­čÜĹ Coronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu // #EvdeKal

• Art─▒k geri d├Ân├╝┼č├╝ olmayan yola girdik ge├žmi┼č olsun yks senemde ├žok k├Ât├╝ etkiledi beni s─▒nav─▒n ne olaca─č─▒ me├žhul elim aya─č─▒m doland─▒ birbirine

S─▒nav iptal olmaz en k├Ât├╝ ertelenir. ├çal─▒┼čmay─▒ b─▒rakma. Oldu iptal oldu seneye illa gireceksin. Konular─▒ bitirmi┼č olup bol bol test ├ž├Âzersin. Zaten evdeysen panik olma. Kendi i┼čine bak.

• Soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ ilan edilse 2 veya 3 hafta, vir├╝sten eser kalmaz diye d├╝┼č├╝n├╝yorum.

Aynen ├Âyle ama o zamanda ekonomik kriz ├žok b├╝y├╝k olur ├žok riskli durumday─▒z Alllah─▒m bizi bu durumdan kurtars─▒n demekten ba┼čka bir yol yok :(

• ├žocuk infekte yok ya┼čl─▒lar evet..

├çocuk enfekte var ama ├Âl├╝m yok gibi bir ┼čey tabi fakat bula┼čan ki┼čide akci─čerde hasar b─▒rakt─▒─č─▒ 1 hafta ├Ânce kan─▒tland─▒ o y├╝zden kimseye bula┼čmasa ke┼čke daha iyi olur

• Ya┼čl─▒ kesime soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ gelmeli, gelmesin diyordum ama millet dinlemiyor. Yiyecek almak i├žin bile ├ž─▒kacaksan─▒z ya maskeyle ├ž─▒k─▒n ya da 3-4 g├╝nde bir ├ž─▒k─▒n. ─░pin ucu ka├žmas─▒n.

• Soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ ilan edilse 2 veya 3 hafta, vir├╝sten eser kalmaz diye d├╝┼č├╝n├╝yorum.

Hocam halk─▒m─▒z─▒n o kurala uyaca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yormusunuz cidden ? Her mahalleye 2-3 polis yerle┼čtireceksin ki anca ├Âyle..

• Ya┼čl─▒ kesime soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ gelmeli, gelmesin diyordum ama millet dinlemiyor. Yiyecek almak i├žin bile ├ž─▒kacaksan─▒z ya maskeyle ├ž─▒k─▒n ya da 3-4 g├╝nde bir ├ž─▒k─▒n.

Bug├╝n markete gittim sadece ya┼čl─▒lar var co─čunun umrunda bile de─čildi maskesizsi ├žo─ču herkesle dipdibe duruyorlard─▒ market desen a─čz─▒na kadar doluydu geri ├ž─▒kt─▒m valla

D├╝┼čen bir ├ž─▒─čda hi├žbir kar tanesi kendisini olup bitenden sorumlu tutmaz

• 191 vaka 2 ├Âl├╝. Art─▒┼č oran─▒ 2 g├╝nd├╝r yakla┼č─▒k %100 oran─▒nda. Bu test ile ortaya ├ž─▒kan vaka say─▒s─▒. Daha test yap─▒lmayan vaka say─▒s─▒ olabilir. Bu 191 ki┼či kendi ├ževresinden 3-4 ki┼čiye yaysa onlarda ├Âyle haftaya bilim kurulu ├╝yesi dedi─či gibi say─▒ 3-4 binleri bulabilir.

Vaka say─▒lar─▒ umre kafilesinden sonra %100 art─▒┼č oldu. ─░lk 10-15 bin umreci karantinaya al─▒nmad─▒. Etrafa iyi yayd─▒lar. Umre kafilesi konusunda hata yapt─▒k. Halk─▒m─▒z devlete yard─▒mc─▒ olmuyor. Israrla 14 g├╝n kural─▒ anlat─▒l─▒yor. Hem Avrupa hem Arap ├╝lkelerinde vir├╝s yay─▒lm─▒┼č. Vatanda┼člar bile bile gitti. Test say─▒s─▒ bir an ├Ânce artt─▒rmal─▒. Belirtileri g├Âsteren herkes yurt d─▒┼č─▒ ko┼čulu olmadan test edilmeli.

• Maalesef i┼čin ciddiyetinde olmayan vatanda┼člar─▒m─▒z ├žok var bug├╝n hala disari ├ž─▒kt─▒─č─▒mda parklarda basketbol sahalar─▒nda ├žocuklar ve gen├žler ├žok rahatl─▒kla gezip top oynayabiliyor kahvenelerde okey d├Ând├╝ren abilerimiz ne zaman fark─▒na varacaklar merak ediyorum vaka say─▒s─▒ katlanarak art─▒yor!;(X(

• hep dedi─čim gibi say─▒ artacak bu a┼čikar, ├Ânemli olan say─▒y─▒ nerede tutaca─č─▒m─▒z bir yere kadar pik yapacak ├╝lkemizde ┼čuanda art─▒┼člar─▒n katlanarak gitti─čini g├Ârmektesiniz ne zaman artman─▒n azald─▒─č─▒n─▒ g├Âreceksiniz o zaman pik yapm─▒┼č oldu─čunu s├Âyleyece─čiz. Bu arada iyile┼čen hastalar─▒nda gelmesiyle salg─▒n durmu┼č olacak. Bu g├╝nlerde yap─▒lacak en g├╝zel ┼čey zorda kalmad─▒k├ža soka─ča ├ž─▒k─▒lmamas─▒ ve ki┼čisel temizli─če dikkat edilmesidir..

• art─▒k felaketlerin bu hastal─▒kla s─▒n─▒rl─▒ kalaca─č─▒n─▒ sanm─▒yorum.. 2020 ├Âzel olaca─č─▒n─▒ ┼čimdiden ispatlad─▒... bu felaketlerden sonra belli ki d├╝nya ba┼čka bir d├Âneme girecek... benim d├╝┼č├╝ncem ise her┼čey g├╝zel olacak...

• ├çocuk enfekte var ama ├Âl├╝m yok gibi bir ┼čey tabi fakat bula┼čan ki┼čide akci─čerde hasar b─▒rakt─▒─č─▒ 1 hafta ├Ânce kan─▒tland─▒ o y├╝zden kimseye bula┼čmasa ke┼čke daha iyi olur

Cocuklarda olum yok ama hastalanan da cevremde goruyorum1 haftadir iyilesemiyolar ne yazik ki