­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• 65 ya┼č ├╝st├╝ i├žin seyahat izni uygulamas─▒ var (zorunlu bir neden g├Âsterebilirse tabi)

Bunun d─▒┼č─▒nda ┼čahsi ara├ž k─▒s─▒t─▒ ┼ču anda yok. Sadece toplu ta┼č─▒maya izin yok

D├╝n i├ži┼čleri bakanl─▒─č─▒ her t├╝rl├╝ seyahati k─▒s─▒tlama prensibimiz var diye bir duyuru yapt─▒ ama bu hala s─▒n─▒rlar─▒ net bir genelgeye ba─članmad─▒

Muhtemelen bu ak┼čam bu konu da netle┼čecek

• Memlekete gidece─čim giderken s─▒k─▒nt─▒ olaca─č─▒n─▒ sanm─▒yorum da gelirken 65 ya┼č ├╝st├╝ 2 tane hasta getirece─čim

• ┼×ahsi ara├žla seyahati tamamen s─▒n─▒rlayamazs─▒n. Kimilerinin y├╝k├╝ml├╝ oldu─ču i┼či var, e┼či var, akrabas─▒, annesi babas─▒ var. Tabiki kontrol├╝ sa─člars─▒n giri┼člerde ├ž─▒k─▒┼člarda ├žok yo─čunlukta yok.

• Bende bu sabah itibariyle so─čuk alg─▒nl─▒─č─▒ oldum yakla┼č─▒k 20 g├╝nd├╝r hi├ž bir yere ├ž─▒kmad─▒m ama yinede ├žok korktum bu d├Ânemde normal bir hastal─▒k ge├žirseniz bile ger├žekten ├žok korkuyorsunuz.

Ayn─▒ durum bendede var maalesef halsizlik ve ba┼č a─čr─▒m var asl─▒nda normalde bahar alerjim var ona yoruyorum ama insan bu d├Ânemde tedirgin olmuyor de─čil

• ─░srail'lin, yeni tip Koronavir├╝s (Covid-19) salg─▒n─▒ nedeniyle AlmanyaÔÇÖdan solunum cihaz─▒ talep etti─či ancak Ba┼čbakan Merkel taraf─▒ndan s├Âz konusu talebin reddedildi─či iddia edildi.

• Memlekete gidece─čim giderken s─▒k─▒nt─▒ olaca─č─▒n─▒ sanm─▒yorum da gelirken 65 ya┼č ├╝st├╝ 2 tane hasta getirece─čim

├çok s─▒k─▒nt─▒ ├ž─▒kart─▒yor valilik

Ayn─▒ dert bende de var

Sabahtan beri u─čra┼č─▒yorum

─░kna edici sebep ─▒spatlayamazsan izin ka─č─▒d─▒ vermiyorlar

─░yi de ediyorlar

Her an izinli seyahatler de ask─▒ya al─▒nabilir

• Bende bu sabah itibariyle so─čuk alg─▒nl─▒─č─▒ oldum yakla┼č─▒k 20 g├╝nd├╝r hi├ž bir yere ├ž─▒kmad─▒m ama yinede ├žok korktum bu d├Ânemde normal bir hastal─▒k ge├žirseniz bile ger├žekten ├žok korkuyorsunuz.

Maalesef ├Âyle, psikolojik sava┼č var ayn─▒ zamanda. Tam emin olmadan hastaneye gitmekte cesaret ister, Allah korusun enfekte olma riskin var. Uzmanlarda bu konuda kendinizi g├Âzlemleyin diyor, nefes darl─▒─č─▒ varsa ├Âzellikle ├Ânemsiyorlar san─▒r─▒m. Ge├žmi┼č olsun sizede.

There was a time when more meant better. When everything meant everything. Times change...

• Okudu─čum en yararl─▒ postlardan tavsiye ederim

• Doktorun bilece─či bir ┼čey de─čil ama yinede sordum doktora d├╝n ayn─▒ konuyu doktor g├Ât├╝r├╝rs├╝n bir s─▒k─▒nt─▒ olmaz dedi.buraya getirmem laz─▒m orada bakan yok eden yok ama ikametgahlar─▒n─▒n orada olmas─▒ s─▒k─▒nt─▒

• Bariz Korona belirtileri g├Âstermezsem yorgan d├Â┼ček hasta olsam gitmem her hangi bir sa─čl─▒k kurulu┼čuna...

─░┼čte sa─čl─▒k ├žal─▒┼čanlar─▒n─▒n de─čeri burada daha net anla┼č─▒l─▒yor. Her g├╝n i┼č icab─▒ hastanedeler. Allah yard─▒mc─▒lar─▒ olsun.

• Maalesef ├Âyle, psikolojik sava┼č var ayn─▒ zamanda. Tam emin olmadan hastaneye gitmekte cesaret ister, Allah korusun enfekte olma riskin var. Uzmanlarda bu konuda kendinizi g├Âzlemleyin diyor, nefes darl─▒─č─▒ varsa ├Âzellikle ├Ânemsiyorlar san─▒r─▒m. Ge├žmi┼č olsun sizede.

Maalesef ki ├Âyle hocam. Nefes darl─▒─č─▒m yok Allaha ┼č├╝k├╝r sadece bo─čaz a─čr─▒s─▒ ve burun ak─▒nt─▒s─▒ var onuda ila├žlarla atlatmaya ├žal─▒┼č─▒yorum. ├žok te┼čekk├╝r ederim­čśŐ

• Maalesef ki ├Âyle hocam. Nefes darl─▒─č─▒m yok Allaha ┼č├╝k├╝r sadece bo─čaz a─čr─▒s─▒ ve burun ak─▒nt─▒s─▒ var onuda ila├žlarla atlatmaya ├žal─▒┼č─▒yorum. ├žok te┼čekk├╝r ederim­čśŐ

Babam ve annem k├Âydeler hi├ž kimseyle temaslar─▒ yok sadece ├žar┼čamba g├╝n├╝ kulland─▒klar─▒ ila├žlar bitmi┼čti ila├ž ve market ihtiya├žlar─▒n─▒ kar┼člamak i├žin ben gittim ondada temas etmeden d─▒┼čarda teslim edip d├Ând├╝m d├╝nden beri ozellikle annemde halsizlik ve bo─čaz a─čr─▒s─▒ babamda ise halsizlik ve g├Â─č├╝s a─čr─▒s─▒ varm─▒┼č ne yapaca─č─▒m─▒ ┼čas─▒rd─▒m k├Âyden al─▒p hastaneye getirsem hep s─▒k─▒nt─▒ d├╝nden beri uyku uyuyamad─▒m bu sebepten allah hepimizin yard─▒mc─▒s─▒ olsun in┼čallah

• Doktorun bilece─či bir ┼čey de─čil ama yinede sordum doktora d├╝n ayn─▒ konuyu doktor g├Ât├╝r├╝rs├╝n bir s─▒k─▒nt─▒ olmaz dedi.buraya getirmem laz─▒m orada bakan yok eden yok ama ikametgahlar─▒n─▒n orada olmas─▒ s─▒k─▒nt─▒

Belki istanbul valili─či daha dikkatlidir bilmiyorum , ama istedikleri ilk belge ikametgah oldu , doktor raporu da gerekiyor , e─čer halletmeniz ┼čartsa bir an ├Ânce yerine getirin , benim valilikten edindi─čim izlenim ─░stanbulÔÇÖa giri┼č ├ž─▒k─▒┼č seyahat k─▒s─▒tlamas─▒ her an gelebilir, umar─▒m yan─▒lmam

Ama seyahat izni i├žin ba┼čvuran ├žok yoktu

Bu da iyi bir geli┼čme