🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Fahrettin Koca, uluslararası bildirimlerde Türkiye'nin sadece semptomlu hastalara test yapan ülkeler arasında sayıldığına işaret ederek, "Bizim rehberimizde de 'Semptomlu olanlara test yapılır' diye yazar. Saha taramalarına da devam ediyor olacağız. Bilim Kurulu'muzla önümüzdeki günler bu konuları tartışıp 'toplam vaka', 'yatan hasta', 'hasta' başlığı altında ne varsa bunun hepsini kamuoyuyla nasıl paylaşacağımızı, tabloda nasıl göstereceğimizide tartışıp göstermiş olacağız"dedi.

İnşallah diyelim

• Fahrettin Koca, uluslararası bildirimlerde Türkiye'nin sadece semptomlu hastalara test yapan ülkeler arasında sayıldığına işaret ederek, "Bizim rehberimizde de 'Semptomlu olanlara test yapılır' diye yazar. Saha taramalarına da devam ediyor olacağız. Bilim Kurulu'muzla önümüzdeki günler bu konuları tartışıp 'toplam vaka', 'yatan hasta', 'hasta' başlığı altında ne varsa bunun hepsini kamuoyuyla nasıl paylaşacağımızı, tabloda nasıl göstereceğimizide tartışıp göstermiş olacağız"dedi.

İnşallah diyelim

İnandırıcı gelmiyor ama umarım paylaşılır.

• - Bazı sağlık çalışanları, pandemi krizini yönetemediği ve yalan veriler açıkladığı için Fahrettin Koca’nın istifasını istiyor.

- Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Hasan Tosun: "Türkiye çapında yoğunluğu görüyorsunuz. Zonguldak ilimiz ve hastanemiz çok yoğun. Zonguldak ilimizde yoğun bakım olarak neredeyse %50'ye yakın kapasiteyle %100 doluluk oranında çalışıyoruz. Çok yoğun bir dönemden geçiyoruz."

- Ekrem İmamoğlu: "Türkiye'de ilk koronavirüs vakasının görüldüğü Mart ayından bugüne kadar sadece İstanbul'da bulaşıcı hastalıktan ölen kişi sayısı 1.681"

1.681 mi? O sayıda bence hata var dostum.

• Önünden geçtiğim kafe ve restoranlar ful

Yasaklara saatler kala iyice virüs riskinin tadını mı çıkarmak istiyor güzel halkım?

Yada kafayı yemem için Jim Carrey’in Truman şov filmindeki gibi kocaman bir set mi kuruldu şehre😀

İnanılır gibi değil toplumumuzun şu işleri

• Dun burada yazdım eklem ,baş , sırt ağrısı , boğazda hafifi yanma vs var diye bugün , hafif gicikli öksürük ( bugün biraz arttı ) aşırı derecede üşüme ve halsizlikde başladı. Baktım olmuyor test verdim bende demin. 5 6 kişide de çıktı sin 1 hafta da ofiste dedin tomografi de yazdı . Bakalım ne çıkacak..

Bu arada Teste gitmeden önce evdeki ateş ölçer ile ateşimi ölçtügumde 39.1 çıktı bir kaç kere daha ölçtüm aralıklarla 38 -39 arası çıktı hep. Şimdi eve geldim 37 .2 lerde geziyor

• Eskişehir'de spor salonlarıda kapatılmış.

Bizde açık ama gelen sayısı inanılmaz azaldı şu son 3 günde, insanlar her an kapatılabilir diye düşünmekten üye olmaktan kaçınıyor ayrıca salonların üyelerinini çoğu 20 ve altı yaşındaki insanlardan oluşuyor.Bu yaş aralığı sadece 13:00-16:00 arasında gelebilirsin diyince gelmekten kaçınır oldu.Şu ortamda bizi açık tutmalarına anlam veremiyorum, resmen zararına çalışıyoruz son 3 gündür.EE salon sana ait değil mi kapat diyenler olacaktır ben kapasam x salon kapatmayacak zaten gelen kişide oraya kaçmış olacak bu seferde...

• Dun burada yazdım eklem ,baş , sırt ağrısı , boğazda hafifi yanma vs var diye bugün , hafif gicikli öksürük ( bugün biraz arttı ) aşırı derecede üşüme ve halsizlikde başladı. Baktım olmuyor test verdim bende demin. 5 6 kişide de çıktı sin 1 hafta da ofiste dedin tomografi de yazdı . Bakalım ne çıkacak..

Bu arada Teste gitmeden önce evdeki ateş ölçer ile ateşimi ölçtügumde 39.1 çıktı bir kaç kere daha ölçtüm aralıklarla 38 -39 arası çıktı hep. Şimdi eve geldim 37 .2 lerde geziyor

Geçmiş olsun hocam. İnşallah temiz çıkar. test sonucu.