Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Konu tekrar açılmıştır.Konu tartışma içinde kalınmıyor ne yazık ki.Bizim sitemiz de Ne Fatih Sultan Mehmet ne de Mustafa Kemal Atatürk tartışma konusu değildir.Tartışmak isteyen başka mecralar bulabilir.Konu 5 dakika sonra tekrar açılacaktır.

• İki tane iğne vurdular. Bir sağdan bir soldan. Takip karesi de verdiler. 3 günde bir gidecez

geçmiş olsun, bu aylar azma ayları köpeklerin. buarada köpeği bildirmen lazım, gelip belediyeden bakmaları gerekli, 5 tane filan iğne olursun sonrada aradan 1 ay geçince seni ararlar kudurdunmu iyimisin diye:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• geçmiş olsun, bu aylar azma ayları köpeklerin. buarada köpeği bildirmen lazım, gelip belediyeden bakmaları gerekli, 5 tane filan iğne olursun sonrada aradan 1 ay geçince seni ararlar kudurdunmu iyimisin diye:)

Köpekleri vuracam da günahından korkuyorum yeminle...

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Köpekleri vuracam da günahından korkuyorum yeminle...

yazık günah la, bidahakine dikkat et seni ısıran seni bellemiştir her gördüğünde saldırır:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Ya hu her sabah namaza gidiyordum dokunmuyorlardı. Bugün nolduysa saldırdı sıpalar. Vallahi tekme attım içim acıdı.

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Geçmiş olsun manasbalasy .Aynen katılıyorum sosyal medyada hayvanseverlik yapmaya benzemiyor bu konu...Birçok noktada tehlike yaratıyor bu sokak köpekleri.Hepsinin değil ancak yoğun olduğu bölgelerdekilere belediyeler vrya devlet tarafından çözüm bulunmalı.Bildiğim kadarıyla arayınca kısırlaştırıp bırakıyorlar ancak bu hizmet hepsine uygulanamıyor tabi.4'lü 5'li saldırınca özellikle çocuk-yaşlı ve kadınlar ciddi yaralanabiliyor...Avrupa'da sokak hayvanları çok daha az.Bunda halkın da etkisi var tabi.Yavruyken alıp büyüyünce sokağa bırakanlar çok burada..

• Geçmiş olsun manasbalasy .Aynen katılıyorum sosyal medyada hayvanseverlik yapmaya benzemiyor bu konu...Birçok noktada tehlike yaratıyor bu sokak köpekleri.Hepsinin değil ancak yoğun olduğu bölgelerdekilere belediyeler vrya devlet tarafından çözüm bulunmalı.Bildiğim kadarıyla arayınca kısırlaştırıp bırakıyorlar ancak bu hizmet hepsine uygulanamıyor tabi.4'lü 5'li saldırınca özellikle çocuk-yaşlı ve kadınlar ciddi yaralanabiliyor...Avrupa'da sokak hayvanları çok daha az.Bunda halkın da etkisi var tabi.Yavruyken alıp büyüyünce sokağa bırakanlar çok burada..

Teşekkürler hocam sağolasın. Yalandan yere duyar kasanlara ayar oluyorum. Köyde kapıda 20 ye yakın kedi besliyorum. Verdiğim yem paralarına gram acımıyorum ama bu sokak köpeklerine bir çare bulunması lazım. Çoluğa çocuğa saldırıyorlar. Nasıl olacak bilmiyorum vallahi

• Öyle hocam dediğim gibi sosyal medyadan hayvanseverlik yapmaya benzemiyor bu konu.Benim de hayvan sevgimi kimse ölçemez ancak sokak köpeklerinde bir eğitim veya insana alışıklık olmadığı için doğası gereği saldırabiliyor ve ıssız yerlerde sıkıntılı sonuçlara sebep olabiliyor maalesef..

• Geçmiş olsun manasbalasy

Yapılacak şey belli, bütün sokak köpeklerini toplayıp barınaklara koyacaksın. Kısırlaştıracaksın. Barınak masrafları için para toplayacaksın gönüllü olarak. Yemin ediyorum kendimi de dahil edip, eşten dosttan da toplayıp her ay o barınaklara 1000er lira göndermezsem adam değilim.

Sokak köpeklerini böyle yapacaksın. Evinde köpek besleyenlerin de kaydını tutacaksın. Öyle yaşlanınca ya da canı sıkılınca köpeği sokağa atamayacak. Ya ölene kadar bakacak ya da barınağa verip ölene kadar masraflarını karşılayacak.

Bıktık artık ya.. parka yürüyüşe gidemiyoruz, çoluğu çocuğu sokağa salamıyoruz..

Üniversite kampüsleri de öyle... Ben ortadoğu mezunuyum... Kampüste doğru düzgün yürünemiyordu... Orman içinde bir gezelim diyemiyordun... Hele sınavın dersin akşam geç saatte bittiyse bölümden yurda dönene kadar korkudan durmadan yol değiştiriyorduk..

Mezun olduk, Hacettepede işe başladık, yine aynı, her yer köpek.. Bazen kütüphanede çalışıyorum geç saatlere kadar... İşimi bitirdikten sonra otoparka arabaya gidene kadar gözümü hep dört açıyorum, bir tane insan görsem sevincimden yüzüm gülüyor istemsiz.

Köpekler kütüphanenin içine giriyor... Koltuklara uzanıyor.. odtü de öyle hacettepe de... Ya arkadaşım, insaf ya.. Benim küçük çocuğum var evde.. Ben o kılı tüyü, pisliği, kokuyu taşımak zorundamıyım eve..

Kusura bakmayın çok uzun oldu ama çok doluyum bu köpek meselesinde..

BORN IN WINTER

• manasbalasy geçmiş olsun. Aşıyı, takibi bırakmayın. Sokak köpekleri ciddi tehlike. Bursa'da görürsem arıyorum toplantıyorum. Belediyeye bağlı hayvan barınaklarında ziyaret ediyorum çok büyük ve çok iyi bakım yapılan yer. En iyisi belediyeye toplattırmak.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Yks ye giren dostlarım sonuçlarınız nasıl geldi kaç bine girdiniz ? Şahsen ben 200 bin hedeflerken 292 bine girdim.

Yakın çevrem baya muzdarip. 30k bekleyip 100k olan var. 60-70k bekleyip 150 k olan var. Çok mezuna kalacak varmış bu sene. İşler karışık. Geçmiş olsun.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Yakın çevrem baya muzdarip. 30k bekleyip 100k olan var. 60-70k bekleyip 150 k olan var. Çok mezuna kalacak varmış bu sene. İşler karışık. Geçmiş olsun.

bu sene yığılma cok olmus gecen yıl simdiki yaptığım netlerle 200 k ya rahat giriyormuşum.

Scientia potentia est