­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Marketlerin ├žo─ču zaten o saatlerde a├ž kapa yap─▒yordu. ─░├žerde belirlenen say─▒da m├╝┼čteri varsa daha fazlas─▒ al─▒nmayacak olay─▒da bu sefer d─▒┼čarda kuyruklar olmazm─▒ ├Âzellikle A-101 / Bim tarz─▒ daha k├╝├ž├╝k marketlerde.

S├Âzde s─▒ra bekleyenler i├žin 1m kural─▒ uygulanacak diye duydum fakat millet takar m─▒ bilmem...

There was a time when more meant better. When everything meant everything. Times change...

• Avrupa da biz ve Slovenya da iyile┼čen hasta yok slovenyan─▒n oran─▒ ├žok d├╝┼č├╝k.

Bu konu hakk─▒nda bilgi sahibi olan var m─▒?

• Bir perakende market zinciri ├žal─▒┼čan─▒ olarak e─čer bu sistemi uygulamaya koyarsak hem ma─čaza i├žinde al─▒┼čveri┼č yapan hemde ma─čaza d─▒┼č─▒nda s─▒ras─▒n─▒ bekleyen m├╝┼čterilerle bol bol s├Âzl├╝ tart─▒┼čma ya┼čayaca─č─▒m─▒ ┼čimdiden g├Âr├╝r gibiyim. Misal m├╝┼čteri i├žeri girer keyfi yar─▒m saat i├žerde dolan─▒r acele et d─▒┼čarda ba┼čka m├╝┼čteri bekliyor desem ben m├╝┼čteriyim istedi─čim kadar dururum deyip tart─▒┼čma ├ž─▒karabilir yada d─▒┼čardaki m├╝┼čteriye i├žerde m├╝┼čteri var ┼ču an m├╝┼čteri ├ž─▒kt─▒k├ža i├žeri yeni m├╝┼čteri al─▒yoruz desem ben onlar─▒n al─▒┼čveri┼čini bitmesinimi bekleyece─čim ├žekil ┼čuradan ben i├žeri giriyorum diyen m├╝┼čterilerle tart─▒┼čma yapaca─č─▒m. Malum yasaklar─▒ benimseyip kabullenen ├žok insan─▒m─▒z var:/

• bizde iyile┼čen var san─▒r─▒m. bakan─▒n a├ž─▒klamalar─▒na g├Âre iyile┼čmi┼č olsan dahi 14 g├╝n boyunca karantinada bekletiyor test sonucuna g├Âre hareket ediyor. ( takdir ettim. iran'─▒n taburcu say─▒lar─▒ bu mant─▒─ča g├Âre hikaye)

Ayr─▒ca habert├╝rk k├Â┼če yazar─▒n fransa'da bulunan o─člunun hastal─▒k r├Âportaj─▒n─▒ okuyun dinleyin derim fransa' da gen├žleri ne hastaneye yat─▒r─▒yorlar ne de test yap─▒yorlar. direk evde dinlenin demi┼čler. bu mant─▒─ča g├Âre avrupada hasta olanlar─▒n say─▒s─▒n─▒ 10 mu , yoksa 100 ilemi ├žarpmak laz─▒m acaba ?

• Valla ben zorla girerim milletin keyfini beklemek zorunda de─čilim belki ben sak─▒z al─▒cam adam al─▒┼čveri┼č yap─▒yor sak─▒z i├žin 30 dk beklemem

• b├Âyle giderse i┼č iyice i├žinden ├ž─▒k─▒lmaz bir hal alacak devlet bile soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒n─▒ koymaya ├žekiniyor bence.keza Abd gibi bir ├╝lkede ekonomi sendelediyse bukarar al─▒n─▒rsa bizim ├╝lkeyi d├╝┼č├╝nemiyorum bile italyada bile soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ oldu─ču halde ├Âl├╝mler ├žok fazla ge├ž kal─▒nm─▒┼č bir uygulama hi├žbir┼čeye yarar sa─člamaz helede bizim ├╝lkemizde hi├ž sa─člamaz.oy├╝zden h├╝k├╝metin biran ├Ânce ikilemli d├╝┼č├╝ncelerden ├ž─▒k─▒p karar vermesi laz─▒m ├žokge├ž olmadan.

• Valla ben zorla girerim milletin keyfini beklemek zorunda de─čilim belki ben sak─▒z al─▒cam adam al─▒┼čveri┼č yap─▒yor sak─▒z i├žin 30 dk beklemem

─░┼čte sizin gibiler y├╝z├╝nden bu durumday─▒z ├Ânlemini almayanlar y├╝z├╝nden