Orta Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Çorumlu arkadaşlar İç Anadolu konusuna yazsın bence.Nedeni Karadeniz iklimi ile yakından uzaktan alakası olmaması hatta kültürel olarak bağlantısı bile zayıf bölgeye.Ülke bölgelere ayrılırken Çorum neden Karadeniz'e dahil edilmiş anlaması zor:)

• Çorumlu arkadaşlar İç Anadolu konusuna yazsın bence.Nedeni Karadeniz iklimi ile yakından uzaktan alakası olmaması hatta kültürel olarak bağlantısı bile zayıf bölgeye.Ülke bölgelere ayrılırken Çorum neden Karadeniz'e dahil edilmiş anlaması zor:)

Doğru Hocam Mesela Dün Akşam Samsun 19 Dereceyken Çorum 0 Dereceydi =O

• Çorum'dan önce niye Orta ve Doğu Karadeniz ayrıldı onu düşünmeli bence. Koca koca bölgeler coğrafyalar birleşikken avuç içi yer bile ikiye ayrılmış durumda üstelik bu hiçbir üyeye sorulmadan yapıldı görüş alınmadı üyeler olarak hiç mi söz hakkımız yok hala bu bölgelerin birleştirilmesinin geç olmadığını düşünüyorum daha sistem bile almadık.

Bu gece ve yarın rüzgarın hızı 50-80 km arasında olacak özellikle iç kesimler ve yaylalarda olan vatandaşlarımızın dikkatli olması gerekiyor oralarda rüzgar hamleleri daha sert olabilir.

• Çorumlu arkadaşlar İç Anadolu konusuna yazsın bence.Nedeni Karadeniz iklimi ile yakından uzaktan alakası olmaması hatta kültürel olarak bağlantısı bile zayıf bölgeye.Ülke bölgelere ayrılırken Çorum neden Karadeniz'e dahil edilmiş anl19

1941 yılında Hasan Ali Yücel önderliğinde toplanan 1. Coğrafya kongresinde alınan bir karar. Bahse konu iller Doğu Karadeniz kadar ormanlık olmasa da gidenler, görenler bu illerin iklim ve bitki örtüsü olarak İç Anadolu'nun kıraç topraklarından farklı olduklarını bilir. Amasya'nın neredeyse tamamı, Tokat'ın büyük kısmı (Yozgat'a yakın ilçeleri hariç) ve Çorum'un kuzeyi İç Anadolu'ya nazaran son derece yeşil ve tarımsal açıdan daha uygundur. Bu bakımdan, bu illerin Karadeniz bölgesinde, Orta Karadeniz bölümünde yer alması yerindedir.

Ayrıca, coğrafi sınırlar belirlenirken belirli kriterler göz önüne alınır. İklim, bitki örtüsü, sıra dağlar, ulaşım ağı, sosyal ve ticari entegrasyon vs. yani sadece iklim ve bitki örtüsü tek kriter değildir.

• Çorum'dan önce niye Orta ve Doğu Karadeniz ayrıldı onu düşünmeli bence. Koca koca bölgeler coğrafyalar birleşikken avuç içi yer bile ikiye ayrılmış durumda üstelik bu hiçbir üyeye sorulmadan yapıldı görüş alınmadı üyeler olarak hiç mi söz hakkımız yok hala bu bölgelerin birleştirilmesinin geç olmadığını düşünüyorum daha sistem bile almadık.

Bu gece ve yarın rüzgarın hızı 50-80 km arasında olacak özellikle iç kesimler ve yaylalarda olan vatandaşlarımızın dikkatli olması gerekiyor oralarda rüzgar hamleleri daha sert olabilir.

Önce kendimize sonra başkasına batıracağız dimi çuvaldızı. Siz direk karşı tarafa batırıyorsunuz her zaman ki gibi. O yüzden aynen böyle devam.

• Hocalarım herkese iyi akşamlar bu işte gfs mi iyi ecmwf mi daha iyi gfs Tokat a 72 cm kar vermiş ecmwf 18 cm vermiş hangisi tutar acaba İnşallah gfs tutturur sizin tahmininiz nedir

• Önce kendimize sonra başkasına batıracağız dimi çuvaldızı. Siz direk karşı tarafa batırıyorsunuz her zaman ki gibi. O yüzden aynen böyle devam.

Ben hatalarımı kabul ederken hatasız olduğunu iddia eden her seferinde sizdiniz neyse geçmiş geçmişte kaldı bu konuları bir daha açmayacağım ben seni hala bir abi olarak görüyor ve saygı duyuyorum ama sevgim var mı zannetmem. Aynı çatı altındayız adaletli olduğunuz sürece her daim yanınızdayım konu burada kapansın.