­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• ya bu hastal─▒─č─▒ ilk tespitinden once bircok kisi enfekte oldiysa vevfarkedilmediyse.biloyiruz genclerde farkedilmedi. hala soyliyyirum ocak ayinda bircok kisi buna benzer bir hatalik salgini gecirdi.

Eger bu durum dedigim gibiyse cok hizli pik g├Ârebilir veya hasta sayimiz itlaya gibi filan olmayabilir.

• Ben ┼čahsen ─░talya givi k├Ât├╝ olaca─č─▒m─▒z─▒ d├╝┼č├╝nm├╝yorum arkada┼člar ├Âl├╝mde hele hi├ž beklemiyorum ama vaka say─▒s─▒ oras─▒ kadar olmasada gene fazla olaca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum.Bana kal─▒rsa ├Ân├╝m├╝zdeki 1 haftal─▒k s├╝re├ž ├žok ├Ânemli.

• Bana kal─▒rsa havan─▒n ya─č─▒l─▒ ve so─čuk gitmesi buna katk─▒ sa─člad─▒.Asl─▒nda halk─▒n yo─čun oldu─ču yerlere polis ekipleri yetmedi─či yerde asker devreye girmeli.

• Bilmiyorum yerimi Bayad─▒r sizleri takip ediyorum ocak ortas─▒ ┼čubat ba┼č─▒ gibi yo─čun bir girip salg─▒n─▒ vard─▒ tan─▒d─▒─č─▒m konu┼čtu─čum herkez bu durumdan ┼čikayetciydi acaba diyorum biz bu hastal─▒─č─▒ kapal─▒ 2 ay felan oldumu diye kendime deli sorular soruyorum ├ž├╝nk├╝ ozaman biz ├╝lke olarak s─▒n─▒rlar─▒m─▒zdaki hayinlerle sava┼č─▒yorduk test felanda yoktu baz─▒ ┼čeyleri g├Âzden ka├ž─▒rm─▒┼č olabilirmiyiz ├╝lkece ozaman s─▒n─▒rlar a├ž─▒kt─▒ ├╝lkemize g├╝nl├╝k birs├╝r├╝ turis geliyordu

• Forum admini ve moderat├Ârlerine ├Ânerim var, chat sayfas─▒ kurulsun, isteyen oraya yazs─▒n. ├ç├╝nk├╝ buras─▒ egochat sayfas─▒na d├Ânm├╝┼č.

• Bilim Kurulu ├╝yeleri yoksa(├ľzellikle Ate┼č Hoca'y─▒ ka├ž─▒rmam:)) kanal─▒ de─či┼čtiriyorum zaten genelde..

sava┼č hoca iyiydi d├╝n haberglobalde bu arada art─▒k ├Ân├╝ne gelenleri yeterki prof olsun ama ne prof'u oldu─ču ├Ânemli de─čil

D├╝┼čen bir ├ž─▒─čda hi├žbir kar tanesi kendisini olup bitenden sorumlu tutmaz

• Yeni tip Koronavir├╝s (Covid-19) nesneler ├╝zerinde ne kadar ya┼čayabilir?

­čôŹBak─▒r: 3 saat

­čôŹKarton: 24 saat

­čôŹ├çelik: 48 saat

­čôŹPlastik: 72 saat

Kaynak: [Kaliforniya ve Princeton ├ťniversitesi, NIH]

• Tabi burda yeri midir de─čil midir bilmiyorum ama ─░nternete girdim. Covid-19 nedeniyle ma─čdur olan insanlara nas─▒l bir faydam dokunabilir diye ba─č─▒┼č ad─▒ alt─▒nda taratt─▒m. Ahbap denilen bir organizasyon internet ├╝zerinden ba─č─▒┼č kabul ediyor. ├ťcreti siz kendiniz belirliyorsunuz. Bug├╝nlerde en ├žok ihtiya├ž duydu─čumuz ┼čey bu asl─▒nda. Bizim bizden ba┼čka kimsemiz yok. Screenshot_20200329_002554_com.android.chrome.jpg