Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • e gel de kıskanma şimdi:) tabıkı kıyase etmek mantıksız olur ama kıyılarda kar yagdıgı ve tuttugu zaman degerı de bambaskadır haliyle:)

• e gel de kıskanma şimdi:) tabıkı kıyase etmek mantıksız olur ama kıyılarda kar yagdıgı ve tuttugu zaman degerı de bambaskadır haliyle:)

Biliyorum. Ama kıyılarda da bir yağdın mı tam yağıyor onunda tadı başkadır.:)--:)--

• Hocam inanır mısınız? Geçen Ocak ayında yağan kar bir ay kalmıştı.En güzel yanı o iç kesimlerin kar yağıyor en az 1 hafta kalma garantisi var.:)--

https://www.infoclimat.fr/clim…0/janvier/2020/afyon.html

Buradan incelebilirsiniz.:)--

Hocam bu sitenin linkini attınız ya , bende eskilerin anısı hemen canlandı şu tarz bir sistem almak nasip olacak mı acaba bu sene : (Ocak,2015)

lJoe0H.jpg

• NİLÜFER

17 Kasım - 23.27(Yükseklik: 105m)
    A-gece.svg 5,3

Bu gece dahada düşeceğiz sanırım dün 2.3 dereceydi en düşük..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• İlk videolarin acemiligi yakın zamanda forum tanıtım videosu yapacağım tabi adminlerimiz izin verirse.Onerilerinize açığım daha iyi videolarla karşınıza çıkacağım inşallah.Editler müzikler daha iyi daha kaliteli olacak zamanla teşekkürler

• NİLÜFER

18 Kasım - 00.45(Yükseklik: 105m)
    A-gece.svg 4,4

Düşüş devam bakalım 2.3 derecenin altına inecekmısın Nilüfer:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Hocam bu sitenin linkini attınız ya , bende eskilerin anısı hemen canlandı şu tarz bir sistem almak nasip olacak mı acaba bu sene : (Ocak,2015)

lJoe0H.jpg

İnşaAllah olur hocam.2015 Ocak-Şubat Afyon adına efsane geçmişti.Tekrar yaşayabilsek öyle bir kış.Hayırlısı. Görelim Mevlam neyler ne eylerse güzel eyler.

• Herkese günaydın birazdan yeni videomu paylaşacağım yine oraj sezonundan kesitleri birleştirdim çırptım ortaya bişeyler çıktı bakalım beğenecekmisiniz bu sefer daha profesyonel ve daha kaliteli bir çalışma oldu fikirlerinizi önerilerinizi eksiklerimi söyleyebilirsiniz forum tanıtım videosuda düşünüyorum dediğim gibi 1 hafta içerisinde olabilir tabi adminlere soracağız.Aynı zamanda Aylık olarak yağışlar, sıcaklık olarak tahminler yapmayı düşünüyorum.Kış sezonu adınada bir tahmin paylaşacağım hangi site ve verileri önerirsiniz düşüncelerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.Sağolun şimdiden.

• Arkadaşlar merhaba ülkemiz ciddi bir kuraklık hüküm sürüyor.Sebebinin araştırılması gerekiyor küresel ülkelerin iklimlerine etki edecek yöntemler bulmuş olabilirmi.Niye mi ülkeleri zarara uğratmak tarımı bitirmek ekonomiyi çökertmek dışa bağımlı yapmak.kışın kar yağmıyor yazın kuraklık oluyor.Artık karadeniz bölgesi bile kuraklık yaşıyorsa tehlike çok büyük demek küresel iklim değişikliği böyle mi olacak.iklimlerimiz acayip bozuldu.bu mevsimde kuvvetli lodos sonra karayel soğuma kar yağışları olurdu 20 30 sene önce 3 gün kuvvetli ayaz ve tekrar yağışlı havalar hey gidi ne günlerdi aralık ocak şubat ne kar yağardı bir sene zayıf ertesi yıl yine bol kar yağardı.

• 2018-19 yılı marmara için yağışlı denebilirdi.

Ama 2019 baharında ve yazında kuraklık oluşmaya başladı bu kuraklık neredeyse aralığa dek yağmur düşmemesiyle beraber etkili göründü tabi ama önceki kış sağlam olduğundan şimdikinden neredeyse 2 kat doluydu barajlar.

Şimdi kurak kış ardından yaşanan uzun süren bir yaz yaşadık, ve kuraklıgın sebebi kış bence.

Toprak üstü birnebze nemli geçen yıla göre iyi buğdaylar falan bence ama alt tabaka susuz yani derine işleyen yağışlar olmadığından(toprak yüzeyine ancak yettiğinden)sular artmıyor bence.

Tahminim bu.