🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği Eski Kara Kuvvetleri Komutanı 80 yaşındaki Aytaç Yalman'ın koronavirüs nedeniyle hayatını haybettiğini açıkladı. Böylelikle koranavirüs nedeniyle ölüm sayımız 3'e ulaştı. (İlk ölüm 89 yaşında, ikinci ölüm ise 61 yaşındaydı.)

• Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği Eski Kara Kuvvetleri Komutanı 80 yaşındaki Aytaç Yalman'ın koronavirüs nedeniyle hayatını haybettiğini açıkladı. Böylelikle koranavirüs nedeniyle ölüm sayımız 3'e ulaştı. (İlk ölüm 89 yaşında, ikinci ölüm ise 61 yaşındaydı.)

Allah rahmet eylesin

• Avrupa da henüz kontrol altına alınabildiğini düşünmüyorum. Test sayısı arttıkça vaka sayısı da artacaktır. Şuana kadar Çin( rakamlara çok güvenmemek kaydıyla), Güney Kore, Japonya kontrol altında tutabilmiş durumda, benimde babaannem(91 yaşında) tutturmuş evde mevlüt verecekmiş gerçekten şu 60 yaş üstüne laf anlatmak çok zor

Çin çok ama çok agresif davranarak kontrol edebildi Wuhanda sokaklara asker-polis denetimleri, herkesin ateşini ölçme, maskeyi ücretsiz dağıtma ama zorunlu kılma, virüslülerin evlerini kitleme gibi eşi benzeri görülmemiş önlemler.

G.Doğu Asya ülkeleri baktılar Wuhanda virüs yayılıyor hemen daha başında oraya seferlerini durdurdular. Haliyle az vakayla atlattılar. Virüs İran ve İtalyaya nasıl sızdı bilinmiyor. Onlar başta önemsemeyince Wuhana dönüş kaçınılmaz oldu. G.Kore ise başta hem önemsedi hemde yüzbinleri test etti ve kontrol altına alabildi.

• Zitat

Diyanet İşleri Başkanlığı, koronavirüsün yayılma tehlikesine karşı camilerde alınan önlemleri zafiyete uğratacak davranışların ve ortaya çıkacak olumsuzlukların önüne geçmek için Cuma günü ve kandil gecesi cami ve mescitlerin kapalı tutulacağını ve Cuma namazı için sala da okunmayacağını bildirdi

• Bu virüs çok hızlı yayılıyor. Kesin öldürüyor diye birşey yok. mesafeniz kişilerle ölçütlü ise hatta o virüsü kapsanız bile sağlıklı bir birey iseniz Sadece bu hastalıği kapıp iyileşme sürecine doktorlarin gözetiminde gecirirsiniz. Panik yok.

Ben sen o yakalandik eyvvah öleceğiz diye bir sacmalik ben görmedim. Ölenlere bakın yaşı artık almış yaşını geçmiş, bünyesi zayif olanlar kronik hastaligi olanlar bu hastalikla ölümcül sonuclar dogrlurabilir.

• Bu virüs çok hızlı yayılıyor. Kesin öldürüyor diye birşey yok. mesafeniz kişilerle ölçütlü ise hatta o virüsü kapsanız bile sağlıklı bir birey iseniz Sadece bu hastalıği kapıp iyileşme sürecine doktorlarin gözetiminde gecirirsiniz. Panik yok.

Ben sen o yakalandik eyvvah öleceğiz diye bir sacmalik ben görmedim. Ölenlere bakın yaşı artık almış yaşını geçmiş, bünyesi zayif olanlar kronik hastaligi olanlar bu hastalikla ölümcül sonuclar dogrlurabilir.

En çok da sizin virüsü küçümseyen yaklaşımınızla mücadele etmek gerekiyor

Haftalardır bıkmadan bu tarz yazıyorsunuz

Artık cevap vermek zorunda hissediyorum

İhmal ettiğiniz şey Bulaşıcılık

Yani bir kişi virüsü aldı ve atlattı

Bitti mi?

Hayır

O kişi sizin gibi konuyu hafife alıyorsa 50 kişiye bulaştırabiliyor ve sorun burada başlıyor

• SON DAKİKA | Galatasaray Spor Kulübü Yöneticisi Abdurrahim Albayrak, #coronavirus şüphesiyle Çapa Tıp Fakültesi’nde karantinaya alındı. ( @ajans1905 )

Not: Kendisi kalp,şeker ve tansiyon hastası. Ciddi risk grubunda. 65-66 yaşlarında olması lazım. Umarım testi negatif çıkar.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

Einmal editiert, zuletzt von sura16 ()

Ya sen ve senin gibiler hiç mi okumuyorsunuz ya da istediğinize mi inanıyorsunuz anlamadım mümkünse burayı yazılarınızla meşgul etmeyin lütfen

• SON DAKİKA | Galatasaray Spor Kulübü Yöneticisi Abdurrahim Albayrak, #coronavirus şüphesiyle Çapa Tıp Fakültesi’nde karantinaya alındı. ( @ajans1905 )

Not: Kendisi kalp,şeker ve tansiyon hastası. Ciddi risk grubunda. 65-66 yaşlarında olması lazım. Umarım testi negatif çıkar.

İnşallah çıkmaz ama eğer çıkarsa o adam gidici. 😫😥😭

• benim merak ettiğim bu hâstaliktan once tansiyin seker astim hastalogi olan ve ölenler acaba yine bir virusden veya baska hastalıklardan öluyorlar miydi.yoksa sadece bu hastalıkta mi ölum yasaniyor

http://www.milliyet.com.tr/sko…uttu-corona-virus-6169305

Negatif çıkmış sanırım

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Türkiye, Bulgaristan'a 50 bin maske 100 bin koruyucu tulum ve 100 bin gözlük yardımında bulunmuş. Bizde çok var sanırım herkese dağıtıyoruz. Benim anlamadığım bu devlet niye kendi vatandaşını düşünmüyor? Etrafta n95 tipi maske bulunmuyor ama biz dışarıya yardım gönderiyoruz garip gerçekten.