🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Japonya'daki Kobe Üniversitesi Bulaşıcı Hastalıklar Bölümü Profesörü Kentaro Iwata, korona virüs salgınının 2021 yılında dahi kontrol altına alınamayacağını savundu.

• Danimarka önlemleri azaltma yoluna nasıl gidiyor anlamış değilim. 180 vaka bildirmişler bugün. Bence hala çok yüksek bir sayı. Bu arada Yunanistan da bugün 156 vaka ile bu zamana kadarki en yüksek günlük vaka sayısını bildirmiş. Önlemleri azaltmaya mı başladılar acaba?

• Dünya sağlık örgütünden daha enkötüsünü görmedik açıklaması geldi..!

rabbim sonumuzu hayreylesin bu vürüs yakamızı kolay kolay bırakmayacak gibi.bu ölümler hastanede kayda geçen ölümler birde bunun kayıtlara geçmeyenleride muamma.

• şimdi maalesef hiç istemesemde hanımın apandisi patlayınca hastaneye düştük dostlardan bize dualarını esirgememesini rica ediyorum bu dönemde hastane işi hiç iyi olmadı ama bundada vardır bir hayır

• Şu sosyal mesafeye uymayan vatan hainleri evet vatan hainleri evlerine kapananların,sosyal mesafeye uyanların,sağlık çalışanlarının ve saymadığım onca kahramanın haklarına giriyor.Hakkımı helal etmiyorum günlerdir evimdeyim + dükkanım kapalı.Bu tipler yüzünden salgın nasıl bitecek çok endişeliyim.Salgın tam bitmeden kuralları azaltırsak neler olacak? Ben spor salonu işletiyorum çok endişeliyim.Spor salonlarında insanımız zaten yeterince pis bide salgın bitmeden açabilirsiniz diye emir gelirse ne olacak? Minicik spor salonları biliyorum havalandırması yok.Bu salonlar tam bir virus yuvası olacak.

• şimdi maalesef hiç istemesemde hanımın apandisi patlayınca hastaneye düştük dostlardan bize dualarını esirgememesini rica ediyorum bu dönemde hastane işi hiç iyi olmadı ama bundada vardır bir hayır

Geçmiş olsun dikkatli olmaya olabildiğince özen hocam.

rabbim acil şifalar versin enkısa sürede sağlığına kavuşur inşallah.

• Sokağa çıkma yasağı yarar getireceği yerde zarar getirmeye başladı insanlar panikle alışverişe yöneliyor Allah'tan maske ve eldiven kullanımı yaygın dışarı çıktığımda maske takmayan çok az insan görüyorum

• Sokağa çıkma yasağı yarar getireceği yerde zarar getirmeye başladı insanlar panikle alışverişe yöneliyor Allah'tan maske ve eldiven kullanımı yaygın dışarı çıktığımda maske takmayan çok az insan görüyorum

Hocam bugün marketteki yoğunluğu bir görseniz şaşırsınız, markete 3 kişiden fazlasını almıyoruz ara ara dışarıda sıra olanlar oldu daha bugün, 4 kişiyiz markette, abimi felanda çağırdım dışarıdaki eşyalara baksınlar diye.Yarını düşünemiyorum ben, nasıl olur Allah bilir.

cok gecmis olsun hocam, Allah sifa versin en kisa zamanda eve donersiniz sihhatli bir sekilde insallah

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Yasak uzun olmaliydi ,simdiye kadar uzunca bir yasak olasaydi,belki cok daha iyi bir durumda olabilirdik.Ekonomik yönden kötü olabilir diye yapilmadi, şuanda da ekonomi yerlerde zaten ,çekler dönüyor,krediler,faturalar var.Allah yardimcimiz olsun,bu ortamda para kazanip,çalışmak ve herseye yetişebilmek, aynı zamanda sağlığınıda koruyabilmek cok zorrr..Ikinci bir dalgayi bizim ekonomimiz ve psikolejimiz zor kaldirir,sahsi fikrim..

• Benim anlamadığım insanlar sürekli alışveriş yapıyorlar. Normal zamanda bir insan markete gelir arabayı doldurur ve markete çok acil ihtiyaç dışında uğramaz. Virüs çıktı çıkalı markete müşteri geliyor arabayı dolduruyor 3 gün sonra yine arabayı dolduruyor. Anlaşılan insanlar evde karantinada can sıkıntısından sürekli birşeyler yiyo