İç Anadolu Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • kilanli kayseri çok kötü bu sene daha örtülük sistemi cumartesi alabildik ve önümüzde uzun süre boş 29 ocak 2008 sistemi gibi bir sistem paklar artık ama gelmesi çok zor gibi öyle sistemin

• kilanli kayseri çok kötü bu sene daha örtülük sistemi cumartesi alabildik ve önümüzde uzun süre boş 29 ocak 2008 sistemi gibi bir sistem paklar artık ama gelmesi çok zor gibi öyle sistemin

Ocak sonu var bi ihtimal ama şuan lik zayıf şubatta neden olmasın şimdilik kötü subat

• konya 8-9 unda en şanslı il yine aksaray civarı da şanslı beyşehir den ankaraya kadar olan bölümde 10 una kadar ara ara kar gözükecek bazı yerler kütleyi yakalarsa 10 cm gececektir 8 inde ilk anda kar tam tutmayabilir.sinrasinda ise yetecek ama unutmayalım kütleler parçalı gelecek.

Eğer haritalardaki gibi tam gelirse konya merkez 10 cm görebilir

Desene biz gene şanssızız. :D Ben kafamda kışı bitirdim abi. Oraj sezonunu bekliyorum dört gözle. :) Bu sene konya karaman gömülsün bakalım, keser döner sap döner.

• Desene biz gene şanssızız. :D Ben kafamda kışı bitirdim abi. Oraj sezonunu bekliyorum dört gözle. :) Bu sene konya karaman gömülsün bakalım, keser döner sap döner.

Bak bizim ilçe bir aldı pir aldı.87 senesinde de bundan daha ilik havalar vardi.unutmayalım 2011 mart bir geldi 25 cm.hem şubatta hala ihtimal var artik dümen doğuya dönüyor ay sonu bile biseyler olabailir

• Bak bizim ilçe bir aldı pir aldı.87 senesinde de bundan daha ilik havalar vardi.unutmayalım 2011 mart bir geldi 25 cm.hem şubatta hala ihtimal var artik dümen doğuya dönüyor ay sonu bile biseyler olabailir

Gördüm fotoğrafları abi, muazzam. :) Beklentimi düşük tutuyorum abi, bu senenin paterni böyleymiş yapacak birşey yok.

Konya gömüldü de benim niye haberim yok acaba

Gömülmek sadece kar'dan ibaret mi? Aralık ayında 100 mm civarı yağış aldınız, ocak'da 2 gün içinde 48 mm yağış aldınız. Daha önümüzdeki saatler ve günlerde de alacağınızı varsayarsak ohooo :) Kör olmayın lütfen, kar'ı bırak o yağmuru alamayanlar var.

• kilanli hocam Eskişehir sabahtan beri yağış 20 mmyi devirdi ve hala kar yağıyo mgm ye göre. İki günde yüksekler 50 cm’yi bulmuş olmalı. 850 hpa ise -2 göstermesine rağmen çok soğuk bi hava var. Acaba Eskişehir çevresine göre çukurda kaldığından soğuk süpürülemediği için mi böyle oldu. Çünkü modeller bunu öngörememişti.

• kilanli hocam Eskişehir sabahtan beri yağış 20 mmyi devirdi ve hala kar yağıyo mgm ye göre. İki günde yüksekler 50 cm’yi bulmuş olmalı. 850 hpa ise -2 göstermesine rağmen çok soğuk bi hava var. Acaba Eskişehir çevresine göre çukurda kaldığından soğuk süpürülemediği için mi böyle oldu. Çünkü modeller bunu öngörememişti.

Aslinda soğuk tam anlamıyla geri çekilmedi doğu gibi en batıdan tekrar yayılım gsoteryir şuan.ayrica ilk anda yağan kara ve şiddeti yağışın tekrar yağmura dinmesini engelledi.tabi bide tabanda yer alması da etkendir bunlar birleşti.ama en önemlisi soğuğun o bölgeden celilmemmesi

• önümüzdeki dönem kisin hissedildiği dönem olacak soğuk analminda.

Bide her şeyin hayırlısı mesela 2008 birçoğuna göre iyi kış peki seneye bakalom nasi geçmiş.

2018 ılık sayılan bir kış peki nasıl bir şeneymiş

2010 yağış anĺaminda çok iyi bir sene ama kış ilik

• önümüzdeki dönem kisin hissedildiği dönem olacak soğuk analminda.

Bide her şeyin hayırlısı mesela 2008 birçoğuna göre iyi kış peki seneye bakalom nasi geçmiş.

2018 ılık sayılan bir kış peki nasıl bir şeneymiş

2010 yağış anĺaminda çok iyi bir sene ama kış ilik

Hocam ecm 156 h da Ankara'nın güneyine Konya'nın kuzeyine 15 cm kar vermiş gfsde byle bir şey yok ab mi patladı acaba