▒n. Hareket kat─▒n hayat─▒n─▒za. Ba─č─▒┼č─▒kl─▒k i├žin en ├Ânemli ┼čey hareket.

• ─░┼čte sa─čl─▒k ├žal─▒┼čanlar─▒n─▒n de─čeri burada daha net anla┼č─▒l─▒yor. Her g├╝n i┼č icab─▒ hastanedeler. Allah yard─▒mc─▒lar─▒ olsun.

Bunu yazarken de hem kendimi koruma hem de sa─čl─▒k sekt├Âr├╝n├╝n rahatlamas─▒ ad─▒na belirttim.Evde atlatabilece─činizi d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝n├╝z rahats─▒zl─▒k varsa sa─čl─▒k sekt├Âr├╝ne y├╝k olu┼čturmay─▒n─▒z.Salg─▒n─▒n seyrini etkileyen mihenk ta┼člar─▒ sa─čl─▒k├ž─▒lar─▒m─▒z olacak...

• Evet spor ├Ânemli ┼čahsen evde mekik ┼č─▒nav a─č─▒rl─▒k kald─▒rma tarz hareketler yap─▒yorum hep enerjik oluyorum hem toksin at─▒yoruz harika oluyor az da olsa herkes yaps─▒n malum spor salonlar─▒ kapal─▒ oldu─ču i├žin evlerimizde idmanlara devam

• Yukar─▒da ki mesajlara ─▒thafen, ate┼činiz 38,5 derecenin ├╝zerinde / nefes darl─▒─č─▒ ve zorlu─ču (covid-19) en ay─▒rt edici belirtisi.

Ate┼č ve kuru ├Âks├╝r├╝k birlikte varsa tedbir ama├žl─▒ sa─čl─▒k hekimine g├Âr├╝nmeniz iyi olur.

• Evden ├ž─▒kmadan da evin i├žerisinde y├╝r├╝y├╝┼č yapabilirsiniz, temiz havay─▒ balkondan al─▒n, ayr─▒ca g├╝nl├╝k spor yap─▒n evden.Market hari├ž i┼činiz yoksa olabildi─čince ├ž─▒kmay─▒n y├╝r├╝y├╝┼č yapmak i├žin dahi olsa.

• Evden ├ž─▒kmadan da evin i├žerisinde y├╝r├╝y├╝┼č yapabilirsiniz, temiz havay─▒ balkondan al─▒n, ayr─▒ca g├╝nl├╝k spor yap─▒n evden.Market hari├ž i┼činiz yoksa olabildi─čince ├ž─▒kmay─▒n y├╝r├╝y├╝┼č yapmak i├žin dahi olsa.

Aynen ├╝stad,benim salon da kapand─▒ oldu─ču kadar evde dumbbell'larla yapmaya ├žal─▒┼č─▒yoruz hareketsiz kalmak da iyi de─čil diyorlar..

• ─░ngiltere'de son 24 saatte yeni tip Koronavir├╝s (Covid-19) salg─▒n─▒ nedeniyle hayat─▒n─▒ kaybedenlerin say─▒s─▒ 209 artarak 1228'e y├╝kseldi.

• ─░ngiltere'de son 24 saatte yeni tip Koronavir├╝s (Covid-19) salg─▒n─▒ nedeniyle hayat─▒n─▒ kaybedenlerin say─▒s─▒ 209 artarak 1228'e y├╝kseldi.

g├╝n i├žinde yeni bir g├╝ncellemeye yapmazlarsa vefat say─▒s─▒ d├╝ne g├Âre d├╝┼čm├╝┼č