🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 65 yaş üstü için seyahat izni uygulaması var (zorunlu bir neden gösterebilirse tabi)

Bunun dışında şahsi araç kısıtı şu anda yok. Sadece toplu taşımaya izin yok

Dün içişleri bakanlığı her türlü seyahati kısıtlama prensibimiz var diye bir duyuru yaptı ama bu hala sınırları net bir genelgeye bağlanmadı

Muhtemelen bu akşam bu konu da netleşecek

• Şahsi araçla seyahati tamamen sınırlayamazsın. Kimilerinin yükümlü olduğu işi var, eşi var, akrabası, annesi babası var. Tabiki kontrolü sağlarsın girişlerde çıkışlarda çok yoğunlukta yok.

• Bende bu sabah itibariyle soğuk algınlığı oldum yaklaşık 20 gündür hiç bir yere çıkmadım ama yinede çok korktum bu dönemde normal bir hastalık geçirseniz bile gerçekten çok korkuyorsunuz.

Aynı durum bendede var maalesef halsizlik ve baş ağrım var aslında normalde bahar alerjim var ona yoruyorum ama insan bu dönemde tedirgin olmuyor değil

• İsrail'lin, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle Almanya’dan solunum cihazı talep ettiği ancak Başbakan Merkel tarafından söz konusu talebin reddedildiği iddia edildi.

• Memlekete gideceğim giderken sıkıntı olacağını sanmıyorum da gelirken 65 yaş üstü 2 tane hasta getireceğim

Çok sıkıntı çıkartıyor valilik

Aynı dert bende de var

Sabahtan beri uğraşıyorum

İkna edici sebep ıspatlayamazsan izin kağıdı vermiyorlar

İyi de ediyorlar

Her an izinli seyahatler de askıya alınabilir

• Bende bu sabah itibariyle soğuk algınlığı oldum yaklaşık 20 gündür hiç bir yere çıkmadım ama yinede çok korktum bu dönemde normal bir hastalık geçirseniz bile gerçekten çok korkuyorsunuz.

Maalesef öyle, psikolojik savaş var aynı zamanda. Tam emin olmadan hastaneye gitmekte cesaret ister, Allah korusun enfekte olma riskin var. Uzmanlarda bu konuda kendinizi gözlemleyin diyor, nefes darlığı varsa özellikle önemsiyorlar sanırım. Geçmiş olsun sizede.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Doktorun bileceği bir şey değil ama yinede sordum doktora dün aynı konuyu doktor götürürsün bir sıkıntı olmaz dedi.buraya getirmem lazım orada bakan yok eden yok ama ikametgahlarının orada olması sıkıntı

• Bariz Korona belirtileri göstermezsem yorgan döşek hasta olsam gitmem her hangi bir sağlık kuruluşuna...

İşte sağlık çalışanlarının değeri burada daha net anlaşılıyor. Her gün iş icabı hastanedeler. Allah yardımcıları olsun.

• Maalesef öyle, psikolojik savaş var aynı zamanda. Tam emin olmadan hastaneye gitmekte cesaret ister, Allah korusun enfekte olma riskin var. Uzmanlarda bu konuda kendinizi gözlemleyin diyor, nefes darlığı varsa özellikle önemsiyorlar sanırım. Geçmiş olsun sizede.

Maalesef ki öyle hocam. Nefes darlığım yok Allaha şükür sadece boğaz ağrısı ve burun akıntısı var onuda ilaçlarla atlatmaya çalışıyorum. çok teşekkür ederim😊

• Maalesef ki öyle hocam. Nefes darlığım yok Allaha şükür sadece boğaz ağrısı ve burun akıntısı var onuda ilaçlarla atlatmaya çalışıyorum. çok teşekkür ederim😊

Babam ve annem köydeler hiç kimseyle temasları yok sadece çarşamba günü kullandıkları ilaçlar bitmişti ilaç ve market ihtiyaçlarını karşlamak için ben gittim ondada temas etmeden dışarda teslim edip döndüm dünden beri ozellikle annemde halsizlik ve boğaz ağrısı babamda ise halsizlik ve göğüs ağrısı varmış ne yapacağımı şasırdım köyden alıp hastaneye getirsem hep sıkıntı dünden beri uyku uyuyamadım bu sebepten allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah

• Doktorun bileceği bir şey değil ama yinede sordum doktora dün aynı konuyu doktor götürürsün bir sıkıntı olmaz dedi.buraya getirmem lazım orada bakan yok eden yok ama ikametgahlarının orada olması sıkıntı

Belki istanbul valiliği daha dikkatlidir bilmiyorum , ama istedikleri ilk belge ikametgah oldu , doktor raporu da gerekiyor , eğer halletmeniz şartsa bir an önce yerine getirin , benim valilikten edindiğim izlenim İstanbul’a giriş çıkış seyahat kısıtlaması her an gelebilir, umarım yanılmam

Ama seyahat izni için başvuran çok yoktu

Bu da iyi bir gelişme

• ABD'nin Los Angeles şehrinde yeni tip Koronavirüs (Covid-19) belirtileriyle başvurduğu sağlık ocağından "sigortası olmadığı" gerekçesiyle geri çevrilen genç hayatını kaybetti.

• Maalesef ki öyle hocam. Nefes darlığım yok Allaha şükür sadece boğaz ağrısı ve burun akıntısı var onuda ilaçlarla atlatmaya çalışıyorum. çok teşekkür ederim😊

Çok benzer süreçten bende geçtim hocam, sizi çok iyi anladığım için cevap vereyim dedim. :)

Terli vaziyette rüzgar yemiştim bende, bu aralar sıcak-soğuk değişken havalar soğuk algınlığına davetiye çıkarıyor.

Birde sürekli kapalı alanda bulunulduğu için sık sık havalandırmakta çok önemli. Kirli hava normal enfeksiyonlara davetiye çıkarıyor.

İyi forumlar cümleten.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Evde bütün gün havasız kalmak çok daha fazla riskli. Hergün düzenli olarak dışarı çıkıp bireysel olarak koşar tempo yürüyün. Temiz hava alın. Hareket katın hayatınıza. Bağışıklık için en önemli şey hareket.