­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• ─░talya lombardia b├Âlgesi

220 yeni ├Âl├╝m

1971 yeni vaka a├ž─▒klad─▒.

─░talyan─▒n tamam─▒ ne kadar

D├╝┼čen bir ├ž─▒─čda hi├žbir kar tanesi kendisini olup bitenden sorumlu tutmaz

• ─░talya 3526 yeni vaka ile 345 yeni ├Âl├╝m a├ž─▒klad─▒ ...

• A├ž─▒klama Yapaca─č─▒ Duyumu Yok.Haberlerdede ├ç─▒kmad─▒.Y├╝ksek ─░htiml Yine Twitter'danA├ž─▒klar!!

1-) Yaz─▒m kurallar─▒na uyunuz

2-) Bu s├╝reci en iyi y├Ânetenlerden biride sa─čl─▒k bakan─▒, ne bekliyorsunuz her g├╝n kamera kar┼č─▒s─▒na m─▒ ge├žsin??????? Adam─▒n d├╝n g├Âzleri kan ├žana─č─▒ olmu┼č belli ki uykusuz ve yorgun, b─▒rak─▒n da her g├╝n size canl─▒ a├ž─▒klama yapmas─▒n..

• Haatal─▒─č─▒n s─▒k─▒nt─▒s─▒ ├Âl├╝m oran─▒ de─čil ├žok sinsi bir hastal─▒k ├Âzellikle 50 ya┼č─▒n alt─▒nda normal grip gibi g├Âz├╝kt├╝─č├╝ i├žin farketmeden y├╝zlerce insana bula┼čt─▒rabiliyorsun en k├Ât├╝s├╝ de insanlar─▒n ├Âl├╝rken yanlar─▒nda sevdiklerinin olmay─▒┼č─▒ yaln─▒z ba┼č─▒na hastane koridorunda ├Âl├╝yorlar zaten bu kadar yaygara olmas─▒n─▒n sebebi bula┼č─▒c─▒l─▒─č─▒ hemen her temasta bula┼čabiliyor ve belli etmiyor bula┼čt─▒─č─▒ ki┼čiyi her ne kadar felaket tellal─▒─č─▒ olsa da ilac─▒ bulunana kadar belki de milyonlarca insan enfekte olacak y├╝zbinlerce de ├Âlecektir t├╝m d├╝nya d├╝zeni de─či┼čti art─▒k yeni bir devir ba┼člayacak belki de

• Bu arada tek ben mi farkettim bilmiyorum ama sa─čl─▒k bakan─▒ t├╝rk halk─▒na sinirli gibi baya umursamazl─▒─č─▒m─▒zdan dolay─▒ hakl─▒ adam da halen halk─▒n yar─▒s─▒ bilin├žsiz millet birbirine t├╝k├╝r├╝yor hasta etmek i├žin

• 1-) Yaz─▒m kurallar─▒na uyunuz

2-) Bu s├╝reci en iyi y├Ânetenlerden biride sa─čl─▒k bakan─▒, ne bekliyorsunuz her g├╝n kamera kar┼č─▒s─▒na m─▒ ge├žsin??????? Adam─▒n d├╝n g├Âzleri kan ├žana─č─▒ olmu┼č belli ki uykusuz ve yorgun, b─▒rak─▒n da her g├╝n size canl─▒ a├ž─▒klama yapmas─▒n..

Yanl─▒┼č Anla┼č─▒ld─▒ysam ├ľz├╝r Dilerim.Bakan─▒m─▒z─▒ K├Ât├╝lemek Gibi Bir A├ž─▒klama De─čil Bu.Sadece Twitterdan A├ž─▒klayacak diye haber verdim.Haberlere D├╝┼čer ya Hani A├ž─▒klama Yapaca─č─▒ ├ľyle bir Haber yap─▒lmad─▒.Sadece Bilgi ama├žl─▒.Bakan─▒m─▒z─▒ S├╝reci G├╝zel y├Ânetti─čini herfisatta s├Âylerim! Yeniden ├ľz├╝r Dilerim!!!

• Bu arada tek ben mi farkettim bilmiyorum ama sa─čl─▒k bakan─▒ t├╝rk halk─▒na sinirli gibi baya umursamazl─▒─č─▒m─▒zdan dolay─▒ hakl─▒ adam da halen halk─▒n yar─▒s─▒ bilin├žsiz millet birbirine t├╝k├╝r├╝yor hasta etmek i├žin

G├╝ya temiz bir milletiz diyorlar i┼čte.├ťlkenin 3 te 1 i pisli─čin ├Ânde gideni daha fazla ┼čeyler s├Âyleyleyece─čim ama neyse.

• ├çin'de toplam vaka say─▒s─▒ 80.881, ─░talya'da toplam vaka say─▒s─▒ 31.506

├çin'de toplam ├Âl├╝ say─▒s─▒ 3.226, ─░talya'da toplam ├Âl├╝ say─▒s─▒ 2.503

• ─░talya i┼či ├žok zor. Daha ├žok ki┼či ├Âlece─če benziyor. Peki s─▒r gibi saklan─▒yor. T├╝rkiyede ┼čuan hangi illerde vaka var. Yak─▒n─▒ tan─▒d─▒─č─▒ olan var m─▒. Ak─▒llarda ki soru bu.