­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Bu istatistiklerdr bana ilginc gelen bsey var.

Mesela guney kore isvivicre ├Âl├╝m orani nerdeyse hic artm─▒yor

├çin zaten masallah t─▒k diye kesti ├Âl├╝m├╝.

Hadi yayilmayi durdurdun daha cok tani ├ž─▒km─▒yor hastanede olanlardan hic mi ├Âlen yok.tedavi edulenlerde ├Âl├╝m oran─▒ birden nasil duser b├Âyle

├žinin verilerini ├žok dikkate almay─▒n ├žin kapal─▒ bir kutu t─▒pk─▒ iran gibi i├žeride ger├žekten ne oldu─čunu sadece onlar bilir

• Eline sa─čl─▒k hocam

• ├žinin verilerini ├žok dikkate almay─▒n ├žin kapal─▒ bir kutu t─▒pk─▒ iran gibi i├žeride ger├žekten ne oldu─čunu sadece onlar bilir

Hicam doger baska ulkelerde var.hastanede cok insan var ama ├Âl├╝m cok az.isvcre mesela 4000 cibari hasta var ama ne hikmetse hep genc heralde.

Neyse dur bakalim ├ž─▒kar kokusu

• Hicam doger baska ulkelerde var.hastanede cok insan var ama ├Âl├╝m cok az.isvcre mesela 4000 cibari hasta var ama ne hikmetse hep genc heralde.

─░svi├žre'de 11811 vaka 192 ├Âl├╝m var

• Bursada reno dan son bosch da 1 hafta tatile giriyor. 1 g├╝n idari 1 g├╝n y─▒ll─▒k izinden kullanacaklar...

• D─▒┼či┼čleri Bakan Yard─▒mc─▒s─▒ K─▒ran, bug├╝ne kadar 8 ├╝lkede 50 T├╝rk vatanda┼č─▒n─▒n Kovid-19 salg─▒n─▒ nedeniyle hayat─▒n─▒ kaybetti─čini bildirdi.

• ─░svi├žre'de 11811 vaka 192 ├Âl├╝m var

Yok anlatmak istedi─čim yava┼člad─▒ ├Âl├╝mler onu demek istedim bu ├╝lkeler oyda genelde ya┼čl─▒ n├╝fusa sahip.guney kore de de mesela yava┼člad─▒ g├╝nl├╝k cok az geliyor eger tedavi varsa ├Âl├╝m de olmasi gerekir.

Neyse dedi─čim gibi bakalim nr olacak

• d├╝n gece cnn deki a├ž─▒klamaya gore ingiltere amazon aracilogiyla bir test kiti verecekmis halka.bu test kiti evden cikmadan uygulan─▒yor ve hastal─▒─č─▒n v├╝cudda var olup olmadigini ├Âl├ž├╝yor.(istatiksel onemi var yani sedece)

├ľl├ž├╝m├╝n do─čru olmas─▒ icin hastal─▒─č─▒n 5 6. G├╝n├╝nde olmas─▒ gerekiyormus.

Kaynak the guardion

• Hicam doger baska ulkelerde var.hastanede cok insan var ama ├Âl├╝m cok az.isvcre mesela 4000 cibari hasta var ama ne hikmetse hep genc heralde.

Bence bu durum 2 ┼čey ile a├ž─▒klan─▒r

1. o ├╝lkelerde ya┼čl─▒lar─▒n ├žok bilin├žli davranm─▒┼č olmas─▒

2. V├╝cut diren├žlerinin y├╝ksek olmas─▒ sa─čl─▒kl─▒ bireyler olmas─▒

• bunu izleyin coronan─▒n nekadar ├Ânemsiz oldu─čunu anlay─▒n

─░yi de buradaki ├žo─ču ki┼či zaten kendim ├Âlece─čim korkusuyla ├Ânlem alm─▒yor ki. Bu hastal─▒k grip ile benzerlik g├Âsterse de grip gibi a┼č─▒s─▒ ├╝retilemedi─či i├žin ya┼čl─▒lar ve kronik hastal─▒─č─▒ olanlar i├žin ├žok tehlikeli. Anlayam─▒yorum yani etraf─▒n─▒zda hi├ž mi bu ki┼čilerden yok da ├Ânemsemiyorsunuz. ─░lla tan─▒d─▒─č─▒n─▒z bir ki┼či olmak zorunda da de─čil vir├╝s size bula┼čt─▒─č─▒nda belki de fark─▒nda olmadan bir s├╝r├╝ insana bula┼čt─▒rarak onlar─▒n ve di─čer insanlar─▒n hayat─▒n─▒ tehlikeye at─▒yorsunuz.

Edit: Bu arada videoyu izlemedim. Niye ├Ânemsiz oldu─čunu a├ž─▒klayabilirseniz daha iyi olur.