🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Zonguldak da 22 vaka + 1 ölüm açıklandı. Vali direkt diyor vaka 22 tane midir tabi ki değildir çok daha fazlası vardır elbet. Bu sadece bizim test ettiklerimiz ve pozitif çıkanlar dedi. Allah rahmet eylesin. Rabbim hepimizi korusun inşallah.

Bu önlemler ile nasıl olacak ama hayırlısı

• Muhtemelen il il veya ilçe ilçe karantina haberleri gelmeye başlayacak. Akabinde genel bir sokağa çıkma yasağı ilan edilecek. Zamana yayıyor bunu devlet bence yanlış ağaç yaşken eğilir. ALLAH SONUMUZU HAYIR ETSİN. MEVLAM ÜLKEMİZİ BU BELADAN EN KISA SÜREDE KURTARSIN İNŞALLAH.

• Asya gribi ve Hong Kong gribini detaylıca araştırdım ve koronavirüsün çoktan onmilyonlarca kişiye yayıldığını(Ocak ayında farketmeden geçirdim diyenler dahil) ve ölüm oranının %0.5'dan bile az olduğu görüşünü reddediyorum. Bu iki gripte birinde 1 milyon diğerinde 1.1 milyon kişi ölmüş. Her ikisinde geçte olsa aşı bulunmuş.

• Muhtemelen il il veya ilçe ilçe karantina haberleri gelmeye başlayacak. Akabinde genel bir sokağa çıkma yasağı ilan edilecek. Zamana yayıyor bunu devlet bence yanlış ağaç yaşken eğilir. ALLAH SONUMUZU HAYIR ETSİN. MEVLAM ÜLKEMİZİ BU BELADAN EN KISA SÜREDE KURTARSIN İNŞALLAH.

Bence de zamana yayma durumu var. Ama eğer sokağa çıkma yasağı ilan edilirse milletvekili ve cumhurbaşkanı maaşını kesmeleri lazım yoksa ekonomi ayakta duramaz

• Türkiye genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile tüm valiliklerde bugün saat 09.00'da önce il idare kurulları ardından pandemi kurulları toplanacak.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Dunde soylemistim sayilar hesaplanirken hataya dusuyoruz. Hastanelerdeki poliklinik hasta sayisi azabilir, yatan hasta sayisi azabilir ancak yogun bakim hasta sayisi azalmaz. Turkiye herzmn yuzde 50 yogunbakim doluluk oranlariyla hizmet verir ki covid icin bu algoritma daha farkli isliyor. ayrica saglik calsina sayisinda malesef eksigimiz cok. Mesela covid yogum bakimina hizmet veren normal yogumbakima hizmet veremez. Ayrica 42000 yogum bakim sayisinin 20000 i yenidogan ve cocuk yogunbakimi. Ayrica yogum bakim sayisi kadar solunum cihazi sorunumuzda var. Mesela 344 yogun bakim hastasinin 241 i entube yani solunum cihazina bagli. O yuzden sayinin 50000 leri bulmasi bile cok ciddi sorunlara neden acar.

Hocam ates kara nin aciklamasi.ben onun yalancisiyim ama itlaya dan kat kat iyi oldugumiz keisn ama bu konuda.

• 40 li 50 li 60 li yillarda doganlarin egitimi az oldugu icin cocugunun yetistirilme tarzida sikintili oluyor. Ekonomik nedenlerin etkiside var tabi. 2000 li yillara yakin dogan cocuklar daha egitimli tv ler de anlatilmak isteneni daha iyi anliyor ve ekonomik durumlari eskiye gore daha iyi. #evdekal a biliyorlar yani.

Hocam size tam olarak katıldığımı söyleyemem. Annem 44 doğumlu evdekalı çok daha iyi biliyor. Ben ve ailem de öyle . Sokaklarda gezenler en çok gençler maalesef. Ayrıca şu anki eğitimle olmuyor işte. Eğitim camiasından biri olarak net fotoğraf.

• Hayırlı sabahlar maalesef annem ve babam dün gece itibariyle koronavirus şüphesiyle hastaneye yatırıldı sonuçları Pazartesi alacağız. Dualarınızı esirgemeyin kardaşlar.

• Hayırlı sabahlar maalesef annem ve babam dün gece itibariyle koronavirus şüphesiyle hastaneye yatırıldı sonuçları Pazartesi alacağız. Dualarınızı esirgemeyin kardaşlar.

Niye bu kadar gec çıkıyor hala sonuclar.o saatte kadar ne yapilacak hastanedr mi kalacaklar.Allah yardımcınız olsun

Allah sabır versin inşallah. İyi haberlerini bekliyoruz.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

Allah tez zamanda şifa versin...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

Allah şifa verir inşallah. Büyük gecmiş olsun topragim çarşıdada yayılmaya başladı galiba bu meret şey. İnşallah negatif çıkar sonuçları.