Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hiç kimsenin dönek modellere güveni yok , modeller burnunun ucunu göremiyor, iki senedir karsizlik herkesin canına tak etmiş. Ne dersen de. O yüzden kimse açıklama için acele etmiyor Bence

• hocalarimiz bilgi verebilirmi acaba karadeniz 12 13 ocakta kar görürmü niye kimse aciklama yapmiyo bu bolge ıçin

Vade uzun. Şu anda yorum yapmak için çok erken. Ama değişim olmazsa havada kar göreceğiz. 250 rakımdan sonra örtü olacak.

Kafkaslar'dan gelen soğuk hava dalgası...

• hocalarimiz bilgi verebilirmi acaba karadeniz 12 13 ocakta kar görürmü niye kimse aciklama yapmiyo bu bolge ıçin

Hava durumu uzmanı falan değilim ama ben yine de bilgi vereyim. Toplam kar haritasına baktığımız zaman gfs 12-13 ocak için kıyılara 20-25 cm kar vermiş. Ecmwf ise 10-15 cm. İnşallah sistem son anda bozulmazsa karadeniz kar görecek bu tarihlerde.

• Bugün sigarayı bırakalı tam 9 ay olmuş bu zıkımı tam 20 yıl içtim hiçbir faydasını görmedim aksine zararını gördüm hemmaddi hemmanevi iyikide bırakmışım bırakmama vesile olan arkadaşımı gerçekten şimdi daha iyi anlıyorum adeta yeniden doğmuş gibi oldum 10 cu kata yürüyerek zorçıkan adam şimdi koşar adımlarla çıkıyom içen arkadaşlarımızada bırakmalarını tavsiye ediyorum inanınki pişman olmazsınız hemparanıza yazık hemde sağlığınıza herşey beyinde biter iradene sahip çıkarsan başaramayacağın şeyyoktur özelliklede gençlerimizin bu alışkanlıktan kurtulamaması arkadaş çevresi sosyellik vs vs içenlere tavsiyem sigara seni bırakmadan sen sigarayı bırak😊inanki pişman olmayacaksın..! bu bizim sıloganımız.😀😀

• Hava durumu uzmanı falan değilim ama ben yine de bilgi vereyim. Toplam kar haritasına baktığımız zaman gfs 12-13 ocak için kıyılara 20-25 cm kar vermiş. Ecmwf ise 10-15 cm. İnşallah sistem son anda bozulmazsa karadeniz kar görecek bu tarihlerde.

Kar haritaları coğrafyamız açısından sağlıklı bir şekilde bilgi vermez maalesef itibar etmemenizi öneririm.

Genellikle 850 hpa'da -9 ve altı dereceler ile 500 hpa -30 civarlarında ki sıcaklıklarda bölgemizde sahil kesiminde kar yağışları görülür.

• Arkadaslar tahminlerde de belirttigim gibi, 8-12 ocak arasi bir sistem beklentim var demistim. Bu tahmine göre tamamen azorun hareketine bagliyorum, ne kadar yukselirse bize soguk atak daha iyi iner. Suan sistem 144h da, bu sistemin marmara ege sistemi olma ihtimalini cok dusuk goruyorum. Marmaranin dogusundan itibaren

Artvine kadar olan kesime kadar sistemin etkili olmasi muhtemel. Ama en sansli yer suan orta karadeniz bana göre.