­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Asya gribi ve Hong Kong gribini detayl─▒ca ara┼čt─▒rd─▒m ve koronavir├╝s├╝n ├žoktan onmilyonlarca ki┼čiye yay─▒ld─▒─č─▒n─▒(Ocak ay─▒nda farketmeden ge├žirdim diyenler dahil) ve ├Âl├╝m oran─▒n─▒n %0.5'dan bile az oldu─ču g├Âr├╝┼č├╝n├╝ reddediyorum. Bu iki gripte birinde 1 milyon di─čerinde 1.1 milyon ki┼či ├Âlm├╝┼č. Her ikisinde ge├žte olsa a┼č─▒ bulunmu┼č.

• Muhtemelen il il veya il├že il├že karantina haberleri gelmeye ba┼člayacak. Akabinde genel bir soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ ilan edilecek. Zamana yay─▒yor bunu devlet bence yanl─▒┼č a─ča├ž ya┼čken e─čilir. ALLAH SONUMUZU HAYIR ETS─░N. MEVLAM ├ťLKEM─░Z─░ BU BELADAN EN KISA S├ťREDE KURTARSIN ─░N┼×ALLAH.

Bence de zamana yayma durumu var. Ama e─čer soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ ilan edilirse milletvekili ve cumhurba┼čkan─▒ maa┼č─▒n─▒ kesmeleri laz─▒m yoksa ekonomi ayakta duramaz

• T├╝rkiye genelinde yeni tip koronavir├╝s (Kovid-19) ile m├╝cadele kapsam─▒nda, Cumhurba┼čkan─▒ Recep Tayyip Erdo─čan'─▒n talimat─▒ ile t├╝m valiliklerde bug├╝n saat 09.00'da ├Ânce il idare kurullar─▒ ard─▒ndan pandemi kurullar─▒ toplanacak.

Bir g├Ân├╝ll├╝n├╝n y├╝re─činden daha g├╝├žl├╝ bir y├╝rek yoktur.

• Dunde soylemistim sayilar hesaplanirken hataya dusuyoruz. Hastanelerdeki poliklinik hasta sayisi azabilir, yatan hasta sayisi azabilir ancak yogun bakim hasta sayisi azalmaz. Turkiye herzmn yuzde 50 yogunbakim doluluk oranlariyla hizmet verir ki covid icin bu algoritma daha farkli isliyor. ayrica saglik calsina sayisinda malesef eksigimiz cok. Mesela covid yogum bakimina hizmet veren normal yogumbakima hizmet veremez. Ayrica 42000 yogum bakim sayisinin 20000 i yenidogan ve cocuk yogunbakimi. Ayrica yogum bakim sayisi kadar solunum cihazi sorunumuzda var. Mesela 344 yogun bakim hastasinin 241 i entube yani solunum cihazina bagli. O yuzden sayinin 50000 leri bulmasi bile cok ciddi sorunlara neden acar.

Hocam ates kara nin aciklamasi.ben onun yalancisiyim ama itlaya dan kat kat iyi oldugumiz keisn ama bu konuda.

• 40 li 50 li 60 li yillarda doganlarin egitimi az oldugu icin cocugunun yetistirilme tarzida sikintili oluyor. Ekonomik nedenlerin etkiside var tabi. 2000 li yillara yakin dogan cocuklar daha egitimli tv ler de anlatilmak isteneni daha iyi anliyor ve ekonomik durumlari eskiye gore daha iyi. #evdekal a biliyorlar yani.

Hocam size tam olarak kat─▒ld─▒─č─▒m─▒ s├Âyleyemem. Annem 44 do─čumlu evdekal─▒ ├žok daha iyi biliyor. Ben ve ailem de ├Âyle . Sokaklarda gezenler en ├žok gen├žler maalesef. Ayr─▒ca ┼ču anki e─čitimle olmuyor i┼čte. E─čitim camias─▒ndan biri olarak net foto─čraf.

• Hay─▒rl─▒ sabahlar maalesef annem ve babam d├╝n gece itibariyle koronavirus ┼č├╝phesiyle hastaneye yat─▒r─▒ld─▒ sonu├žlar─▒ Pazartesi alaca─č─▒z. Dualar─▒n─▒z─▒ esirgemeyin karda┼člar.

• Hay─▒rl─▒ sabahlar maalesef annem ve babam d├╝n gece itibariyle koronavirus ┼č├╝phesiyle hastaneye yat─▒r─▒ld─▒ sonu├žlar─▒ Pazartesi alaca─č─▒z. Dualar─▒n─▒z─▒ esirgemeyin karda┼člar.

Niye bu kadar gec ├ž─▒k─▒yor hala sonuclar.o saatte kadar ne yapilacak hastanedr mi kalacaklar.Allah yard─▒mc─▒n─▒z olsun

Allah sab─▒r versin in┼čallah. ─░yi haberlerini bekliyoruz.

Bir g├Ân├╝ll├╝n├╝n y├╝re─činden daha g├╝├žl├╝ bir y├╝rek yoktur.

├žok ge├žmi┼č olsun , acil ┼čifalar diliyorum

• Hocam ates kara nin aciklamasi.ben onun yalancisiyim ama itlaya dan kat kat iyi oldugumiz keisn ama bu konuda.

Sadece yatak sayisi ile boyle bir salginla mucadele etmek mumkundegil malesef.

Su verdigim linki incelersen aslinda saglik sisteminde avrupanin cok gerisinde oldugumuzu farkediceksindir.

https://www.google.com/amp/s/tÔÇŽsuyor-turkiye-de-durum-ne

Allah tez zamanda ┼čifa versin...

Ge├žmi┼č olsun Allah acil ┼čifalar versin

Allah ┼čifa verir in┼čallah. B├╝y├╝k gecmi┼č olsun topragim ├žar┼č─▒dada yay─▒lmaya ba┼člad─▒ galiba bu meret ┼čey. ─░n┼čallah negatif ├ž─▒kar sonu├žlar─▒.