9 Aralik Polar Atak

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Semih bey, sizi dikkatle takip ediyorum. Son bir kaç yıldır. Başarılı tahminleriniz oldukça fazla. "gelmedi, yağmadı vs" gibi cahilce yorum yazan arkadaşları bence dikkate almayın. Adı üstünde tahmin ve bir çok veriyi inceleyerek tahmin yapıyorsunuz. Başarılarınızın devamını dilerim.

• Hatırlatmak isterim ki hocamızın isminin parlamasına sebep olanda yine böyle zamanda yaptığı bir tahmindir herkes yağmur beklerken o inatla kar ihtimali üzerinde durmuştur ve gerçekten de onun dediği gibi olmuş kar bastırmıştır İstanbul'da..

Adam kocaman adam herhalde eleştiriyi de övgüyü de kabullenip sizlere geri dönüş yapacaktır, tahmin tarihi açık bekleyelim görelim, boş boş sadece karalamak için çamur at izi kalsın mantığıyla hareket etmeyiniz, beğenmiyorsanız bu forumda kimse zorla sizi tutmadığı gibi abuk sabuk yazarsanız da seve seve sizi forumdan şutlamasını da biliriz

İyi forumlar

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• MESUT Hocam,

çok güzel bir yorum olmuş.

Yarın doğacağına inandığımız güneşe ne kadar inanıyorsak size de o kadar inanıyoruz.

Tekrar TEŞEKKÜR ederiz.

• 6-10 Ocak sistemi gelmeden, şuan tam 9 Aralık Polar Atak sistemi beklenen zaman kadar önce;

gfseu-0-174.png?6

Yani hala sistem vermiyor, Hava_Forum Hocanın tahmini yanlış çıktı diyenlere gelsin bu görüntü.1/kahkahas23s1

Değerli Hava_Forum hocamızın bir bildiği var ki sistem gelecek diyor, yani sizlere diyeceğim daha 7 gün varken boş boş yorum yapmayın.

Hava_Forum hocam siz hiç onları takmayın siz bizim gönlümüzdesiniz, yanılırsanız da canınız sağ olsun. Hiç önemli değil biz sizin başarınızı eskiden belli bilen kişileriz...

Kalın sağlıcakla,:)

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Sıkma canını reis... Şu bir gerçek şu ana kadar tespit ve tutarlı tahminlerini yakalayan adam olmadı desem abartmış olmam diye düşünüyorum. Diğer tahminciler de elbette değerli lafım yok. Ama senelerden beri izlerim ve netice olarak basit sapmalar dışında oldukça isabetli oldun. Yine yanıltmayacağını umarak yazıyorum. Takdir Allah'tan.

• Bugün yine endekslere bakıyorum ao +3 den nötr e düşüyor ya modellerin kafaları iyi yada endekslerin ben modellerin değişeceğini düşünüyorum valla 10 yıldır takip ederim modelleri 24 saat kala bile ne kadar çok değiştiklerini gördüm kral dediğimiz ecm de dahil. Semih hocaya yüklenen arkadaşlar pişman olursunuz modellere bakarak daha bir hafta önceden sistem nerde diyerek, sistem gelmeyedebilir ama sonuçta burda herkes tahmin yapıyor meteoroloji de kesin diye bişey yoktur %100 tahmin de kimse bulunamaz ancak Semih hocanın tahminlerinin tutarlığının çok yüksek olduğunu söyleyip ona güvenebilirsiniz güvenmeyen arkadaşlar da mgm den takip edebilir sistemleri.

• Özlemişim sayfayı ve sizleri eski kullanıcı adı mail hatırlayamadım bugun yeni uye oldum yalan yok herkese RABBIM gonlune göre versin ustadlara BASARILAR saglıklı gunler arkadaslar herseyden once SAGLIK saygı sevgi bu forumu bu YUZDEN seviyorum 🤝

• Koca izlanda kayboldu:)

• Tıpkısının aynısı o yüzden ne olacağı belli olmaz ama sabırsız bi milletiz vesselam

• Koca izlanda kayboldu:)

Şu anda modellerde tam da ihtiyacımız olan şey bu aslında çok güclü bir Azor var tam kuzeye tırmanacakken Izlanda engel oluyor. Izlanda zayiflayabilirse hareketlenmeler de başlar.Hayırlısı bakalım olmayacaksa da sağlık olsun daha başındayız. 😁

• gfs-1-132.png?6

5 gün öncesi

gfs-1-36.png?6

1 gün öncesi

gfs-1-6.png?12

gerçekleşen -8-9 seviyesi

yani fazla geriye gitmeye gerek yok daha 1 hafta var her şey olabilir he olmaya da bilir nasip kısmet işi bence "en kötü" 4 aralık sistemi gibi bir şey alabiliriz yine de